Overmorgen (maandag) start bij Net 5 de tweede reeks van Verborgen Gebreken, over makelaardij Apollo in Amsterdam-Zuid. De acteurs hebben de smaak te pakken. 'Ik denk dat we allemaal nog wel een seizoen lusten'. door Bernice Breure Het verhaal M media@wegener.nl 43 media 024-3650570 Zaterdag 30 januari 2010 Reuring in Amsterdam et is niets minder dan life imitates art, concludeert Jennifer Hoffman (29) la chend. De actrice uit de Net 5-drama- serie Verborgen Gebreken onder houdt nog altijd contact met het makelaarskantoor dat haar aan haar woning heeft geholpen. „Als daar iemand lekker macho op tafel staat te bellen, doet-ie een 'Joepje'. En de stagiairs worden altijd Bram genoemd." Op 'haar' kantoor is dus waarde ring alom voor de serie over de ma kelaardij van de zussen Noor (Ric ky Koole) en Puck Rademaker (Hoffman). Maar de blondine wordt ook in de kroeg aangespro- kèn door mensen uit de huizen handel die haar haarfijn willen uit leggen dat het er in het echt toch heel anders aan toe gaat. En op de site van de makelaarsvereniging stelde iemand dat Verborgen Gebre ken zijn beroepsgroep in diskrediet brengt. Onzin, vindt Hoffman. Het blijft immers drama, met toe vallig de makelaardij als speelter rein. Last heeft ze er niet van. „Ik vind het heerlijk als er reuring ont staat." Haar alter ego Puck trekt zich al helemaal niets aan van wat an deren vinden. Hoffman noemt het heel fijn iemand te spelen die zo hard en har teloos is, 'ehh lijkt', corri geert ze zichzelf „In dit tweede seizoen maakt ze heel heftige keuzes. Puck is hard op zoek naar liefde, geborgenheid en veiligheid, maar is daar zelf niet goed in. Wanneer ze haar grote liefde met een andere vrouw ziet, reageert ze zich af door andere mannen te schaken en richt zich in dit geval tot de verkeerde." Net 5, dat met De Co-Assistent, Single en Floor Faber dé leveran cier is van polderdrama op de Ne derlandse tv, besloot vorig jaar na het bekijken van de eerste twee af leveringen al tot een vervolgreeks. Nu zijn de tijden anders, erkent Hoffman. „Een derde seizoen hangt af van de kijkcijfers. De ac teurs staan te trappelen om te la ten zien dat er nog meer in zit. Ik denk dat we allemaal nog wel een seizoentje lusten." Onlangs hield de cast alvast een brainstormsessie met de hoofd schrijver. Wat Hoffman betreft mag de sfeer van Amsterdam-Zuid nog wat vetter worden aangezet. „Kijk maar eens om je heen op een terras in Zuid. Je denkt snel dat het 'te' is, maar die vrouwen met die enorme laarzen, tassen en oranje wangetjes bestaan echt. Ik zou het liefst in de serie elke dag een andere grote zonnebril op mijn neus hebben, een nieuwe tas aan mijn arm en Uggs aan mijn voeten." Frederik Brom (34), die de ietwat foute makelaar Joep speelt, heeft een 'quarterlifecrisis' voor zijn per sonage voorgesteld. „Joep heeft al tijd gedroomd van het makelaarsle ven, van dat mooie pak en die glimmende stropdas. Wat als hij bedenkt: 'ik sta nu boven op die berg, maar is dit het wel?' Ik zie het bij veel mensen van mijn leef tijd: ze zijn zo'n tien jaar geleden De cast van Verborgen Gebreken met (v.l.n.r.) Frederik Brom, Ricky Koole, Jennifer Hoffman, Egbert-Jan Weeber en Nyncke Beekhuyzen. foto CPD Verborgen Gebreken draait om de zussen Noor (Ricky Koole) en Puck Radema ker (Jennifer Hoffman), eigenaren van Makelaardij Apollo in Amsterdam-Zuid. Ze zijn sinds het overlijden van hun vader, die stierf in de eerste aflevering van seizoen 1, ieder voor 50 procent eigenaar. In de liefde heeft Noor meer geluk dan Puck. Noor is verloofd met collega Joep (Frederik Brom). Als Puck, wier grote liefde Michael (Vincent Croiset) van de aardbodem lijkt verdwenen, hoort dat Joep door zijn huwelijk mede-ei genaar van Apollo wordt, ontstaat een conflict tussen de zussen. De jongste medewerker op kantoor Bram (Egbert-Jan Weeber) zoekt onder tussen de grenzen op van wat moreel gezien wel en niet kan als makelaar. Te gelijkertijd is hij behoorlijk onder de indruk van zijn nieuwe collega Alexandra (Nyncke Beekhuyzen): een competitieve dame die het makelaarsspel sluw speelt. -Zuid afgestudeerd en maken nu voor het eerst in hun leven de reke ning op. Als je zo'n thema in de serie luchtig behandelt, kan het heel geestig zijn." Verborgen Gebreken levert hem op allerlei fronten heel wat op. „Bij het op nemen van de eerste twee seizoenen heb ik tien maanden lang op de set ge staan. Het is ontzettend leer zaam zoveel vlieguren met goed materiaal en fijne colle ga's te maken. Soms voel je met een serie dat het wel klaar is, dat je hetzelfde rondje gaat maken, maar dat is nu he lemaal niet het geval." Hij is nog steeds bevriend met de makelaar die hem bij het be gin van de serie quasi-benauwd vroeg het imago van huizenver kopers te sparen. „De serie nuan ceert zichzelf genoeg. De karak ters hebben hun zwarte kanten, maar uiteindelijk zijn het alle maal mensen die deugen." Nieuwkomer Nyncke Beek huyzen (30) heeft zich als voorbe reiding op haar rol als Alexandra op het Apollo-kantoor flink ver diept in de do's and dont's van de makelaardij. Haar personage is recht door zee en heel ambitieus. „Daarin zitten ook haar minder mooie kanten. Ze gaat wel heel ver om te krijgen wat ze wil." Zo ver wijst de brunette in de eerste afle vering een klant door naar een hy potheekadviseur met wie ze sa menspant. Fout, weet Beek huyzen. „Een hypotheekadviseur kan in je portemonnee kijken, weet precies wat je kunt uitgeven. Als hij dat doorbrieft, weet de ma kelaar exact hoeveel ruimte er nog is. Maar zo is Alexandra: bij alles wat op het kantoor voorbijkomt denkt ze: kan ik er meer uithalen? Als die klant het geld toch heeft, ziet zij geen probleem." Verborgen Gebrek en, maandag 1 februari, Net 5, 21.30 uur Reageren? redactie.media@wegener.nl SWIEBERTJE In de serie Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. B foto GPD egin jaren zeventig wa ren wij in onze straat de enigen zonder Neder land 2. Lag aan het toe stel. Een Philips-appa- raat uit de oertijd (i960) dat alleen Nederland 1 toestond op zijn bolle beeldbuis. Een nieuw toestel dat ook Nederland 2 uit de lucht kon plukken, vond pa overbodige luxe. Zo dreigden wij als enigen in de buurt verstoken te blijven van dé kijkcijferhit in die tijd: Swiebertje. Beseffend dat dit ongetwijfeld zou leiden tot een joekel van een jeugd trauma, hielden de buren maande lijks open huis om ons naar een landloper op Nederland 2 te laten kijken. Opdat ook wij wisten wie Bromsnor, Malle Pietje, Saartje en uiteraard Swiebertje waren. De ge dachte aan ons viertjes op de bank bij de buren met een mok Benco chocolademelk, is zoet. Bijna net zo zoet als het gebak in de koektrommel van Saartje. Want in mijn herinnering draaide bijna alles om die door de huis houdster matig bewaakte koekjes pot. Daar verdwenen altijd op slinkse wijze kaakjes uit. Uiteraard kreeg de plaatselijke landloper met ingedeukte hoed en uitgestreken snoet de schuld. Dat bleek dan vaak op een misverstand te berus ten. Swieber had 'helegaar niks ge jat' en na wat onnodige politione le interventie (Bromsnor) en zal vende woorden van de burgemees ter ('kom op vrinden, geen ruzie in de keuken'), liep alles met een sisser af. Saartje sprak dan de le gendarische woorden: „Zo, en nu zitten voor een kopje koffie met versgebakken zandgebak, want jul lie zijn mijn grote schatten." Dat was het qua spanningsboog wel zo ongeveer. Swiebertje speelde zich afin een utopisch Nederland, ergens in de jaren twintig van de vorige eeuw. In een plattelandsdorpje waar de burgemeester nog werd aangespro ken met 'edelachtbare', de plaatse lijke adel (baron) de dienst uit maakte en de agent zich 24 uur per dag mocht bezighouden met het schaduwen van één goedge mutste zwerver. Een serié waarin niks gebeurde, maar waar wél maandelijks acht miljoen Nederlanders naar keken. Daar was Joop Doderer in hoge mate verantwoordelijk voor. Hij gaf Swieber kleur met zijn eigen Swieber-taal. Saar werd 'Saartjen' en koek was 'koekjen'. Je wist pre cies wat je van hem kon verwach ten. Zo werd de brutale landloper een allemansvriend die ons ver weesd achterliet toen hij in 1975 haar Canada vertrok. Ivar Hoekstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 97