Aemstie Alive is vijf jaar na eerste 14 O 'Onbekende' Godfather geniet nog elk jaar van zijn muziekfeest Buslijn langs ROC's voor behoud van leerlingen Oad BURCH-HAAMSTEDE Tweedaags festival biedt vermaak voor iedereen, van de allerjongsten tot de alleroudsten Klimaatneutrale huizen zijn sterk in trek www.pzc.nl $8 - Aemstie Alive 5 maandag 1 februari 2010 door David Duijnmayer Kinderen kijken naar de magie van de gebroeders Kazan De Bruceband speelt covers van Bruce Springsteen GRIJPSKERKE - Een maand nadat de huizen in de eerste klimaatstraat van Zeeland in de verkoop zijn ge komen, zijn er drie verkocht. Op twee andere huizen is een optie ge nomen. In plan Nimmerdor in het Wal- cherse Grijpskerke worden negen tien huizen gebouwd. De prijzen lopen uiteen van 169.000 tot 265.000 euro. Het gaat om een be langrijk klimaatproject dat lande lijk als voorbeeld dient, volgens Martin Maranus van M2 Make laars. Ondanks de kwakkelende woningmarkt is er veel belangstel ling, stelt Maranus. Volgens hem komt dat vooral doordat de wonin gen klimaatneutraal zijn. MEEST CELEZEN 1Slippartijen door gladheid 2. Goud voor oud (foto) 3. Dronken automobilist in sloot EN VERDER PZC-redacteuren bloggen over hun uiteenlopende interesses op www.pzc.nl/blogs TIPS schouwen-duiveland@pzc.nl Het laatste regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Aemstie Alive - festival, dorpsfeest en jongeren- disco in één - vierde af gelopen weekend zijn eerste lustrum. Vijfjaar na de op richting is het feest niet meer weg te denken uit Burgh-Haamstede. Voor alle leeftijden is het een hoog tepunt van het jaar geworden. Sinds drie jaar is de opzet in grote lijnen hetzelfde: vrijdagmiddag ko men de senioren naar sportcen trum Westerschouwen, op zater dagmiddag is het de beurt aan kin deren, en zaterdagavond is er een spetterend feest voor iedereen die oud genoeg is om te drinken en jong genoeg om te dansen. Het contrast tussen de doelgroe pen kan niet groter zijn. Vrijdag stond de zaal vol met lange rijen tafels, waar senioren zittend geno ten van de muziek en een advo caatje. Zatermiddag is de hal een chaos van dqor elkaar schreeuwen de en rennende kinderen. Tot er weer een optreden begint. Dan verdringen de kinderen zich voor het podium, en vormt zich daar achter een rij met ouders, met de kleinsten op de nek. Zoals bij Magic Unlimited, de illu sionistenshow van Renzo en Os car Kazan, waarbij regelmatig de hulp van het publiek wordt inge schakeld. Zo mag Maarten uit Burgh-Haamstede het podium op voor een truc, waarbij hij door een fluit te bespelen een papieren 'slang' bezweert. Natuurlijk heeft die slang net de kaart in zijn bek die Maarten even daarvoor had uit gekozen. „Dat was het leukste van de hele middag!", glundert de 7-ja- rige Maarten als hij weer van het podium af is. 's Avonds ziet de hal er voor de derde keer in twee dagen weer heel anders uit. Volwassen vrou wen hebben zich als meisjes opgedirkt om weer eens lekker te dansen, mannen drinken bier en De eerste editie van Aemstie Alive werd gehouden in 2006. Vanaf 2007 is het een tweedaags festival. Het festival bestaat uit drie aparte onderdelen: Goud voor Oud op vrijdagmiddag, de Kidsparty op za terdagmiddag en Aemstie Alive op zaterdagavond. Daarmee biedt het evenement voor iedereen iets, van de allerjongsten tot de aller oudsten. Sinds 2006 is het festival steeds po pulairder geworden. Dit jaar was de sporthal in het sportcentrum Westerschouwen met 1450 bezoe kers helemaal vol. praten, groepjes tieners bewegen zich vloeiend door de menigte op zoek naar leeftijdsgenoten. Het publiek is zaterdagavond zo gemêleerd als Burgh-Haamstede zelf. Nadat de Bruceband de zaal heeft opgewarmd, loopt het pas echt vol bij de Edwin Evers band, die voor het tweede jaar op rij speelt. Schrier: „Dat zullen we volgend jaar niet weer doen, want we pro beren elk jaar wat nieuws te doen. Maar dit was vorig jaar zo'n hoog tepunt, dat we het voor het vijfja rig bestaan nog wel een keer wil den. We zoeken altijd naar iets dat voor iedereen leuk is, en wat dat betreft hebben we in die vijfjaar geen betere gehad dan de Edwin Evers Band." Dit jaar was de zaterdagavond voor het eerst helemaal uitver kocht. Qua bezoekersaantallen lijkt er niet veel groei meer moge lijk, wel wordt de organisatie elk jaar professioneler. Toch blijven de meeste medewerkers tijdens Aems tie Alive vrijwilligers. Er wordt ont zettend veel gratis of voor een vriendenprijsje gedaan. „Er is een enorm draagvlak", con stateert Schrier. „Ik heb geen flauw idee waarom. Wij doen het zelf ook voor een ander, omdat we het leuk vinden. Misschien stralen we dat uit. We hebben geen com merciële belangen, dat spreekt mensen aan denk ik." Ze liepen er al een tijd mee rond, de veertigers en vijfti gers van Aemstie Alive. Nic-Jan Schrier, penningmeester van het eerste uur en bedenker van de naam, herinnert zich dat het idee voor een groot feest al ja ren sudderde in de vriendenkring. „We hadden ideeën en werklust, maar geen geld. Tot een welgestel de meneer zich enthousiast toon de en ons een zak geld wilde ge ven om het op te zetten." En zo geschiedde. De eerste editie van Aemstie Alive in 2006 werd grotendeels bekostigd door één geldschieter, die liever anoniem wil blijven. „Hij krijgt nog elk jaar vrijkaartjes, en hij geniet van het feest dat hij mogelijk gemaakt heeft. Hij is onze Godfather", ver telt Schrier. De eerste twee jaar was het finan cieel lastig - er moest geld toege legd worden op de organisatie. Vanaf de derde editie in 2008 blijft er geld over. „Dat gebruiken we om een buffertje te hebben voor als het een keer niet lukt, maar we schenken het deels ook aan goede doelen. In het verleden hebben we stichting Thuredriht en stichting Big S kunnen helpen, en we wer ken samen met Zeeland sport voor Sophia.". Bovendien heeft de stichting Aemstie Alive in de statu ten opgenomen dat als er onver hoopt geen evenementen meer ge organiseerd worden, het geld van de stichting ten goede komt aan stichting 'Doe een wens'. Maar zover is het nog lang niet, want Aemstie blijft groeien. Met de seniorenmiddag op vrijdag, de Kidsparty op zatermiddag en het grote feest op zaterdagavond, heeft de organisatie een formule te pak ken die werkt. „Die opzet willen we behouden", zegt Schrier, „maar kwalitatief blijven we kri tisch en kan het altijd beter." mmmÊmimmmmmam door Maurits Sep VLISSINGEN - Een goede bereikbaar heid met de bus is voor het ROC Zeeland doorslaggevend in de strijd om het aantrekken van leer lingen. Daarom moet er een specia le buslijn komen die de scholen van het ROC in Vlissingen en Mid delburg goed bereikbaar maakt. Dat vindt het CDA in Vlissingen. De partij wil dat de drie Walcher- se gemeenten gezamenlijk bij de provincie gaan pleiten voor zo'n ROC-buslijn. Als de provincie de nieuwe contracten voor- het bus vervoer aanbesteedt, moet daarin een ROC-buslijn worden opgeno men, stelt het CDA. Volgens de partij moet het openbaar vervoer voor leerlingen naar de ROC's veel beter worden, omdat zij anders kie zen voor ROC's die beter bereik baar zijn. Zeeuwse leerlingen zou den daardoor liever naar Brabant of Zuid-Holland gaan dan naar Walcheren. De aansluiting van bus op trein moet ook beter. Het ROC Zeeland klaagde onlangs over het ontbre ken van een busverbinding van het NS-station in Middelburg naar de nieuwe school in de Mortiere. Het ROC betaalt nu zelf een tijde lijke busdienst, maar dat gaat ten koste van het geld voor onderwijs. De show begint al bij de ingang met straattheater van nepbeveiligers Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. H Vraag naar de voor- r- waarden bij uw ANVR- v reisadviseur of kijk op M wwwoad nl/staatsloterij. www.oad.nl REIZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38