PZC Fouten bepalend in Klassieker 29 2S 32 en 33 GEEN WINNAAR Verkeerde terugspeelballen bepalen de uitslag bij Feyenoord-Ajax (l-i) Marseille Hoogerland sprint naar tweede plaats Arbiter geschorst na negeren kopstoot Togo niet in komende edities Afrika Cup MEEST GELEZEN SPORTBLOGS Ook Andy Murray kan Roger Federer niet stuiten Maandag 1 februari 2010 Jeugdspelers genieten van clinic bij derby in eredivisie driebanden Tip? sport@pzc.nl Feyenoorder Georginio Wijnaldum tikt met links de gelijkmaker binnen. Ajax-doelman Maarten Stekelenburg is kansloos, nadat hij werd verrast door een terugspeelbal van zijn ploeggenoot Urby Emanuelson. foto's Olaf Kraak door Hans Leber ROTTERDAM - Het zijn beladen wedstrijden, waarin veel prestige op het spel staat. De Klassieker: Feyenoord-Ajax en andersom. Of daarmee de fouten zijn verklaard die gisteren in Rotterdam tot de ï-i uitslag leidden, is de vraag. Maar spelers én scheidsrechter gin gen opzichtig in de fout. In de 'mixed zone', het gebied waar de spelers na de wedstrijd de pers te woord staan, was het giste ren 'mea culpa'-dag. Denny Land zaat gaf ruiterlijk toe dat een te zacht ingespeelde bal van hem op ploeggenoot André Bahia de Brazi liaan dusdanig in de problemen bracht dat die de bal verloor. Ajax kon de Feyenoorders 'zaalvoetbal- lend' uitspelen: o-i. „Jammer dat dat in deze wedstrijd gebeurt", vond Landzaat. Even verderop stond ook iemand van Ajax een fout toe te geven. Ur by Emanuelson legde daar uit dat hij in de tweede helft dacht terug te spelen op zijn doelman, Maar ten Stekelenburg, maar de bal per ongeluk langs de sluitpost speelde, waarna de oplettende Feyenoor der Georginio Wijnaldum de ge lijkmaker binnen kon tikken. Stekelenburg, in diezelfde mixed zone, hield het op een misver stand waar geen woorden meer aan vuil gemaakt hoefden te wor den. „Ik kon de bal zo oppakken, maar Urby tikte hem langs me heen. Dit gaat veertien keer goed, nu ging het fout. Ik weet niet of ik tegen Urby geroepen heb dat ik de bal kon pakken." Emanuelson wist dat wel: „Maarten heeft niet geroe pen, dat weet ik zeker." Maar ook de verdediger ontliep zijn verant woordelijkheid uiteindelijk niet. „Ik had van de bal af moeten blij ven." Het meest ontwapende mea culpa kwam echter van de leidsman gis termiddag, Pieter Vink. De scheids rechter had een overtreding van de zeventienjarige Feyenoord-ver- dediger Stefan de Vrij jegens Luis Suarez over het hoofd gezien. Met een voetveeg waarmee in het judo furore gemaakt kan worden, haal de De Vrij de Uruguayaan neer. Vink stond op vijf meter afstand, kon de ingreep van De Vrij goed beoordelen en besliste tóch ver keerd. En dus stond ook Vink nadien in Marko Pantelic wordt bejubeld na zijn openingstreffer. De opgestoken mid delvinger richting de Feyenoord-fans is van Luis Suarez. de mixed zone excuses te maken. „Ik had kunnen en misschien wel moeten fluiten. Maar ik heb het niet gezien, ook al stond ik er goed voor." Of werd hij misschien een beetje beïnvloed door de bijnaam van Suarez, die door zijn reputatie als 'duikelaar' volgens zijn trainer Jol ook échte strafschoppen wor den onthouden. Néé! Dat ging de oprechte Vink te ver: „Ik fluit om wat ik zie, beslis in een split se cond. Als ik daarbij ook nog eens moet opletten om wie het gaat, mis ik echt al het andere. Dat is dus niet zo." Uiteindelijk baalde Ajax-trainer Jol van het gelijkspel en kon zijn Feye- noord-collega Mario Been wel le ven met de uitslag. Na de zeperd in Amsterdam eerder dit seizoen (5-1 voor Ajax) had zijn ploeg in ie der geval niet verloren, maar voor de tiende keer op rij de Klassieker dus ook niet gewonnen. De nummers drie en vier van de ranglijst kunnen voorlopig rustig verder dobberen richting Europees voetbal. Met negen punten achter stand op PSV en FC Twente is de landstitel voor Ajax uit zicht. Feye- noord heeft vier punten minder dan de Amsterdammers en wel weer zes punten meer dan de nummer vijf, Heracles Almelo. Maar voor het prestige rond de eni ge échte Klassieker doet de rang lijst er helemaal niet toe. Johnny Hoogerland is gisteren als tweede geëindigd in de GP la Mar seillaise. De Yersekenaar van Vacan- soleil moest in de sprint van een kopgroep van negen renners alleen de Fransman Jonathan Hivert voor zich dulden. Een andere Fransman, Samuel Dumoulin, eindigde als der de in de Franse openingskoers. Hoogerlands ploeggenoot Lieuwe Westra reed in de finale nog enige tijd alleen op kop. Daarna vormde zich een kopgroep van negen, die om de overwinning sprintte. Daar in moest Hoogerland genoegen ne men met de tweede plek. LUANDA De Afrikaanse voetbalfederatie CAF heeft scheidsrechter Bonaven- ture Cofïï Codjia voor onbepaalde tijd geschorst nadat hij in de halve finale van de Afrika Cup een kop stoot incasseerde en dit voorval on bestraft liet. De arbiter werd tij dens Egypte-Algerije (4-0) belaagd door Fawzi Chaouchi. De Algerijn se doelman rende achter Codjia aan, draaide hem om en deelde een kopstoot uit. De scheidsrechter liet dit onbestraft. De tuchtcommissie van de CAF behandelt volgende maand de zaak van Chaouchi. Hij moet mogelijk het WK missen. LUANDA Togo mag niet meedoen aan de vol gende twee edities van de Afrika Cup. Het land wordt bestraft om dat het zich op last van de regering terugtrok uit het toernooi. Dit werd besloten na een aanslag op de spelersbus van Togo in Angola. Daarbij kwamen twee mensen om het leven. „We kunnen niet accepte ren dat de regering zich hiermee heeft bemoeid", aldus de Afrikaan se voetbalbond. De spelers willen tegen de beslissing in beroep gaan. pagina 32 en 33: Egypte opnieuw winnaar van Afrika Cup www.pzc.n 1. Materiaalpech nekt Erwin Mesu 2. Terneuzense Boys is kansloos 3. Betalen contributies probleem Lees ook de verschillende sportblogs over atletiek, wielrennen en voetbal statistieken via www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Reageer ook op de sportstelling via www.pzc.nl/sport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59