Stavenisse natuurlijk i6l zeeland €99,60" kpn zeeland in de vorige eeuw Goesenaar Skip naar finale van Kinderen voor Kinderen agenda Voor iedereen die wil weten of je kunt besparen op je tv-abonnement. Doe snel de Digitenne Bespaarcheck. Digitenne kpn winkel kpn.oom 0900 0244 (lOcpm) maandag 1 februari 2010 Vandaag weer een tafereel, uit de collectie van Hans Lindenberg. We gaan nog even door met deze winterse serie. De vraag luidt: Weet u waar dit dorp van momenteel iets meer dan tweedui zend inwoners ligt? U kunt uiteraard de oplossing vermelden zonder toevoeging, maar we zijn benieuwd naar anekdotes of verhalen die te maken hebben met deze omgeving. De oplossing kan verstuurd worden naar de redactie van de PZC, post bus 91, 4330 AB Middelburg, met vermelding van Raadkaart. Of fax naar 0118-434019. Inzenden via e-mail kan naar redactie@pzc.nl. Drie inzen ders van goede oplossingen krijgen een waardebon. TERNEUZEN - Skip Gys heeft afgelopèn zaterdag in het Scheldetheater in Terneuzen de provinciale finale van het Kinderen voor Kinderen Songfestival gewonnen. De Goesenaar mag Zeeland nu vertegenwoordigen in de landelijke finale. Die is op 27 maart in Utrecht en wordt door de Vara uitgezonden op televisie. Skip zong het liedje Uit Logeren. Hij liet negen andere Zeeuwse deel nemers achter zich. De finalisten waren overgebleven uit twee voorronden, die in november vorig jaar in Goes waren gehouden. foto Mark Neelemans Meer agenda- en filmnieuws op de website van deze krant. OP PAD Vlissingen De Vereniging Woortblind afdeling Zee land houdt een bijeenkomst voor (jong-) volwassenen met dyslexie. Deze eerste bijeenkomst van het jaar is een open in loopavond van de vereniging, ledereen met dyslexie kan zijn of haar vragen stel len. CasAllijn, President Rooseveltlaan 744, 20.00-22.00 uur Zierikzee Debatavond van vereniging Bewonersbe langen Binnenstad Zierikzee (BBZ). The ma 'Tijd voor verandering'. Gebouw De Driehoek, 19.30 uur. FILMS GOES Merral, Avatar: 21.00 uur; Edge of Dar kness: 19.00 en 21.30 uur; It's complica ted: 18.45 en 21.15 uur; Komt een vrouw bij de dokter: 19.00 uur Sher lock Holmes: 19.15 en 21.45 uur; MIDDELBURG Schuttershof, Partir: 20.00 uur; OOSTBURG Ledeltheater, Terug naar de kust: 20.00 uur; TERNEUZEN View, Edge of Darkness: 21.00 uur; Sherlock Holmes: 20.15uur; Avatar: 20.15 uur; It' s complicated: 19.00 uur. Vul je postcode in op kpn.com/bespaarcheckofvraag ernaar in de winkel. Postcode 6828 AG Huisnummer 25 jaarlijks bespaar je Direct tv-kijken voor maar €8,50 per maand. sluit je aan De raadkaart van afgelopen week leverde meer dan vijf tig goede antwoorden op. Het was 'Stavenisse natuurlijk' en Betsie Moerland-Letzer woont er nog steeds. „Het is de Voorstraat, gezien vanaf de Stoofdijk. Het huis met de ladder tegen de gevel is waarschijnlijk hotel van Kooten. De personen staan ter hoogte van de smederij van toendertijd Keste- loo." In de Voorstraat staat haar ge boortehuis waar ze nog steeds woont. Dia van den Berg Eerland uit Le- wedorp denkt bij Stavenisse aan de watersnoodsramp. „Op zondag 1 februari 1953 werden we gered uit het raam van onze bovenverdie ping. Men roeide ons toen naar de Voorstraat, waar we weer vaste grond onder onze voeten kregen, omdat het hoger lag. Ik was toen bijna 5 jaar." Gerd Lindhout is in 1972 in de Voorstraat geboren. „Ik heb er veel gespeeld, ik weet niet in welk jaar deze foto is genomen maar vol gens mij liggen er nog steeds de zelfde kinderkopjes!" De winnaars zijn: J. van 't Holï uit Oosterland, J.S. Sandee uit Wolphaartsdijk en Matti Brand-Letzer uit Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40