Benefietconcert voor Haïti: veel bands 141 Jeugd is tevreden over honk in Coese Polder OS ZEELANDHALLEN Zelfs als je Gordon weet te strikken, is succes niet gegarandeerd www.pzc.nl maandag 1 februari 2010 jammer, want veel mensen hebben in een week tijd bergen werk verzet om er een spectaculair evenement van te maken", zegt Elly Stolk van de Stichting Jarikin, die actiefis op Haïti en het initiatief voor het benefietconcert nam. Naast Elly hebben haar man Wim Stolk, horecaonderneemster Bianca de I.ooffen Fragment-bassist Tim Alexander zich uit de naad gelopen om een professioneel festival neer te zetten. Vooral Alexander heeft zich ingespannen om een goede line-up te boeken die belangeloos (dus gratis) wilde optreden. Stolk: „Hij heeft zich echt suf gebeld." Voor 25 euro kreeg het publiek ook waar voor zijn geld. Kick the Bucket met blazersformatie trapte af, waarna Nuff Said liet horen dat het bovenin de hitlijsten kan meedraaien. Amir Vahidi (nog bekend van deelname aan het tv-programma Op zoek naar Joseph) deed een lekkere Robbie Williams-cover (Angels), waarna de naar later bleek onfortuinlijke feestzanger Alwin voor een après-ski-sfeertje zorgde. j Met folkband The Old Firm en The Good Girlie Voodoo Choir keerde dat onbezorgde gevoel terug toen Gordon het podium besteeg. Vanuit Amsterdam was hij, ondanks de gladde wegen, naar Zeeland afgereisd. „Want een man een man, j een woord een woord", zei hij na afloop. Gordon redde ook de veiling van een door In ter-speler Wesley t Sneijder beschikbaar gesteld shirt. Niemand bood en de zanger greep in. „Voor 1000 euro neem ik het shirt mee." Gordon verklapte in de kleedkamer dat hij Sneijders-shirt volgende week zal veilen voor Kika (Kinderen f Kankervrij). Zanger Pierre Mak en het Zeeuws Kamerorkest Ty brachten een rustpunt in het programma, dat daarna steeds steviger werd met een geluidsmuur van Mamilla, boeren- rock van Surrender en, helemaal uit door Frank Balkenende Lag het aan de weerwaar- schuwingvan het KNMI of de wellicht iets te stevige entreeprijs van 25 euro? Slechts tweehonderd bezoekers bezochten vrijdagavond het benefietconcert Hulp voor Haïti in de Zeelandhallen in Goes. Niette min bracht het evenement, samen met acties die eraan waren gekop peld, 15.000 tot 20.000 euro op. Met het geld kunnen slachtoffers van de aardbeving worden geopereerd. Die ruim tweehonderd mensen zag je nauwelijks staan in de grote Noordzeehal. Met een mannetje of duizend zou het echt gezellig druk zijn geworden. Maar helaas... zelfs als je Gordon weet te strikken, is succes niet gegarandeerd. „De opkomst was mager en dat is The Old Firm Montage Rolant Quist foto's Willem Mieras ORANJE BOVEN Volg de berichtgeving in de aanloop naar Koninginne dag in Zeeland ook op de weblog www.pzc.nl/ oranje hoven Doe mee aan de peiling op www.pzc.nl/bevelanden door Frank Balkenende GOES - Bezoekers van het jongeren honk in de Goese Polder zijn erg tevreden over deze jeugdvoorzie ning. Ze geven het jongerencen trum gemiddeld een hoog rapport cijfer: 8,3. Het jongerencentrum, dat deel uit maakt van de brede school, be staat zo'n twee jaar. In die periode is de jongeren nooit gevraagd of de voorziening voldoet. SMWO Welzijn, die het honk drijft, is dat volgens het met de gemeente geslo ten prestatiecontract verplicht dat na te gaan. De gemeente verlangt dat gebruikers van het jongeren centrum tevreden zijn. Ofwel: SMWO moet minimaal een zeven scoren in tevredenheidsmetingen. Die eerste peiling doorstaat de wel zijnsorganisatie glansrijk. Jongeren zijn erg tevreden met het honk, vooral omdat ze er hun vrienden kunnen treffen. Het acti viteitenaanbod is daarbij vergele ken een bijkomstigheid. Velen zeg gen dat door het jongerenwerk hun relatie met mensen in de buurt is verbeterd. Uiteraard zijn er ook wensen, 's Middags zouden er vaker groeps activiteiten kunnen zijn en de wat oudere jeugd wil graag een andere indeling van het (school)plein. STUUR UW TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl MEEST GELEZEN 1. Zingende makelaar Alwin komt na benefietconcert van een koude kermis thuis 2. Tienduizenden euro's voor hulp aan Haïti 3. Eerste klimaatneutrale straat van Zeeland in de verkoop Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. Vraag naar de voor waarden bij liw ANVR- relsadviseur of kijk op www.oad nl/staatsloteri www.oad.nl REIZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46