en weinig publiek zeeland 115 Buslijn langs ROC's voor behoud van leerlingen Kamerlid Ton Elias als vraagbaak in Goes Dan Musk mag naar finale RegioRuis Claase is beste jonge strafpleiter Zeeland Jan Doeswijk pauselijk ridder Politie neemt rijbewijzen in voor te hard rijden en te fors drankgebruik Hase Inc. Vuurshow de Achterhoek gekomen, Jovink De Heinoos. Fragment gooide er tot slot nog een schepje bovenop met een energieke meezingset. Al met al bood het benefietconcert waar voor je 25 euro. Tussendoor konden de bezoekers een oestertje slikken, een glas champagne genieten, een cocktail van topkok Sergio Herman savoure- 5 ren en op de foto met hun favoriete artiest. Tegen betaling kon je ook een knuffel krijgen van 'bevallige dames' en kijken naar capriolen van vuurspuwers. Verder verlootte de organisatie een kunstwerk. Vier bekende kunstenaars Onno de Graaf Reynier de Muynck, Ineke Otte en Theo Voorzaat hebben ieder een kunstwerk gedoneerd. De andere drie gaan door naar een nationale tentoonstelling die zes maanden door Nederland reist. Ze worden tevens online geveild. Lootjes zijn op internet te koop. www.jarikin.nl www.hulpvoorhaiti.nl Ar L V Jan Doeswijk uit Zierikzee is giste ren door bisschop van Breda Mon seigneur Johannes van den Hende benoemd tot Ridder in de orde van Sint Sylvester. Doeswijk kreeg de pauselijke on derscheiding vanwege zijn verdien sten voor onder meer het katho liek onderwijs op Walcheren, Schouwen-Duiveland en de Beve- landen. Doeswijk was voorzitter van het katholiek schoolbestuur en 25 jaar lang vertrouwenspersoon voor betrokkenen in het katholiek onderwijs, onder meer op Walche ren. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst maandag 1 februari 2010 GOES Tweede Kamerlid Ton Elias beant woordt maandag 15 februari vra gen tijdens een WD-bijeenkomst in Café Pubbles aan de Grote Markt in Goes. Op de agenda staan the ma's die vooral ondernemers ra ken en waarvan de invloed van po litiek Den Haag merkbaar is, zoals de koopzondag, reclamebelasting, lastendruk, parkeerbeleid en veilig heid. De Goese WD verwacht met name dat lokale ondernemers Elias het hemd van het lijf zullen vra gen. De bijeenkomst, die om 16.30 uur begint, staat open voor alle be langstellenden. RENESSE De Walcherse rockband Dan Musk heeft vrijdagavond in De Stulp in Renesse de tweede voorronde van RegioRuis gewonnen. De band heeft daarmee een plek in de finale op 29 mei veilig gesteld. De jury prees de strakke, goed opgebouw de set van Dan Musk, waarin muzi kaal alles op zijn plaats viel. De popband Zaniac, met muzikan ten uit Schouwen-Duiveland, won de publieksprijs. Van de vijf publiekswinnaars uit de voorrondes, mag uiteindelijk één band naar de finale. MIDDELBURG Mariska Claase van Scot Advocaten in Terneuzen heeft zaterdag in Mid delburg de Zeeuwse pleitwedstrij- den voor jonge advocaten gewon nen. Zij mag nu door naar de zuide lijke pleitwedstrijden in Breda die later dit jaar worden gehouden. Volgens de jury was Claase de bes te omdat zij met haar inleiding de mensen al wist te boeien en omdat ze vervolgens heel rustig en los van papier een goed opgebouwd pleidooi neerzette. Aan de pleitwedstrijden in de Mid delburgse rechtbank deden acht tien jonge advocaten mee. ZIERIKZEE door Maurits Sep VLISSINGEN - Een goede bereikbaar heid met de bus is voor het ROC Zeeland doorslaggevend in de strijd om het aantrekken van leer lingen. Daarom moet er een specia le buslijn komen die de scholen van het ROC in Vlissingen en Mid delburg goed bereikbaar maakt. Dat vindt het CDA in Vlissingen. De partij wil dat de drie Walcher se gemeenten gezamenlijk bij de provincie gaan pleiten voor zo'n ROC-buslijn. Als de provincie de nieuwe contracten voor het bus vervoer aanbesteedt, moet daarin een ROC-buslijn worden opgeno- men, stelt het CDA. Volgens de partij moet het openbaar vervoer voor leerlingen naar de ROC's veel beter worden, omdat zij anders kie zen voor ROC's die beter bereik baar zijn. Zeeuwse leerlingen zou den daardoor liever naar Brabant of Zuid-Holland gaan dan naar Walcheren. De aansluiting van bus op trein moet ook beter. Het ROC Zeeland klaagde onlangs over het ontbre ken van een busverbinding van het NS-station in Middelburg naar de nieuwe school in de Mortiere. Het ROC betaalt nu zelf een tijde lijke busdienst, maar dat gaat ten koste van het geld voor onderwijs. MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in Zeeland van diverse bestuur ders het rijbewijs in beslaggeno men. De automobilisten hadden te hard gereden en/of te veel alco hol gedronken. Op de Vaartweg in Axel moesten vrijdag rond 20.30 uur twee auto mobilisten van 19 en 21 jaar, alle bei afkomstig uit Axel, hun rijbe wijs inleveren. De twee deden een 'wedstrijdje' en reden ruim 60 kilo meter per uur te hard. Op de Groe- nedijk in Kloosterzande werd za terdag rond 01.30 uur een 47-jarige automobilist uit de gemeente Hulst betrapt. Bij een blaastest zat hij drie keer boven de limiet. Op de Kijkuitsedijk in Zonnemai- re belandde vrijdagavond om 21.30 uur een 22-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duive land, onder invloed van alcohol, met zijn auto in de sloot. Hij ver loor de macht over zijn stuur en kwam enkele tientallen meters ver der in de sloot terecht, waarna de auto in brand vloog. De bestuur der bleef ongedeerd. Een 21-jarige Rotterdammer raakte om 04.30 uur op de Torenweg in Burgh-Haamstede zijn rijbewijs kwijt. De man, een beginnend be stuurder, had de dubbele toegesta ne hoeveelheid alcohol gedronken. Een 26-jarige Middelburgse auto mobilist moest rond 03.00 uur in de Samaritaanstraat in Vlissingen zijn rijbewijs afgeven. De man had bijna drie maal te veel alcohol in zijn bloed. Reynier de Muynck

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47