141 zeeland 'Wij willen de scherpe kantjes Flink aantal rijbewijzen afgenomen WN mikt op bedrijven agin Na achttien jaar moet Stichting Walcheren Mozaïek nog steeds keihard werken aan een multiculturele samenleving. „Verruwing is als een golfbeweging: het gaat en het komt." Stichting Walcheren Mozaïek sluit 2009 af met multiculturele dag in Vlissingen PSR kijkt met kiezers terug op raadswerk De Stads Ring wint Walcheren Mozaïek-prijs Vrouw belandt met auto in sloot Pijnlijke rug na schuiver op A58 maandag 1 februari 2010 WALCHEREN MOZAÏEK MIDDELBURG - De politie heeft dit weekeinde een flink aantal rijbe wijzen in beslag genomen. De au tomobilisten hadden te veel alco hol gedronken. Op de Vlissingsestraat in Middel burg zagen agenten zaterdagnacht rond 00.15 uur een snorfietser slin gerend over de weg rijden. De be stuurder, een 49-jarige Middelbur ger, had bijna vijf keer de toegesta ne hoeveelheid alcohol gedronken. In Westkapelle werd later die nacht op de Zuidstraat een 28-jari- ge Middelburgse automobilist be trapt op dronken rijden. Ter hoogte van de Westkapelse- weg in Zoutelande belandde rond 06.00 uur een 47-jarige man uit de gemeente Veere met zijn auto in de sloot. Ook hij had ruim 3,5 maal de toegestane hoeveelheid al cohol gedronken. Een 26-jarige Middelburgse auto mobilist moest vrijdagnacht in de Samaritaanstraat in Vlissingen zijn rijbewijs afgeven. De man had bijna drie maal te veel alcohol in zijn bloed. Ook in Kloosterzande, Oostburg en Zonnemaire werden dit week einde bestuurders gepakt die te veel gedronken hadden. Zij moes ten allemaal hun rijbewijs inleve ren. Dat overkwam vrijdagavond ook twee Axelaars van 19 en 21 jaar. Zij deden een 'wedstrijdje' en reden ruim 60 kilometer per uur te hard. OOST-SOUBURG - De Partij Souburg Ritthem evalueert vanavond sa men met haar kiezers het raads werk van de afgelopen vier jaar. De vergadering in de Kwikstaart in Oost-Souburg begint om 19.30 uur. De PSR heeft vijf zetels en zat ruim wee jaar in het college. Na een affaire over de begraafplaats vertrok wethouder M. Walraven. Zij werd opgevolgd door T. Croné. Na de val van het college over het Scheldekwartier verdween de PSR helemaal uit het college. op 26 januari 2010 heeft gerechtsdeur waarder Marco Rave te Goes op ver zoek van OMAR JALLOH, wonende te Nieuwerkerk (gem. Schouwen-Duive- land) te dezer zake woonplaats kiezen de te Goes aan de Vlasmarkt 6 ten kantore van AGIN Timmermans gerechtsdeurwaarders/ incasso, bij exploot aan ISATA BAH, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats, bete kend het verzoekschrift d.d. 20 januari 2010 waarbij de rechtbank te Middelburg ondermeer wordt verzocht de echtscheiding tussen partijen uit te spreken. ISATA BAH kan door tussen komst van een advocaat uiterlijk binnen drie maanden na voornoemde beteke ning een verweerschrift indienen bij de rechtbank te Middelburg aan de Kousteensedijk 2, danwel uiterlijk voor die datum aldaar om een uitstel van behandeling verzoeken. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot en verzoekschrift wenden tot: AGIN Timmermans Vlasmarkt 6, 4461 CW GOES tel. 0113-246333 door Maurits Sep Het is een dag van con trasten. Sneeuw en tro pische klanken en geu ren; allochtone arties ten en autochtone toeschouwers. Contrasten dus, maar geen contro verse. Integendeel. De multicultu rele dag van afgelopen zaterdag in zorgcentrum Ter Reede in Vlissin gen is een levendige en gezellige ontmoeting van culturen, kleuren en leeftijden. Precies wat de organi serende Stichting Walcheren Mo zaïek nastreeft, al achttien jaar. „We zijn begonnen in 1991, na de eerste Golfoorlog. Er zat toen heel veel spanning in de samenleving, vooral tussen moslims en niet- moslims", vertelt bestuurslid Fred Hanny. „De eerste activiteiten wa ren interreligieuze bijeenkomsten. door Raymond de Frel MIDDELBURG - Adviseur verkeer en bedrijven Cees van Halst van Vei lig Verkeer Nederland is op zoek naar vrijwilligers die bij Walcherse en Bevelandse bedrijven voorlich ting willen geven over verkeersvei ligheid en 'het nieuwe rijden'. Terneuzenaar Van Halst trekt als vrijwillig adviseur zo'n vijf a zes NIEUWDORP - Zondagmorgen rond 10.00 uur is op de Hertenweg in Nieuwdorp een 42-jarige vrouw uit Oost-Souburg met haar auto door het gladde wegdek in de Later kwamen daar debatten, sport activiteiten, schoolprojecten en nog veel meer bij." En van een pro ject van één week per jaar groeide het naar een reeks evenementen verspreid over maanden. De bakermat van de stichting ligt in Vlissingen. Daar ontstond Vlis singen Mozaïekstad. Na enkele ja ren kwam daar Middelburg Mo zaïekstad bij en toen een jaar of acht geleden ook Veere zich aan sloot, werd de naam gewijzigd in Walcheren Mozaïek. De uitgangspunten en doelstellin gen zijn nog dezelfde als in 1991: het samenbrengen van mensen met verschillende achtergronden om de multiculturele samenleving te stimuleren. Zelfs de sfeer is weer als destijds, merkt voorzitter Alex Soplantila op. „Na de moorden op Pim Fortuyn en Theo van Gogh en nu met de opkomst van Geert Wil- keer per maand langs bedrijven in Zeeuws-Vlaanderen. Van Halst: „Er is nog een andere Zeeuwse vrij williger, die zich op de Bevelanden en Schouwen-Duiveland concen treert. Dat kan hij niet alleen, we zoeken dringend versterking." Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Van Halst via tele foonnummer 0115-696448 of vanhalstcj@zeelandnet.nl. sloot beland. Omstanders hielpen de vrouw snel uit de auto. Ze hield aan het ongeval een pijnlijke nek en knie over. De auto moest wor den weggesleept. ders is er sprake van verharding in de samenleving, van verscherping van tegenstellingen. Net als toen. Die verruwing is als een golfbewe ging: het gaat en het komt." Daarom vindt Soplantila het des te belangrijker om de contacten die in de loop van achttien jaar zijn op gebouwd te behouden, uit te brei den en vooral vaak te gebruiken. „We hebben een groot netwerk en we zien elkaar het hele jaar door. En je ziet dat we via die contacten problemen kunnen aankaarten." Soplantila noemt het Middenge bied in Vlissingen als voorbeeld: het gebied waar Mozaïekstad Vlis singen vanaf het begin veel actiefis geweest én het gebied waar een week geleden een schietpartij plaatsvond en waar bewoners bang zijn voor hangjeugd. „We hebben daar via Walcheren Mozaïek twee vrouwenbijeenkom maandag uö:ju- i z:ju en 1 j:uu- 1 /.ju uur dinsdag 08:30-12:30 en 13:00-17:30 uur woensdag gesloten donderdag 08:30-12:30 en 13:00-17:30 uur vrijdag 08:30-12:30 en 13:00-17:30 uur zaterdag 08:30-16:00 uur De maatwerkspecialist; 'ook voor meten, maken en tmonteren' GOES - Op de A58 ter hoogte van Goes raakte zaterdag rond zes uur 's morgens een 22-jarige Vlissinger in de berm. Hij was tijdens het in halen door de gladheid de macht sten gehad waar ook de wijkagent bij was. Die vrouwen hebben daar gesproken over wat zij kunnen doen om de problemen te helpen oplossen. Zulke bijeenkomsten wil len we vaker organiseren. En dan niet alleen met Marokkaanse vrou wen, zoals nu, maar met vrouwen van allerlei achtergronden. Dus bre der en vaker. Zo kunnen wij stimu leren dat mensen met elkaar con tact houden." Er zijn mensen die elkaar echt ver ketteren en daar wil Walcheren Mozaïek op allerlei manieren iets aan doen, benadrukt Soplantila. „Zo willen wij niet dat mensen met elkaar praten. Wij willen de scherpe kantjes er vanaf schuren. Met goede contacten en een posi tieve houding," Hanny: „Dat is een taak voor ons én voor anderen. Het liefst samen." Soplantila: „En geen debat maar dialoog." VLISSINGEN - De Walcheren Mo zaïek Prijs 2009 is gewonnen door De Stads Ring in Middelburg. Dat heeft de Stichting Walcheren Mo zaïek zaterdagmiddag bekendge maakt op de afsluitende manifesta tie van het jaar 2009 in zorgcen trum Ter Reede in Vlissingen. De Stads Ring heeft de prijs ge wonnen omdat de sportschool via het laten sporten van jongeren met problemen die jongeren ook helpt en tegelijkertijd een bijdrage levert aan de multiculturele samen leving. De andere genomineerden voor de prijs waren zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen, Moluks woon zorgcentrum Tabadila in Middel burg, welzijnsstichting Palladium in Vlissingen en Misa Criolla (een Spaanstalige katholieke mis) in Vlissingen. De eerste de beste Hubo De Bezige Hand Buteuxstraat 12, Oost-Souburg Telefoon: 01 18 - 461241 over zijn voertuig verloren. Hij klaagde over rugpijn en is voor on derzoek naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht. Over schade aan de auto is niets bekend. Gewijzigde Openingstijden Fred Hanny (links) en Alex Soplantila, bestuursleden van Stichting Walcheren Mozaïek. „Wij willen niet met men sen in debat maar in dialoog, praten met begrip voor eikaars standpunten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16