)- Revanche TOP in emotionele derby sport 131 's-Gravenpolder moet afscheid nemen van het walhalla van het dammen Volleyballers Mytilus krijgen te weinig .HfHH-- 7 fH T b-4j fr H b 4 Opstartproblemen Orion/GSC Topdag op NK duathlon familie Van Anrooy Kaderteam met ups en downs naar fraaie zege Hi 9 H X 1 V \_J i '"w i t 1 maandag 1 februari 2010 De TOP-spelers Jeanine Marijs (rechts) en Corné Bezemer zijn eerder bij de bal dan Esther Kasse van Fortis (midden). Fortis-spelers Jessica de Boer, Mare Trimpe en Niels Bebelaar (vlnr) kijken toe. foto Ruben Oreel door Koen de Vries arnemuiden - De korfballers van TOP namen zaterdag wraak op For tis voor de nederlaag die ze eerder dit zaalseizoen in Vlissingen le den. In de eigen sporthal De Blik ken in Arnemuiden wonnen ze nipt met 14-13. Nelleke van Belzen was de matchwinnaar. Ze speelde niet alleen een puike partij, met vier treffers werd ze ook topscorer van TOP en mikte de winnende treffer door het plastieken mandje. „We gingen te veel mee met de emoties van de wedstrijd. Maar hebben ons ook weer goed her pakt", analyseerde TOP-trainer Edwin Coppoolse. TOP begon uitstekend en stond na acht minuten al op 4-1. Drie minu ten later was het 5-2, maar toen viel de ploeg compleet stil. „Dat was voor een groot deel onze ver dienste", vond Fortis-coach Robin Wisse. „Wij hebben verdedigend goed gespeeld." Omdat Fortis wel regelmatig bleef scoren, was het bij de rust 5-5. Die eerste dertig minu ten waren voor veel spelers een emotionele achtbaan. Het begon allemaal met de rode kaart voor Fortis-speler Patrick Koppejan. Koppejan verloor een sprongduel onder de korf van Corné Bezemer en zwiepte bij het neerkomen met door Peter van Kouteren middelburg - De volleyballers van Mytilus kregen in de regiodivisie geen loon naar werken. De uitwed strijd tegen RVC/Libanon werd met 3-1 verloren. De mannen van WS'92 hadden in de promotie klasse B weinig moeite met het Axelse Voorwaarts: 1-3. RVC/Libanon-Mytilus 3-1 (25-9, 18-25,25-20,25-22): Hoewel bijzon- S der slecht gestart, hield de Goese formatie een goed gevoel aan het duel over. Na een zware afstraffing in de eerste set haalde Mytilus een hoog niveau. „Je kunt merken dat er scherper wordt getraind", zei Peter Verburg. Mytilus sloeg in de tweede set al vroeg een gaatje van een paar pun ten en bouwde die marge aan het eind van de set verder uit. In het restant van het duel waren beide een been. 'Schoppen naar de te genstander', was de interpretatie van scheidsrechter Meulmeester uit Klaaswaal (geen familiebanden in Arnemuiden). Er waren meer mensen in de afgeladen sporthal die het zwaaiende been hadden ge zien, maar slechts weinigen inter preteerden dat als natrappen. Kop pejan zelf had er na afloop nog steeds geen woorden voor. Het was niets meer geweest dan een beweging om zijn evenwicht te houden, vertelde hij. Omdat bij korfbal spelers met rood vervan gen mogen worden, kwam de boomlange Mare Trimpe in de plaats van toch ook niet korte Kop pejan. Fortis kwam na rust snel op 5-6 waarna beide ploegen elkaar geen duimbreed toegaven. TOP sloeg drie keer een gaatje van twee tref fers (9-7,11-9 en 13-11) maar steeds kwam Fortis terug. Vooral dankzij Niels Bebelaar die zijn vizier op scherp had staan. Alleen bij 13-13 hadden de Souburgers geen ant woord meer, omdat de arbiter toen affloot. Scores TOP: Nelleke van Belzen 4, Pe tra de Ridder en Jeanine Marijs 3, Jordi Meulmeester 2, Leon van Belzen en Corné Bezemer 1Fortis: Niels Bebe laar 6, Remco Crucq 3, Esther Kasse 2, Joyce Schoonaard en Mare Trimpe 1 teams aan elkaar gewaagd, maar kwam de thuisploeg met de schrik vrij. „Ze hadden echt geen grip op ons", vond Verburg. „Onze pas sing was goed, waardoor we elke keer de side-out terug konden pak ken." Mytilus verdedigde met veel inzet en scoorde in aanvallend opzicht eveneens een ruime voldoende. Boven het twintigste punt sloeg de titelkandidaat in de derde en vierde set echter toe. Voorwaarts-WS'92 1-3 (16-25, 23-25, 25-22, 16-25): De thuisploeg begon tam aan deze belangrijke wedstrijd, hield tot het negende punt gelijke tred, maar verloor daarna snel terrein ten opzichte van de vooral degelijk spelende Vlissingers. Nadat de eerste set niet meer dan dertien minuten in beslag had ge nomen, waren beide teams in de etten leur - Op het allereerste NK ofïroad duatlon (mountainbiken en hardlopen) in Etten-Leur heeft Shirin van Anrooy de titel behaald bij de meisjes D8. Haar zus Lindy nam het zilver mee naar Kapelle bij de meisjes D14. Moeder Mariet ta maakte het succes compleet door brons te veroveren bij de vrouwen D40. Cesar Beilo (Vlissingen) finishte op de langste afstand op de acht ste plaats overall. Wim Nieuwkerk uit Fijnaart gre'ep de titel. Beilo kreeg zilver omgehangen in de ca tegorie H24. Mare Riemens (Mid delburg) was niet blij met zijn op treden: „Dat fietsen op de moun tainbike is niks voor mij", bromde hij na zijn finish, waarbij hij net het erepodium bij de mannen H40 miste. Hannuel Kramer (Kou- dekerke) finishte net achter Rie mens op de 16e plaats mannen H24. Robin Botman (Middelburg) kwam met zijn vijfde plaats goed uit de verf bij de junioren H18. Va der Kobus werd vierde bij de mas ters H55. door Wim Kakebeeke middelburg - De handballers van Orion/GSC hadden gisteren op startproblemen. Toen die waren overwonnen werd tegenstander Roef vakkundig afgeschoten. De vrouwen van EMM namen giste ren in Valkenswaard revanche op VCH. De nederlaag die in Middel burg (15-18) werd geleden werd vakkundig weggepoetst: 17-22. Orion/GSC-Roef 27-11: Aan de uit slag valt het niet af te lezen maar de equipe van John Jansen had de handen voor de pauze meer dan vol. Vooral defensief draaide het niet lekker. Roef kwam aan de cir kel sterk voor de dag. Na 4-1 zagen de gasten kans de partij weer in evenwicht te brengen: 6-6. Na de pauze (12-9) was het vuurtje bij de gasten snel gedoofd. Orion maakte de ruimtes steeds kleiner en daar tweede set meer aan elkaar ge waagd. WS'92 liep in de slotfase uit naar 18-23, moest toestaan dat Voorwaarts sterk terugkwam (23-24), maar boekte opnieuw set winst door een snel uitgevoerde middenaanval van Ivo Bosman (ex-Morres/Hulst). door Daaf Kasse middelburg - Voor de dammers van PWG 's-Gravenpolder viel za terdag het doek. Na de 17-3 neder laag in de inhaalwedstrijd tegen VBI uit Huissen kan de Zeeuwse ploeg degradatie uit de ereklasse niet meer ontlopen. PWG, dat met enkele invallers aan trad, had tegen de Gelderse titel kandidaat geen schijn van kans. Net als vorig seizoen sleepten de Zeeuwen slechts drie schamele re mises uit het vuur. Johnny de- Leeuw bleef knap over eind tegen Pim Meurs, een van de sterkste Nederlandse dammers. Ook de remise van Arjo Kousema ker tegen Jasper Lemmen mocht er zijn. Het derde punt kwam op naam van Ruud Kloosterman. Aan de andere zeven borden was het kommer en kwel, al zaten en kele spelers dicht bij een gelijkspel. had Roef onoverkomelijke proble men mee. Ook was sluitpost René Hooyschuur sterk op dreef De be zoekers scoorden na de pauze nog slechts tweemaal. Michiel Schuyt, Arno Riemens en Ron van Dalen stonden aan de basis van de elfde seizoenszege. Jansen: „We krijgen nog drie lastige ploegen. We moe ten op onze hoede blijven." VHC-EMM 17-22: Het vertrouwen van de Middelburgse equipe neemt toe. Dat werd vorige week al duidelijk na de thuiszege op RHV. Trainer/coach Auke van Hin- te is van mening dat de midden moter aan de volgende stap toe is in het groeiproces. Met name voor de pauze werd het spel door EMM gedomineerd. Vooral verdedigend speelde de ploeg sterk. VHC stond een kwartier lang droog. Aan de andere kant was cirkelspeelster Ariska Tax nauwelijks af te stop- „Ze vielen me een beetje tegen", oordeelde Ralf Kroon (WS'92) over de Axelse debutant. „We heb ben drie sets onder ons niveau ge speeld", stelde trainer Cor Ver schelling van Voorwaarts gelaten vast. „Er was te weinig geloof in ei gen kunnen." Zo sneuvelde invaller Jaap Veer- hoek tegen de gerenommeerde Jo- han Krajenbrink pas in de tijd noodfase en had captain Kees Rijk een gelijkspel voor het grijpen te gen Peter Hoogteijling. Martijn Rentmeester liep voor het eerst in deze competitie tegen een nul op: de Letse oud-wereldkampi oen Guntis Valneris was een maat je te groot voor de topscorer van PWG. De Middelburgse damclub verloor zaterdag de inhaalwedstrijd tegen Gorinchem met 12-8 en is nog lang niet zeker van lijfsbehoud. Een snelle nederlaag van Kees de Jonge 'werd rechtgezet door een winstpartij van invaller Ad Trap man. Daarna gaf de koploper in 1C niets meer weg. Nederlagen van Evert Wiskerke en Wim Koppejan beze gelden het lot van de Middelbur gers. pen. De teller bleef uiteindelijk ste ken op acht treffers. Na de pauze zette VHC alles op alles om de kloof te dichten. Maar kleiner dan drie werd de marge nooit. Donder dag speelt EMM in Middelburg de inhaalwedstrijd tegen Internos 2. Scores EMM: Ariska Tax 8, Marieke Rie mens, Petula Brasser en Danielle Carol 3, Anouk Provoost 2, Xaira Nijsen, An ouk Castenmiller, Denise Bergkamp 1. Mannen. White Demons 3-EMM 2 23-13: White Demons was ge brand op de zege. De ploeg wilde revanche voor de nederlaag in Mid delburg. „Ik vond het overdreven met al dat duw- en trekwerk", vond coach Eef van Ginkel. De toon werd voor de pauze al gezet. Vooral aanvallend kwamen de jon ge Middelburgers kracht tekort. „Zakken ploegen naar de 6-o-ver- dediging dan kunnen we het verge ten", somberde Van Ginkel. zevenbergen - Met een o-8-zege op Stukadoorsbedrijf Kanters reis de de kaderspelers van 's Lands Welvaren zaterdag huiswaarts. Een opmerkelijk wedstrijd waarin niet goed werd gespeeld. De zege kwam tot stand dankzij een paar oplevingen. Bijvoorbeeld bij Sjaak Walhout. Hij vroeg de arbiter of hij .niet moest wisselen maar die vond dat niet nodig omdat er nog amper was gescoord. „Je moet het zelf weten", zei Walhout, „Maar ik ga het nu uitmaken." De arbiter grijnsde om zoveel grootspraak maar Walhout deed het wel. Hij stond na 8 beurten op 46 punten maar raasde als in een roes met een serie van 84 naar de meet. Dat kon Jan Goudzwaard niet op zich laten zitten toen hij aanlegde voor zijn vijfde beurt en iemand op merkte: „Maak het maar uit, Jan." Stoïcijns tikte hij de resterende 57 punten bij elkaar. 1 ....4j >n 1 j 4— T" i 1 - Peter Verburg zag Mytilus een goede wedstrijd spelen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51