PZCI Stadsraad neemt afstand van gemeente n Jubileum-tv bij Emmaus IJzendijke Austerlitzdijk wordt drie meter hoger :eeuws- ieren 14 en 15 17 SLUIS Gang van zaken rond Rondje Rozenoord was de druppel Rijbewijs kwijt na wedstrijd op Vaartweg Auto's onder de poep na losschieten wagen Mannen betrapt op rijden onder invloed Maandag 1 februari 2010 Pater Paridaen bracht geloof en landbouw De wereld is rotter waar die mooier wordt voorgedaan Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning SLUIS - De stadsraad Sluis weigert een nieuw convenant met de ge meente Sluis te tekenen over sa menwerking en communicatie. De raad heeft geen vertrouwen meer in de gemeente Sluis door slechte ervaringen in het recente verle den, met name over de gang van zaken rond het 'rondje Rozen oord'.'De stadsraad loopt hierdoor in elk geval duizend euro mis. Dorps- en stadsraden in de ge meente Sluis kwamen vorige week verder allemaal opdraven voor het ondertekenen van het convenant. „Daarin staat hoe we met elkaar omgaan", zegt wethouder Carien Bolijn. „En er staat in dat de raden een extraatje van duizend euro krijgen, bovenop hun normale sub sidie." De stadsraad Sluis is al langer onte vreden over (het gebrek aan) com municatie bij de gemeente. Rode draad daarbij is de gang van zaken rond het 'rondje Rozenoord'. Dat werd, na lang praten en zoeken naar geld, vorig jaar geopend. Het schelpenpad, dat loopt van het zorgcentrum naar onder meer het hertenpark en de naastgelegen camping, bleek echter niet goed toegankelijk voor rolstoelers en scootmobielers. „Er zijn toen af spraken met de gemeente ge maakt, onder meer over het har der maken van het pad", geeft de missionair voorzitter Adri Ooster ling van de stadsraad aan. „Maar de gemeente komt steeds beloftes niet na." Toen ook raadsleden doof bleken voor een verzoek om hulp, was voor de stadsraad de maat vol. Ze zegde af voor de on dertekening van het convenant. Volgens wethouder Bolijn heeft de gemeente wel degelijk haar best ge daan om het rondje Rozenoord te helpen verwezenlijken. „We heb ben offertes voor de stadsraad aan gevraagd, in overleg het rondje vastgesteld, extra geld beschikbaar gesteld voor onverwachte notaris- kosten en komend voorjaar maken Bewoners van woonzorgcentrum Emmaus kijken naar een speciale jubileumuitzending van Emmaus TV. foto Mark Neelemans we de bankjes bij het hertenpark hoger, zodat oudere mensen er makkelijker gebruik van kunnen maken. En toen bleek dat de schel penlaag niet voldoende was, heb ben we ook geprobeerd daar iets aan te doen. Dat werkte niet, maar komend voorjaar kijken we verder. De stadsraad Sluis is één van de rijkste van de dorps- en stadsra den. Het houdt een keer op." Bolijn gaat nog in gesprek met de stadsraad. „Ik hoop dat ze het con venant alsnog ondertekenen." door Wilma Valk IJZENDIJKE - Ruim zestig bewoners en een aantal oud-medewerkers van Emmaus TV keken zaterdag middag in IJzendijke naar een com pilatie van de laatste vijftien jaren huistelevisie. „Het begon met de verbouwing van het woonzorgcen trum, ruim vijftien jaar geleden," vertelt Adrie Bondewel, de man achter Emmaus TV. „We hadden ineens een prachtige zaal met een enorm filmscherm. Daar moesten we toch iets mee doen? Het werd onze eigen huistelevisie." Samen met Frans ten Broeke, fil mer van het buitengebeuren, maakt Adrie nu al vijftien jaar tele visie voor de bewoners van Em maus. „De uitzending is een keer per maand, we beginnen met een soort journaal, nieuwtjes uit het te huis zelf zoals nieuwe of overle den bewoners, iets over het perso neel en onze activiteiten. Frans maakt opnames in omliggende dorpen en bezoekt bedrijven. Ook festiviteiten zoals onze eigen fol kloristische dag of de visserijfees ten vergeten we niet." Zaterdagmiddag waren de meeste bewoners voor deze jubileumuit zending in de grote zaal. De uitzen dingen van Emmaus TV zijn ook op de kamers te ontvangen. AXEL Tijdens een verkeerscontrole moes ten vrijdagavond rond 20.30 uur twee automobilisten uit Axel op de Vaartweg in hun woonplaats hun rijbewijs inleveren. De mannen van 19 en 21 jaar deden een wed strijd en reden meer dan 120 per uur, waar 60 is toegestaan. Later die avond werd op de Groene- dijk in Kloosterzande een 47-jarige man uit de gemeente Hulst betrapt op rijden onder invloed. Ook hij is zijn rijbewijs kwijt. MARGRETTE Autobezitters in Magrette bij Axel zijn afgelopen weekeinde druk be zig geweest hun voertuigen te poet sen. Die zaten onder de paarden- poep, nadat een aanhanger met de hoop poep was losgeschoten van een auto. Dat gebeurde zaterdag ochtend rond 10.30 uur. De auto werd bestuurd door een 57-jarige Terneuzenaar. De aanhangwagen botste tegen een auto en een brie venbus. Een poepregen was het ge- volg. OOSTBURC Twee automobilisten uit Oostburg zijn afgelopen weekeinde in hun woonplaats betrapt op rijden on der invloed. Een 45-jarige man werd zaterdag rond 19.30 uur aange houden. Hij had vier keer teveel ge dronken. Een 20-jarige plaatsgenoot viel rond 4.00 uur zondagochtend in de Schorpioen op door slingerend rijgedrag. Ook hij mocht blazen, en ook hij bleek te diep in het glaasje te hebben gekeken. OOSTBURC - De gemeente Sluis ver leent de Dienst Landelijk Gebied een vergunning voor het herstel len van het dijktraject Auster- litzdijk/Diomedeweg tussen Oost burg en Zuidzande. Het gaat om een aansluitend stuk van 600 me ter Austerlitzdijk en 300 meter Di- omedeweg. De dijk, vaste graas- plek van de schaapskudde, wordt twee tot drie meter verhoogd. Het werk is Onderdeel van het herstel van zeven dijken in de gemeente Sluis. Daartegen zijn bezwaren in gediend door meer dan 250 men sen, maar die werden al eerder on gegrond verklaard door de gemeen te. Er is eerder al vergunning ver leend voor herstel van dijk Tra gel-west bij Schoondijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29