PZCl Interesse in huis zonder energielasten Zuur einde acties Haïti Jr OOIÜSÊÏÏ Knietje WALCHEREN 14 en 15 IS 17 MILIEU Woningen in eerste klimaatneutrale straat van Zeeland doen het goed op kwakkelende woningmarkt Gemeente gaat volgende winter mogelijk zelf strooien in Mortiere almanak Tip? redactie@pzc.nl Walcherse Dan Musk naar finale RegioRuis Maandag 1 februari 2010 Verruwing is als een golfbeweging: het gaat en het komt 4 De wereld is rotter waar die mooier wordt voorgedaan Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep GRIJPSKERKE - Een maand nadat de huizen in de eerste klimaatstraat van Zeeland in de verkoop zijn ge komen, zijn er drie verkocht. Op vier andere huizen zijn opties ge nomen. In plan Nimmerdor in Grijpskerke worden negentien huizen ge bouwd: twaalf koophuizen voor starters en gezinnen en zeven Te- vensloopbestendige' gelijkvloerse woningen (twee koop, vijf huur) die allemaal bedoeld zijn voor se nioren. De prijzen lopen uiteen van 169.000 tot 265.000 euro. De bouw begint normaal gespro ken als zeventig procent ervan is verkocht. Maar Martin Maranus van M2 Makelaars verwacht dat in dit project al wordt begonnen als de helft weg is. Het gaat namelijk om een belangrijk klimaatproject dat landelijk als voorbeeld dient, benadrukte hij zaterdag op een in formatiemarkt-in het kantoor van de Rabobank in Middelburg. De druk om eerder te beginnen is dus wat groter dan bij andere bouw projecten. Ondanks de kwakkelende woning markt is er veel belangstelling van uit heel Walcheren én daarbuiten, stelde Maranus. Er is interesse voor de starterswoningen bij jonge ren die in Veere willen blijven wo nen en voor de levensloopbesten- dige woningen bij ouderen die nog één keer willen verhuizen. Volgens Maranus komt dat vooral doordat de woningen klimaatneu traal zijn. „In de toekomst zullen de energieprijzen flink stijgen, maar in dit project Wooneco niet en dat maakt de woningen zo aan trekkelijk", verklaarde de makelaar. Bij een normaal energieverbruik zullen de toekomstige bewoners niet meer hoeven te betalen voor gas en elektriciteit, legde Kevin Murphy van energiebedrijf Delta uit. De zonnepanelen op het dak leveren voldoende stroom op voor eigen gebruik, de zonneboiler en warmtepomp zorgen voor de ver warming. „Daarbij gaan we er wel vanuit dat de bewoners energiezui nige apparaten installeren en geen oude die veel stroom verbruiken", merkte Murphy op. Maar wie vervolgens echt zuinig leeft, kan aan het huis zelfs geld verdienen. Stroom die niet wordt gebruikt, gaat het elektriciteitsnet op. Delta betaalt daar een vergoe ding voor aan de huiseigenaar. Q www.wooneco.nl MIDDELBURG GOES - Het benefietconcert Hulp voor Haïti in de Zee landhallen en een optreden bij een spinningmarathon voor het goede doel hadden voor feestzanger Alwin Ren nen vrijdagnacht een verve lend staartje. Thuisgekomen bleek dat door brand zijn net opgebouwde studio en kantoor zijn verwoest. De brand ontstond door kortsluiting in een dimmer. Alwin: „We hadden net de garage volledig verbouwd. Bijna alles is gesmolten of zit onder de roet. De studio waar ik demo's maak, ook voor De Havenzangers, is een ravage. Ook de papieren boekhouding van mijn ma kelaardij is mogelijk verlo ren gegaan. Mogelijk, want ik mag even nergens aanko men. Het is zuur, je draagt je steentje bij aan acties voor slachtoffers in Haïti en als je thuiskomt, ligt je boel tje plat." Het benefietconcert bracht tussen de 15- en 20.000 eu ro op, de spinningmarathon ongeveer 12.500 euro. Middelburg neemt volgende win ter mogelijk zelf de gladheidsbe- strijding ter hand in de nieuw bouwwijk Mortiere. Het beheer van de wegen in de wijk is tijdens de bouwperiode in handen van het Consortium dat de wijk bouwt. Met het Consortium zijn gesprek ken gaande over het strooien. Dit antwoorden B en W op vragen van de Lokale Partij Middelburg. Daarbij tekent het college aan dat ook in de Mortiere niet in alle stra ten gestrooid wordt. Dat gebeurt in de rest van de gemeente ook niet. Voor het strooien in De Mortiere gelden dezelfde regels als elders. De aanleiding voor de vragen van de LPM waren onder meer klach ten van fietsers uit Nieuw- en Sint Joosland die via de Mortiere naar de stad moeten fietsen. RENESSE De Walcherse rockband Dan Musk heeft vrijdagavond in De Stulp in Renesse de tweede voorronde van RegioRuis gewonnen. De band heeft daarmee een plek in de finale op 29 mei veilig gesteld. De jury prees de strakke, goed op gebouwde set van Dan Musk, waar in muzikaal alles op zijn plaats viel. De popband Zaniac, met muzikan ten uit Schouwen-Duiveland, won de publieksprijs. Afgelopen nacht heeft-ie - wed ik - nauwelijks een oog dicht gedaan. Want als u dit leest gaat-ie bijna onder het mes. Nieuw knietje. Redelijk routineklusje, volgens de weledelgeleerde sleutelaars aan het menselijke bewegingsmechanisme. Maanden had-ie er over lopen dubben, maar hij vond het nog te vroeg om als een oude man door het leven te moeten gaan. Vrijdag hebben we hem volgepompt met moed uitgezwaaid. Hij had het zo te zien hard nodig. Een beetje van die moed zullen ze in het ziekenhuis ook wel kunnen gebruiken want wij kennen deze pappenheimer als een zéér bekwaam maar tevens zéér eigenwijs baasje. Eén troost. Welke argumenten hij ook in de strijd werpt, voorlopig heeft-ie nauwelijks een poot om op te staan. De brand bij Alwin ontstond door kortsluiting in een dimmer en heeft grote schade aangericht. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15