bracht geloof én landbouw zeeland 115 Oad D&T bepleit grotere rol burger en ondernemer Mysterieus Vrachtverkeer dorp uit met betere borden Gesprekken over zorg voor dementerenden 'Opkomen voor voor gebruikers van sporthal' I Veel ongelukjes door gladde wegen in regio Vijftigplussers met de voetjes van de vloer Hennepkwekerij aan Korte Dreefje maandag 1 februari 2010 Albert Paridaen: „Mijn oom vertelde altijd veel over Brazilië. We luisterden dan wel, maar konden ons niet precies voorstellen waar hij het over had. In 1986 zijn we naar hem toe geweest. Daarna begrepen we hem als hij erover vertelde." Mare Moens, voorzitter kerkbestuur: „Als de pater in de regio was, kwam hij hier in de kerk altijd een mis doen. Als kleine jongen vond ik dat heel apart en bijzonder. Een vreemde man van ver weg, maar wel één die onze taal sprak. Een beetje een mysterie." Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst EEDE De gemeente Sluis gaat de provin cie vragen de bebording in Eede zo aan te passen, dat vrachtauto's die richting het bedrijventerrein De Vlaschaard rijden minder vaak de route door het dorp kiezen, maar de Hazewegeling en Dopersdijk ne men. Dat beloofde wethouder Ma ria le Roy afgelopen week tijdens een raadsvergadering aan raadslid William Gijsel (Gemeentebelan gen), die klaagde over het vracht verkeer. ZAAMSLAG Het Alzheimercafé in restaurant De Kraaghof op de Markt in Zaam- slag schenkt vandaag aandacht aan mantelzorgers van mensen met de mentie. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur. Toegang is gratis. Wie naar de avond wil, maar geen oppas of vervoer heeft, kan contact opnemen met 'Aan Z' in Axel: 0115 563015. te vragen voor het opzetten van peperplantages in Cameta. En hij kreeg het nog ook." Paridaen stierfin 2004, nadat hij naar Nederland was gekomen om een hartoperatie te ondergaan. „Tijdens de begrafenis van mijn va der, een paar weken eerder, had ik hem gevraagd wat er met hem moest gebeuren als hij zou ster ven", geeft Albert aan. „Hij zei: als ik in Brazilië sterf, laat me dan maar daar. Maar als het hier ge beurt, begraaf me dan maar onder de Peperbusse." Dat laatste ge schiedde. In de kerk waar Gerard Paridaen gedoopt werd en waar zijn communie, vormsel, eerste preek en uitvaart plaatsvonden, wordt zijn houten beeltenis zondagochtend door zijn vriend Omer Gielliet geze gend. Om daarna een vaste plek te vinden op het pleintje bij de dorpspomp in zijn Sint Kruis. De kerkdienst met de inzegening van het beeld van pater Paridaen begint zondag om 10.00 uur. Het beeld is tot dan dagelijks te bekijken in de katholie ke kerk aan de Weststraat in Aarden burg. het beeld van hun oom. CADZAND - Mocht de gemeente Sluis de sporthal in Cadzand van de hand doen, dan zal ze proberen met een nieuwe eigenaar afspra ken te maken over gebruik van de sporthal door de huidige klanten. Dat beloofde wethouder Maria le Roy afgelopen week tijdens een raadsvergadering aan de gemeente raad. De gemeente verhuurt de sporthal nu aan de Cadzandse overkoepelende sportclub ASOC. Die zorgt ervoor dat de eigen le den bijna altijd in het sportcen trum terecht kunnen. Een nieuwe eigenaar zou de hal doordeweeks wel eens regelmatig kunnen slui ten, is de vrees van vaste gebrui kers en het ASOC-bestuur. door Martijn de Koning OOSTBURG - Ondernemersvereni gingen en belangengroepen moe ten meer betrokken worden bij de besluitvorming in de gemeente Sluis. Dat schrijft de partij Dorps belangen Toerisme in haar ver kiezingsprogramma 'Daadkrachtig en toekomstgericht'. Iedereen moet, als individu of groep, makkelijker kunnen mee praten in commissievergaderin gen. Ook moeten referenda in Sluis uitgeschreven kunnen wor den, vindt D&T. De partij durft, als één van de wei nige, de mogelijk directe gevolgen van krimp te benoemen. Zo stelt ze dat aan het sluiten van kleine scholen in de toekomst waarschijn lijk niet valt te ontkomen en dat een herschikking van sportaccom modaties onvermijdelijk is. D&T wil dat er oplossingen komen voor de gevolgen daarvan, zoals goed leerlingenvervoer. De partij pleit verder onder meer voor meer oefeningen door hulp diensten, blauwe zones met een uur vrij parkeren in winkelgebie den en een papiercontainer voor iedereen. Nieuwe natuur is er ge noeg. Verder sluit D&T belasting verhoging niet uit, maar alleen als laatste redmiddel. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Op verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen vonden zaterdagochtend door glad heid ongelukken plaats. Rond 09.30 uur reed op de Wil- lemsweg in Schoondijke een auto mobilist in de sloot. In de Bastionstraat in Axel raakte rond 11.30 uur een meisje lichtge wond toen ze van haar fiets viel. Een half uur later reed aan de Rei gerstraat in diezelfde plaats een man met zijn auto de sloot in. In de Nieuwediepstraat in Terneu- zen gleed een automobilist tegen een geparkeerde auto en op de Rondweg bij Sluis slipte een auto mobilist en reed tegen een ver keersbord. TERNEUZEN Dansschool Kiel houdt woensdag een dansmiddag voor vijftigplus sers. Dat gebeurt in de dansschool aan de Haarmanweg in Terneuzen. Bijna alle bekende stijlen (foxtrot, wals, tango, cha-cha-cha, rumba) komen voorbij. De dansmiddag duurt van 14.00 uur tot 16.30 uur. Toegang kost 1,50 euro. Meer informatie via 06 51724106 of www.dansschool-kiel.nl. AARDENBURG De politie heeft vrijdag in Aarden burg een hennepkwekerij met ze ventig planten aangetroffen. Dat ge beurde in een woning aan het Kor te Dreefje. Een 34-jarige vrouw uit Rotterdam is aangehouden. Ze is verhoord en vervolgens weer op vrije voeten gesteld. REIZEN Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. I Vraag naar de voor- fcr- waarden bij uw ANVR- 1*1reisadviseur of kijk op JJgj www.oad.nl/staatsloterij. www.oad.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31