editie al traditie geworden zeeland i 15 Pauselijke ridder Claase is beste jonge strafpleiter Zeeland Automobilisten in de slip door gladheid Kampen destillateurs maakt strao-likeur Discozwemmen in zwembad Dolfijn Dan Musk mag naar finale van RegioRuis maandag 1 februari 2010 Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst MIDDELBURG Mariska Claase van Scot Advocaten in Terneuzen heeft zaterdag in Mid delburg de Zeeuwse pleitwedstrij- den voor jonge advocaten gewon nen. Zij mag nu door naar de zuide lijke pleitwedstrijden in Breda die later dit jaar worden gehouden. Vol gens de jury was Claase de beste omdat zij met haar inleiding de mensen al wist te boeien en omdat ze vervolgens heel rustig en los van papier een goed opgebouwd pleidooi neerzette. Aan de pleit- wedstrijden in de Middelburgse rechtbank deden achttien jonge ad vocaten mee. OOSTERLAND Door gladheid op de weg hebben zaterdagochtend verschillende glij partijen plaatsgevonden op Schou- wen-Duiveland. Omstreeks 07.45 uur slipte een automobiliste op de N59 in de richting Zierikzee bij Oosterland. Door ijzel op de weg raakte zij in een slip en botste ach terwaarts tegen een lichtmast. De vrouw is zelf voor onderzoek en be handeling naar de huisartsenpost gegaan. Verder slipten op de N59 om 05.30 uur, 08.30 en 10.00 uur au to's bij Nieuwerkerk. Omstreeks 10.00 uur was er een slippartij op de N57 bij Burgh-Haamstede. BRUINISSE Kampen Destillateurs uit Bruinisse introduceert dit jaar tijdens de Strao in Renesse een nieuwe li keur, speciaal voor tijdens het dorpsfeest. Het gaat om de Schroa- sels-likeur, een alcoholisch drankje met de smaak van Schroosels. Schroosels zijn een soort platte kruidkoeken en worden traditio neel gegeten tijdens de strao. De strao in Renesse wordt gereden op 6 februari. Kampen maakt naast li keuren, grappa en calvados sinds vorig jaar ook Eylandt Legend, de eerste Zeeuwse whisky. NIEUWERKERK De jeugd in Nieuwerkerk en omge ving kan vrijdag terecht in zwem bad de Dolfijn voor een disco- zwemavond. Tijdens het zwem men wordt muziek gedraaid. Het discozwemmen begint om 19.15 uur en duurt tot 20.30 uur. De kosten zijn 2,50 euro, inclusief een drankje. Er zijn maximaal 75 kaarten beschikbaar. De voorverkoop voor het disco- zwemmen is op woensdag van 13.00 tot 15.00 uur en op vrijdag van 16.00 tot 18.00 uur. Elke twee de vrijdag van de maand is er ge- zinszwemmen in de Dolfijn. ZIERIKZEE - Jan Doeswijk uit Zierik zee is gisteren door bisschop van Breda Monseigneur Johannes van den Hende benoemd tot Ridder in de orde van Sint Sylvester. Does- dijk kreeg de pauselijke onderschei ding vanwege zijn verdiensten voor onder meer het katholiek on derwijs op Schouwen-Duiveland. Doeswijk was voorzitter van het katholiek schoolbestuur en 25 jaar lang vertrouwenspersoon voor he- trokkenen in het katholiek onder wijs op Schouwen-Duiveland, de Bevelanden en Walcheren. De 75-jarige Zierikzeeënaar verricht nog hand- en spandiensten voor de liturgische bijeenkomsten. Jan Doeswijk (r) kreeg van bisschop van Breda Monseigneur Johannes van den Hende een pauselijke onderscheiding. foto Ronald den Dekker RENESSE - De Walcherse rockband Dan Musk heeft vrijdagavond in De Stulp in Renesse de tweede voorronde van RegioRuis gewon nen. De band heeft daarmee een plek in de finale op 29 me; veilig gesteld. De jury prees de strakke, goed opgebouwde set van Dan Musk, waarin muzikaal alles op zijn plaats viel. De popband Zaniac, met muzikan ten uit Schouwen-Duiveland, won de publieksprijs. Van de vijf pu- bliekswinnaars uit de voorrondes, mag uiteindelijk één band naar de finale. Ook is een finaleplaats gere serveerd voor de act waarvan het filmpje het meest bekeken wordt op de hyvespagina van RegioRuis. Het publiek geniet tijdens het optreden van Evers slaat door, de coverband met radio DJ Edwin Evers achter het drumstel. foto's Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39