PZCI Bezuinigingen zullen echt pijn doen 14 en 15 18 17 RIJKSKORTINC Goes denkt vanaf 2012 zo'n acht miljoen euro te moeten inleveren Zanger Alwin komt na benefietoptredens van een koude kermis thuis Bestuurder slipt door gladheid de berm in L Spinningmarathon levert 12.500 euro op Pijnlijke rug na schuiver op A58 almanak Knietje Zelfs met Gordon is succes niet gegaranderdeerd De wereld is rotter waar die mooier wordt voorgedaan Maandag 1 februari 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Gemeenten moeten zich fi nancieel op het ergste voorberei den. Als het kabinet de voorgeno men bezuiniging van 35 miljard eu ro doorvoert, wordt 3 miljard ge kort op het Gemeentefonds, waar uit gemeenten hun rijksbijdrage krijgen. Goes bijvoorbeeld kan dan vanaf 2012-2013 jaarlijks acht mil joen euro minder uitgeven. Goes ging tot nu toe uit van de september-circulaire van de rijks overheid. Ze rekende ermee dat er vanaf 2012 drie miljoen euro min der binnenkomt uit het rijkspotje. Als het kabinet volhardt in de be zuiniging van 35 miljard, wordt het een stuk dramatischer. Wethouder Sophie van 't Westein de (WD, financiën) hield aanvan kelijk rekening met 11 miljoen eu ro: de aangekondigde 3 miljoen plus de 8 miljoen op grond van de bezuiniging van het kabinet. Inmiddels is duidelijk dat het maxi maal bij zo'n 8 miljoen euro blijft, heeft Van 't Westeinde als lid van de commissie financiën van de Vereniging Nederlandse Gemeen te (VNG) begrepen. Niettemin zal de bezuiniging pijn doen, zegt de vertrekkend wethou der. „Er komen moeizame jaren aan. Kijk, wij hebben een begro ting van 110 miljoen euro, waar van er 48 miljoen uit het Gemeen tefonds komt. Als daar 8 miljoen van wegvalt, kun je begrijpen dat je niet meer kunt bezuinigen met de kaasschaaf Dan zullen er harde keuzes moeten worden gemaakt: taken niet meer doen, de belastin gen omhoog, samenwerken. Nieu we raden zullen knopen moeten doorhakken." Andere Bevelandse gemeenten en Tholen weten nog niet precies waar ze aan toe zijn, maar zien de bui wel hangen. Tholen denkt in het ongunstige ge val 4,6 miljoen euro minder te in casseren. Op grond van de septem ber-circulaire ziet Borsele het iets minder somber in, maar ook daar zal het gaan om tonnen danwel miljoenen. Kapelle heeft nog niet berekend welke gevolgen de kabinetsbezuini ging zal hebben. Wethouder Jon Herselman (WD, financiën) lijkt het sterk dat zowat alle gemeenten straks tien procent van hun begro ting moeten missen. GOES - Het benefietconcert Hulp voor Haïti in de Zeelandhallen en een optreden bij een spinningmarathon voor het goede doel had voor feestzanger Alwin Rennen in de nacht van vrijdag op zaterdag een vervelend staart je. Thuisgekomen bleek dat door brand zijn net opgebouwde studio en kantoor zijn ver woest. De brand ontstond door kortsluiting in een dimmer en heeft grote schade aangericht. Een drama, zegt Alwin. „We hadden net de ga rage volledig verbouwd en nu dit. Bijna alles is gesmolten of zit onder roet. De studio waar ik demo's maak, ook voor De Havenzangers, is een ravage. Ook de papieren boekhouding van mijn makelaardij is mogelijk verloren ge gaan. Mogelijk, want ik mag even nergens aan komen. Het is zuur, je draagt je steentje bij aan acties voor slachtoffers in Haïti en als je thuiskomt, ligt je boeltje plat." foto Willem Mieras KRABBENDIJKE Op de Oude Rijksweg bij Krabben- dijke kwam zaterdagochtend rond 7.00 uur een automobilist in de berm terecht. De 19-jarige bestuur der uit Krabbendijke, die in de rich ting van Kruiningen reed, verklaar de dat hij een scooter op de weg zag rijden en moest remmen. Me de door de gladheid slipte hij en be landde hij in de berm. Een passe rende tractor trok de auto eruit. De bestuurder bleef ongedeerd. Scha de is niet bekend. GOES De spinningmarathon voor Haïti, vrijdagavond in Fitland in Goes, heeft 12.500 euro opgebracht voor hulp aan slachtoffers van de aardbe ving in het Caribische land. Het charitatieve sportevenement was op touw gezet door de Junior Ka mera, Junior Kamer De Bevelan- den samen met Fitland. Tientallen mensen klommen tussen zeven en elf uur 's avonds op de fiets (die op een rollenbank staat) om te trap pen voor het goede doel. GOES Op de A58 ter hoogte van Goes raakte zaterdag rond zes uur 's mor gens een 22-jarige Vlissinger in de berm. Hij verklaarde dat hij tijdens het in halen door de gladheid de macht over zijn voertuig verloor en daar door in de berm terechtkwam. De man klaagde over rugpijn en is voor onderzoek naar het zieken huis in Vlissingen gebracht. Over schade aan de auto is niets be kend Afgelopen nacht heeft-ie - wed ik - nauwelijks een oog dicht gedaan. Want als u dit leest gaat-ie bijna onder het mes. Nieuw knietje. Redelijk routineklusje, volgens de weledelgeleerde sleutelaars aan het menselijke bewegingsmechanisme. Maanden had-ie er over lopen dubben, maar hij vond het nog te vroeg om als een oude man door het leven te moeten gaan. Tip? redactie@pzc.nl Vrijdag hebben we hem volgepompt met moed uitgezwaaid. Hij had het zo te zien hard nodig. Een beetje van die moed zullen ze in het ziekenhuis ook wel kunnen gebruiken want wij kennen deze pappenheimer als een zéér bekwaam maar tevens zéér eigenwijs baasje. Eén troost. Welke argumenten hij ook in de strijd werpt, voorlopig heeft-ie nauwelijks een poot om op te staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45