binnenland 15 is bang dat ik naar de hel ga' Strijder voor West-Papoea 200m2 KRAS.NL KROATIË IfiÏÏijj'J MMlufe. VAIN IWAARDEIN Auschwitz voor 65ste keer herdacht Landal Greenparks alert na misbruik kind Willem-Alexander minder populair gisteren bijeen in Utrecht In Memoriam 1948 - 2010 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-969715cPm SCHILDERSBEDRIJF SPUITCABINE voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 AMSTERDAM Enkele duizenden belangstellen den hebben gisteren in het Wert- heimpark in Amsterdam tijdens de jaarlijkse Auschwitz-herdenking stilgestaan bij de bevrijding van het vernietigingskamp op 27 janua ri 1945. Ook herdachten zij de moord op miljoenen Joden, zigeu ners, homoseksuelen en anderen door de nazi's tijdens WO II. JULIAN ADORP Landal Greenparks bekijkt hoe voorkomen kan worden dat perso neel wordt aangenomen met een pedoseksueel verleden. De aanlei ding is dat een kind in de wc van het zwembad van een park in Julia- nadorp onzedelijk zou zijn betast door een toezichthouder. Het inci dent gebeurde in oktober. De werk nemer werkte er op contractbasis. HILVERSUM Nederlanders hebben minder ver trouwen in Willem-Alexander dan een jaar geleden en koningin Bea trix mag aanblijven als staats hoofd. Dat blijkt uit een peiling van EénVandaag. Maxima blijft het favorietste lid van het koningshuis. Beatrix verdringt haar oudste van de tweede plaats; hij staat op vier. maandag 1 februari 2010 de islam tijdens de derde editie van de Nationale Bekeerlingendag in de Omar Al Farouk Moskee in Utrecht. foto Robert Vos/ANP Als het aan aartsbisschop Wim Eijk van Utrecht ligt, gebeurt het nooit meer. Liever de sloop, dan een kerk inrichten als moskee. Maar voor Amsterdammer Steen voorden is het een geschenk. „Ik ben gedoopt, heb communie ge daan maar vlak voor mijn vormsel ben ik er uit gestapt. Het zei me niets meer. Ik voelde het niet", ver telt hij. In 2004 bekeerde hij zich tot de is lam. „Het gaat heel erg uit van een balans in het leven tussen werk, vrienden, geloof en goede daden verrichten. Dat leek mij veel na tuurlijker." Tegenwoordig bege leidt hij andere nieuwe moslims die zich bekeerd hebben tot de is lam, zoals de 32-jarige Richard van der Bijl uit Zoetermeer. Die bekeer de zich vier jaar geleden. Hij is pro testants opgevoed. Maar echt belij dend waren zijn ouders niet. Wel zijn oma, bij wie er altijd na het eten uit de Bijbel werd voorgele zen. Voor Van der Bijl was het een keuze uit het jodendom, het chris tendom of de islam. Drie religies die teruggrijpen op het oerverhaal van de aartsvader Abraham. „Waar het jodendom heel tech nisch is en veel regels kent en het christendom vrijwel alle regels heeft: weggevaagd, zit de islam in het midden." De 24-jarige Marjolein Kamp is van huis uit baptist. Op haar der tiende begon ze te twijfelen. „Hoe kan een onschuldige baby nu al zondig zijn? En hoe kan het dat ie mand die zijn hele leven aan rot zooit toch in de hemel komt, puur alleen omdat-ie een geloof aan hangt. Dat is toch onrechtvaardig." Via vriendinnen leerde ze de islam kennen. Ze draagt altijd een hoofd doek. „Het voelt voor mij als een handleiding door het leven." Toch valt die keuze haar soms zwaar. „Mijn moeder is bang dat ik nu naar de hel ga. Ze wil zelfs niet meer naast me lopen. Ga jij ons nu ook dood maken, zoals ze in andere landen christenen ver moorden, vraagt ze me dan." Maar hier is ten minste nog discus sie mogelijk is haar ervaring. Voor haar opleiding woont ze tijdelijk in Duitsland. „Daar wil niemand meer naast me zitten in.de tram. Hoofddoeken worden verbrand. In Nederland kan ik tenminste weer een beetje adem halen." Viktor Kaisiëpo streed op vreedzame manier voor het recht op zelfbeschikking voor de inwoners van West-Papoea. Hij overleed gisteren. Toen de Nederlandse Pa poealeider Nicolaas jou we vorig jaar op 86-jarige leeftijd aankondigde te rug te gaan naar Papoea, waar schuwde Viktor Kaisiëpo hem. „In Nederland kun je vrij filosoferen bij een potje bier. Maar in het de mocratische Indonesië is vrijelijk discussiëren niet mogelijk. Elke po litieke bijeenkomst in Papoea wordt gezien als separatistisch." Kaisiëpo, die gisteren in Amers foort na een ernstige ziekte op 6i-jarige leeftijd overleed, werd ge- boren in het dorpje Korido in Ne derlands Nieuw-Guinea. Hij was de zoon van de invloedrijke Pa poea Marcus Kaisiëpo, die na de overdracht van het land aan de In donesiërs naar Nederland uitweek. Viktor Kaisiëpo was een internatio naal bekend strijder voor het recht op zelfbeschikking van de bevol king van West-Papoea. Kaisiëpo fungeerde als buitenlandvertegen woordiger van de inheemse raad van Papoea's Dewan Adat Papoea en als de Eufopese vertegenwoordi ger van het presidium van de Pa poea-raad. Beide organisaties beo gen op vreedzame manier onaf hankelijkheid voor West-Papoea van Indonesië. Nieuw-Guinea is opgesplitst in twee delen. Papoea-Nieuw-Gui- nea ligt in het oosten. Het westelij ke deel, West-Papoea, is een Indo nesische provincie. In 2002 kwam er een autonomiewet voor West-Papoea na een groot congres waaraan ook Kaisiëpo deelnam. De centrale regering in Jakarta heeft delen van de wet nog niet uitgevoerd en de Papoea's worden nog onderdrukt en achtergesteld. 4- t/m 15-daagse autovakanties Istrië INCLUSIEF ft/ verblijf in een mobile home of hotel 7 4 dage" »'aZri 25 I °-b.V. 4 n fcw Ook te boeken met ontbijt en diner! Aankomstdata: wo. en za. van 7/4 t/m 27/10 ISTRIË U verblijft in Rabac. In deze omgeving is van alles te ontdekken! Wat dacht u bijvoorbeeld van de schilderachtige plaatsjes Rovinj en Porec. Geniet ook zeker van de mooie stranden en de prachtige baaitjes. Vier de zomer in Kroatië! VAKANTIECOMPLEX DEI FIORI Dit vakantiecompiex, met o.a. een lift, restaurants en zwembaden, ligt tussen de olijf- en fruitbomen in Rabac. U verblijft in een mobile home of hotelkamer, eventueel met ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/deifiori Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5