Nieuwenhuis verrast in Masters 341 sport Sterk optreden judoka Tess van 't Westende Judoka Van Overmeire pakt zilver in België Remise voor Provoost en Rentmeester Marianne Timmer reserve op 500 meter Samantha Lernhout snel op de 400 meter PAARDENSPORT Tineke Bartels geeft clinic in Nieuw- en Sint Joosland Noah Heijnen in vorm Van der Klooster drie keer in top zes maandag 1 februari 2010 ARLON Tess van 't Westende heeft tijdens het Belgisch Ladies Open voor ju nioren (-20 jaar) van zich doen spreken. De zestienjarige Vlissing- se versloeg in haar poule een Fran se, Duitse en Amerikaanse judoka, waardoor ze als eerste eindigde. In de finalerondes won ze achtereen volgens van de Belgische en Duitse kampioene. Tegen de uiteindelijke kampioene uit Frankrijk verloor ze. Flaar eerste herkansingspartij moest ze opnieuw haar meerdere erkennen in een Franse judoka waardoor ze de strijd om het brons verspeelde en zevende werd. LOKEREN De 15-jarige Mitchell van Overmei re van Sportcentrum Delta Terneu- zen heeft zaterdag op het 8e inter nationale judotoernooi 'Beker Der Topjudoka's' in het Belgische Loke ren zilver gewonnen in de ge wichtsklasse jongens (-15) tot 55 ki logram. Nadat hij in de eerste ron de was uitgeloot, won hij zijn vol gende partijen met ippon. In de fi nale kwam hij net iets tekort waar door de Terneuzense judoka genoe gen moest nemen met zilver. BEEKBERGEN Ben Provoost en Martijn Rentmees ter, de twee Zeeuwen in de halve fi nale van het NK dammen, kunnen zich nog niet in de strijd om de fi naleplaatsen mengen. Provoost speelde voor de derde keer gelijk. Martijn Rentmeester speelde giste ren remise tegen Theo Berends uit Huissen. De Zeeuwse kampioen heeft net als Provoost twee punten achterstand op de koploper. Bij de vrouwen liep Leonie de Graag haar eerste verliespunt op. VANCOUVER Marianne Timmer heeft nog altijd een kleine kans op deelname aan de Olympische Spelen. De schaats ster is reserve op de 500 meter, zo maakte Arie Koops, directeur sport van de KNSB, gisteren bekend. Timmer mag alleen meedoen als een van de vier Nederlandse deel neemsters op die afstand (Annette Gerritsen, Margot Boer, Laurine van Riessen en Thijsje Oenema) ernstig geblesseerd of ziek raakt en de Spelen sowieso niet verder kan afmaken. Die schaatsster levert dan haar accreditatie in voor Timmer. APELDOORN Flardloopster Samantha Lernhout van RKHAV heeft tijdens indoor- wedstrijden in Apeldoorn de 400 meter gewonnen bij de meisjes A in 1 minuut en 1.87 seconden. B-meisje Mariska Bun van RKHAV liep in de serie 60 meter naar de tweede plaats. Dat was niet genoeg voor een finaleplek. Op de 60 me ter horden kon ze zich wel plaat sen voor de finale waarin ze zesde werd. Thomas Kempe (Dynamica) liep in de serie 80 meter jongens B naar de tweede plaats, in de finale werd hij vierde. LA MOLINA - Zitskiër Kees-Jan van der Klooster heeft een sterke serie optredens neergezet in La Molina. Tij dens Europa Cupwedstrijden in het Spaanse skioord werd de 32-jarige Vlissinger vijfde op de combinatie van Super-G en slalom (donderdag), vierde op de Su- per-G (vrijdag) en zesde op de reuzenslalom (zaterdag). De Walchenaar kwalificeerde zich eerder in januari al op de reuzenslalom en afdaling voor de Paralympics. Door zijn goede prestatie op de Super-G mag hij nu vrij wel zeker ook op dat onderdeel starten. ZOETERMEER - Delta Sport-atleet Noah Heijnen heeft: tijdens atle tiekwedstrijden in Zoetermeer het Zeeuwse record op de 60 meter horden verbeterd. Twee weken ge leden liep 14-jarige atleet nog 9.21 seconden, in Zoetermeer spurtte Heijnen naar 8.86 seconden en werd met die tijd eerste. Tweede werd Zierikzeeënaar Edwin van Bemden (AV'56) in een persoon lijk record van 8.89 seconden. Noah Heijnen, sinds enkele weken in training bij AV'56, kwam ook uit op de 60 meter vlak. Hij werd tweede in de finale in 7.70 secon den. Finaleplaatsen waren er ook voor D-junior Pelle Gelderblom. De 11-jarige atleet van Delta Sport eindigde als tweede op de 60 me ter horden in een persoonlijk re cord van 11.54 seconden. Bij het verspringen sprong Gelderblom voor het eerst over de 4-meter grens (4.20 meter), goed voor een derde plaats. Op de 60 meter vlak finishte hij als vierde. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Stichting Hippische Sport Zeeland kan terugzien op een geslaagde Masters of Dressage 2010. De sport was goed en de belangstelling van het publiek voor het driedaagse evenement in Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland was enorm. De afsluiting van het drie daagse evenement met een clinic gegeven door Tineke Bartels en een demonstratie van dochter Im- ke met een aantal getalenteerde paarden bleek een schot in de roos. De strijd om de Rubiquil Cup bleek een geslaagd experi ment en verdient een vervolg. Jeanine Nieuwenhuis schreef ver rassend de Masters of Dressage op haar naam. Uit een ogenschijnlijk kansloze positie trok de pas vijf tienjarige amazone uit Seroosker- ke met Hexagons Variety met een imposant gereden Kür op muziek alsnog de eindzege naar zich toe. Met proeven van hoog niveau be zorgden de combinaties in de klas se Zt en Z2 vrijdagavond voor een fraai slot van de eerste dag. Tha- mar Zweistra debuteerde met Hexagons Zodinde op Z2-niveau. De amazone uit Schore beant woordde volledig aan de hoog ge spannen verwachtingen. Zij reed de expressief bewegende La bo-dochter met 71,11 procent naar een afgetekende overwinning. Jes sica Leijser eindigde met de met veel afdruk door de baan gaande Winnando met 66,47 procent op de tweede stek. De amazone uit Budel stelde hier mee, gezien Thamar Zweistra niet deelnam aan het tweede onder deel van de Masters Rubriek (Kür op muziek), haar kandidatuur voor de eindzege. Maar er waren meer kapers op de kust. Zoals Charles van Belle uit Nieuw Beijer- land, die de imposante zwarte Ne- gro-zoon Willem Alexander in de klasse Zt met 67,65 procent overtui gend naar het oranje erelint stuur de. Maar ook Jessica Nijpjes had met Vigo, waarmee ze als tweede Thamar Zweistra toonde zich in de eerste editie van de Rubiqui Cup de beste met Whoopy. was geëindigd in Zi, een belang rijk ijzer voor de hoofdprijs in het vuur. Met een zesde plaats en een score van 64,41 procent in het voorlopig klassement behoorde Jeanine Nieuwenhuis met Hexagons Varie ty tot de kanslozen. Het pakte ech ter anders uit. Met een Kür waar het publiek in de tjokvolle foyer kippenvel van kreeg, danste de pas vijftienjarige amazone in het zadel van de zwarte Rubiquil-dochter naar de fraaie score van 72,25 pro cent naar een overtuigende over winning. En naar later bleek goed voor de eindzege in de Masters of Dressage. Laatste starter Jessica Nijpjes probeerde met de kolossa le ruin William nog een spaak in het wiel te steken. Maar met de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56