8 Amerikaan raakte eerst zijn huis kwijt en nu zijn boedel Assepoester Netanyahu trekt aan de bel KRAS.NL Vraag nü gratis de brochure 'Singlereizen' aan met ons complete aanbod voor zomer 2010! Politie rijdt over hond en beboet bazin Engelsen snackten al bij Shakespeare Meer misbruik op Duitse eliteschool SPREEWALD Hl TOSCANE, UMBRIE ROME TURKIJE CYCLADEN NOORSE FJORDEN OSLO BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15 cPm 3 9. f zaterdag 30 januari 2010 door onze correspondent Frank Hendrickx GAITHERSBURG - „Kom op, dit moet toch wel vijf dollar waard zijn?" De stem van veilingmeester Ed Morris klinkt bijna wanhopig. De vijftien belangstellenden die op de veiling bij Uncle Bob's Self-Storage zijn afgekomen, grin niken besmuikt in de smalle gang van de loods met honderden op slagruimtes. Veel Amerikanen die hun huis zijn uitgezet, zijn kleiner gaan wonen en hebben hun teveel aan huisraad in dit soort opslag plaatsen gestald. Maar velen kun nen ook de huur van deze boxen niet opbrengen, waarna de inhoud na zestig dagen onder de hamer gaat. Randy, een voddenboer die bijna anderhalf uur heeft gereden naar Gaithersburg, een voorstad van Washington, kijkt nog eens naar binnen bij opslagplaats 2268. Twee matrassen, meerdere paren kinder schoenen, speelgoed, zakken vol met kleren, een autozitje. „Okay, vijf dollar", zegt hij verveeld. „Om jou een plezier te doen." Veiling meester Morris noteert het bod gretig in zijn bidboek. „Verkocht." Geen van de aanwezigen weet pre cies van wie de spullen zijn ge weest, waarom de materiële herin neringen aan een gezinsleven hier opgeslagen zijn, waarom de eige naar al zestig dagen niet meer heeft betaald. Er zijn dagelijks honderden van dit soort veilingen. Amerika heeft Geïnteresseerden bekijken een te veilen boedel in een opslagruimte. foto M. Spencer Green/AP 51.000 'self-storage' faciliteiten, een fenomeen dat 35 jaar geleden nog niet bestond, maar nu meer dan ooit in een behoefte voorziet. „Het aantal veilingen van opslag plaatsen neemt toe", zegt Ed Mor ris, een tot veilingmeester omge schoolde gepensioneerde leraar. „Er staan nu alweer twaalf eenhe den op de lijst, twee keer zoveel als gebruikelijk. Zo'n 50 procent weet uiteindelijk op het allerlaat ste moment toch nog te betalen, maar dan blijven er nog zes men sen over die hun bezittingen verlie zen." De belangstelling is opmerkelijk groot. „Vijftien bieders: dat was vroeger ongekend", zegt Morris. „Steeds meer mensen proberen via deze veilingen toch nog brood op de plank te krijgen." Eenvoudig is dat niet. De bieders mogen alleen maar van buitenaf de inboedel bekijken. Het is 'uit veiligheidsoverwegingen' verbo den voor aanwezigen om door do zen en zakken te wroeten. „Het is als Kerstmis", zegt Rod, een man die helemaal uit Pennsylvania is ge komen. „]e weet nooit wat je krijgt. Vaak is het rotzooi, maar laatst kocht ik een inboedel met een hele dure armband." Veilingmeester Morris slaat zijn boek dicht. „Ik houd van mijn werk, maar het stemt soms treurig om persoonlijke spullen voor een paar dollar te verkopen. Soms zie je een trouwalbum of een foto boek en dan denk je: wat zou er fout zijn gegaan?" door onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - Hoezeer de Israëlische premier ook probeert zijn vrouw op de achtergrond te houden, het onvermijdelijke moest gebeuren. Sarah Netanyahu is weer in het nieuws. En net als in Benjamins eerste ambtstermijn, klaagt een on dergeschikte over vernederingen door 'de moeder van de staat', zo als Sarah zich noemt. Zes jaar lang werkte Lilian Peretz (43) in het zomerverblijf van de Netanyahu's in de luxe kustplaats Caesarea. Aanvankelijk spraken werkgeefster en werkneemster el kaar aan met de voornamen Lilian en Sarah. Maar na Benjamins troonbestijging, negen maanden geleden, golden er nieuwe regels aan het hof Sarah was voortaan 'mevrouw Netanyahu'. Als we Pe retz' vordering bij de rechtbank mogen geloven, was vergeleken bij haar zelfs Assepoester nog goed af Pas toen ze vorig jaar via een uit zendbureau begon te werken, merkte ze hoezeer ze door de Neta nyahu's was onderbetaald. Peretz eist nu bijna 60.000 euro, niet al leen voor gederfde inkomsten, maar ook als smartengeld. Het is geen geheim dat Sarah er een obsessie op na houdt als het gaat om reinheid in en om de wo ning. Peretz zegt dat ze iedere dag vier stel kleding moest meenemen voor de verschillende taken in het huishouden, en dat Sarah haar dwong zich enkele malen per dag te douchen. Ze werd eens om twee uur 's nachts uit haar bed gebeld over een niet volgens de huisregels aan gebrachte kussensloop, en ze moest tegen haar zin soms ook op de sabbat werken. Regelmatig had Sarah driftbuien. De hele zaak is een kopie van een affaire tijdens Netanyahu's vorige ambtstermijn. Toen waren het de babysitters Tanya en Heidi. De eer ste kreeg na zes maanden de bons, toen ze de soep voor de kinderen had laten aanbranden. Ze om schreef haar dienstverband als 'een nachtmerrie'. Heidi hield het maar een week uit. Net als toen troeven de dagbladen Yediot Acharonot en Ma'ariv el kaar afin het opdissen van sappige Sarah-verhalen. Er is nu een extra stimulans: de moordende concur rentie van de gratis krant Israel Hayom, eigendom van de Netanya hu goed gezinde Amerikaanse casi nomagnaat Sheldon Adelson. Zie www.kras.nl/brochures waarom zou ie meer betalen HAMBURG Eerst rijdt de Duitse politie bewust over een hond heen en vervolgens moet de 65-jarige eigenaresse de schade aan de dienstauto, 2.500 eu ro, vergoeden. De politie kon naar eigen zeggen de op oudejaarsavond losgebroken hond niet vangen of neerschieten. Omdat het dier een gevaar voor het verkeer vormde, be sloten de agenten de hond dood te rijden. De vrouw draait nu op voor de reparatie van het voertuig. LONDEN Engelsen aten honderden jaren ge leden heel wat af in het theater, zegt hgt Archeologisch Museum in Londen na opgravingen op de plek waar in de zestiende eeuw de thea ters The Rose en The Globe ston den. Fans van bijvoorbeeld Shake speare's toneelstukken blijken tij dens de voorstelling zeevruchten als mosselen, oesters, alikruiken en kokkels te verorberen, maar ook vij gen, perziken en walnoten. BERLIJN Het schandaal over seksueel mis bruik op een rooms-katholieke eli teschool in Berlijn breidt zich ver der uit. Gisteren meldden zich circa vijf tien slachtoffers, nadat een dag eer der de namen van zeven slachtof fers bekend waren geworden. Twee docenten van het gymna sium zouden zich in de jaren zeven tig en tachtig systematisch aan leer lingen hebben vergrepen. Zie www.kras.nl/22602 Zie www.kras.nl/22664 Zie www.kras.nl/22656 Zie www.kras.nl/22639 Zie www.kras.nl/22682 Zie www.kras.nl/22658 5-daagse busreis Duitsland Vertrek: 30 augustus met stadstour langs dé hoogtepunten van Berlijn en excursies naar barokstad Potsdam en Schloss Charlottenburg Comfort Class busreis, ontbijt, excursies 7-daagse busreis Duitsland Vertrek: 3 juli en 7 augustus speciaal voor fietsliefhebbers! Maak toch ten door het Spreewald, behorend tot de mooiste gebieden van Europa. Comfbusreis, ontbijt, diner, gebruik fiets 12-daagse busreis Italië Vertrek: 3-17 mei, 30 aug. en 20 sep. door het typische heuvellandschap van Toscane naar o.a. Florence, Siena, Pisa, Lucca, Rome, Assisi en Verona busreis, ontbijt, 10 diners, excursies 15-daagse vliegreis Turkije Vertrek: 13 apr., 16 jun., 8 sep. en 13 okt. met Nederlandssprekende reisleiding naar vele highlights, waaronder Istanbul, Efeze, Pamukkale en Cappadocië vlucht, ontbijt, diner, excursies 15-daagse vliegreis Griekenland Vertrek: 12 mei, 16 jun,, 15 sep. en 13 okt. de eilandengroep Cycladen is adembene mend! Ontdek Santorini, Naxos en Paros. Optioneel ook Mykonos en Delos. vlucht, overtochten, ontbijt, excursies 8-daagse vliegreis Noorwegen Vertrek: 4 juni en 20 augustus geniet van de schoonheid van de Noorse fjorden steden! Met o.a. Oslo, Geilo, Sognefjord en rit met de FISm-lijn. vlucht, ontbijt, 4 diners, excursies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8