Interieur 2010: ernst met knipoog Kunstig keramiek 30 en 31 binnen buiten mm interior trends Door de crisis hinken interieurontwerpers op twee gedachten. We hebben enerzijds behoefte aan een grapje, terwijl het tegelijkertijd bittere ernst is. Het Trendboard van de Keulse woonbeurs IMM zag wat er gebeurt in de wereld. Resultaat: vier trends voor 2010. door Suzanne Dijkstra 2010 S3 zaterdag 30 januari 2010 DISCIPLINE TRICKERY REHAB e hebben zin in een lol letje vanwege alle serieu ze zaken rondom de re cessie. Ons huis wordt een podium voor improvisatie. Meubels hebben meer dan één functie en de grens tussen kunst en design wordt klei ner. Creativiteit viert hoogtij. Niet al les hoeft strak afgewerkt te zijn, want in het licht van de crisis en mi lieubedreiging lijken perfecte spul len saai en inhoudsloos. Hout en plastic worden gecombineerd in één meubel en leer kan best samen gaan met plexiglas. Experimenteer met kleur. Bijvoorbeeld door rusti ge, lichte kleuren, zoals lila en abri koos met pistachegroen en licht bruin te combineren. Trickery is geen grap. „Het is serieus bedoeld", zegt Cecilie Manz. „Trickery is mis schien geen wereldveranderende trend, maar we blijven houden van spelen met het interieur." Lamp Revolving Chandelier (zie www.bertjanpot.nl) van Bertjan Pot kreeg ook een plekje in de Trickery-afdeling op de beurs. Pot had het niet zelf bedacht. „Ik had een heel ander idee bij die lamp", zegt hij met een wrang lachje. COMFORT ZONE T WwT' I09 ne jrr w* Mensen hebben be hoefte aan een lei draad. Ook in het in terieur. IMM Colog ne, de jaarlijkse, in ternationale woonbeurs in Keulen, stelt al zes jaar een zogenoemd Trendboard samen met beroemde mensen uit de designwereld. Daar uit vloeit een overzicht van trends voort. Die nieuwe trends zijn deze maand in Keulen gepresenteerd. Al in de zomer kwam een clubje designprofessionals bij elkaar om te praten over wat er leeft in de wereld en hoe het design hierop reageert. Eén van die men sen is de Nederlandse ontwerper Bertjan Pot. Samen met de Italiaanse materiaal- en kleurspecialist Giulio Ridolfo, de Deense ontwerpster Cecilie Manz, design journalist Marcus Fairs en architect en ontwerper Jo hanna Grawunder bepaalde hij vier trends voor 2010. Trendboard: Cecilie Manz, Marcus Fairs, Johanna Grawunder, Giulio Ridolfo, Bertjan Pot (vlnr). foto's PR „Natuurlijk past niet elke trend bij je. Ik zou veel trends van nu niet in mijn studio willen hebben. Maar ze gebeu ren wel, daarom kun je er niet om heen", vindt Pot. „Je ziet bijvoorbeeld dat we nog steeds reageren op de cri sis. Ook spelen technologie en het mi lieu een grote rol." Uiteraard zijn deze trends maar een momentopname, een snapshot, zoals Ridolfo het noemt. „Je doet ermee wat je wilt, als een fijne houvast." Dit jaar gaan 'experimenteren' en 'terug naar de basis met kwaliteit en duurzaamheid' hand in hand. Meer informatie en inspiratie? Het Trendbook 2010 is via www.imm-cologne.com te koop. Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Is het slecht gaat in de wereld, zoeken we ons eigen, knusse nestje op. Lekker wegkruipen op een enorme bank en de voetjes op een cake achtige poef. Geen klassiek, standaard design, maar veel handgemaakte spullen met een folkloristisch tintje en eerlijke materialen. Producten mogen een geschiedenis hebben. Denk aan oude chesterfieldbanken en een boerenland huis in plaats van een kasteel. Maar denk ook aan modulaire systemen, om steeds weer een ander gezellig hoekje te kunnen maken. Een paar kernwoorden: gebreid papier, gekreukt textiel met kleurrijke patronen en ronde keramische te gels. De tinten van deze trend zijn aardekleuren, zoals kleibruin en een hint van frambozenrood, samen met beige en pittig mosterdgeel, robijnrood en levendig vijgengroen. et kenmerk van Rehab is dat we geen extravagante meubels kopen, maar besluiten weloverwogen keuzes te maken. Neem alleen wat nodig is. Terug naar de basis. Dus veel wit en neutrale interieurs. Overigens is het niet alleen basic wat de klok slaat: er is ook ruimte voor nieuwe technologie ën. „Als het maar in combinatie is met simpele materialen. Meubels zien er een voudig uit, maar zijn stiekem heel modern", legt Cecilie Manz uit. Ideale materia len zijn karton, metaal en textiel. Zo nu en dan wat plastic is ook welkom in het Rehabhuis. Gaatjes en geweven structuren passen bij plexiglas in verschillende kleuren. Gebruik oude materialen op een nieuwe manier en onderzoek wat nieu we materialen doen. De basis is neutraal, zodat de meubels er met hun felle kleuren lekker uit knallen. Geel is dé kleur! e worden wat serieuzer. Duurzaamheid en dege lijkheid zijn punten waar op we gaan letten bij aankoop van meubels. „Er is al langer een groep mensen die dit doet. Nu kiezen nog meer mensen voor duurzame spul len", denkt ontwerper Bertjan Pot. Niet alleen de functie en het com fort zijn belangrijk, maar ook de vorm van de meubels. Bauhaus maakt een revival door en er is geen plek voor namaak en gimmicks. We zoeken een meubel dat alle andere spullen verplettert en overboord gooit. Terug naar de basis met eerlij ke materialen, zoals hout, leer, kera miek en geweven stoffen. Maar stie kem mag er ook een beetje plastic bij. Bijvoorbeeld een stoel met hou ten poten en een kunststof leuning. Zolang hij maar goed is gemaakt. De kleuren van deze trend zijn zacht, bijvoorbeeld oudroze met een grijze glans en zwartachtig groen, oceaanblauw en theekleur. „Deze trend blijft niet", zegt Ridolfo. „Mensen blijven behoefte houden aan nieuwe spullen. Het is goed dat we kalmeren, maar de honger naar nieuwe spullen is niet te remmen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81