zeelandI 3 Wél geld voor schoolgebouw en vasten voor Haïti Gamen, films kijken, zumba en karateles. Er was van alles verzon nen om de honderdvijfentachtig leerlingen van Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee die meededen aan de marathon '24 hours 4 Haïti' bezig te houden. De opgave: 24 uur lang op school blijven zon der te eten. De leerlingen - die ook in het schoolgebouw bleven slapen - lieten zich sponsoren door familie en bekenden sponsoren om zo geld in te zamelen voor de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. De mara thon in de Pontes Pieter Zeeman begon donderdag om 16.00 uur met het, inrichten van de gymzaal als 'recreatiezaal' en eindigde gisteren om 16.00 uur in de aula met de bekendmaking van het - voorlopige - eind bedrag. De teller is op ruim 6000 euro komen te staan. Klaverblad peilt zorgverzekering Samenwerking bibliotheek, PZC en omroep commentaar Contributie www.pzc.nl Leerlingen basisschool De Vlaswiek trekken door Koewacht voor Haïti video watisnouje.nl Haïtimarathon Pontes Pieter Zeeman; zumba, karate, film kijken en gamen zaterdag 30 januari 2010 Zet uw nieuwsfoto in het album: www.pzc.nl/foto Het regende, maar de leerlingen van basisschool De Vlaswiek in Koewacht zijn niet van suiker. Ze hadden afgesproken door het dorp te lopen voor Haïti en dat deden ze gistermiddag. Ze zou den zo'n vijf kilometer afleggen. Dat werd iets minder. Alle 128 leerlin gen - van groep één tot en met groep acht - lieten toch maar mooi zien dat ze hart hebben voor de slachtoffers van de aardbeving op Haïti. Niet alleen door te wandelen. Voorafhadden ze al geld ingezameld bij wie ze het maar vragen konden. En dat leverde heel wat op, 1300 euro. Het geld wordt overgemaakt naar giro 555. De actie was een initiatief van leerlingen van groep acht. Ze hadden televisiebeelden van de aardbe ving op Haïti gezien en vonden dat ook zij iets moesten doen. Pontes-leerlingen kregen ruim 6000 euro bij elkaar, foto Ronald den Dekker GOES - Patiëntenorganisatie Het Klaverblad houdt een meidactie voor vergoedingen van behandelin gen en medicijnen door zorgverze keraars. De actie begint maandag en loopt tot en met 15 februari. Bij Het Klaverblad komen regelma tig klachten binnen. De reden waarom een behandeling, hulp middel of medicijn niet wordt ver goed, is soms onduidelijk. Mensen kunnen om mee te doen aan de ac tie een vragenlijst invullen op www.klaverbladzeeland.nl of bel len: 0113 - 212 783 (op werkdagen van 9.00 -13.00 uur). IllïïTinrilTlill II) IH ■iiiT'llll'ïllll' l 'l I IMliMWIIlUW «Ml 1 W Mil llil lll llll lll il door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Alle euro's die de ge meente Kapelle van het Rijk krijgt voor het onderhoud en de nieuw bouw van schoolgebouwen wor den ook voor dat doel gebruikt. Dat zegt wethouder Jon Hersel- man in een reactie op het onder zoek van de Algemene Onderwijs bond (AOb). Die bond stelde giste ren dat sommige gemeenten gierig zijn als het gaat om investeringen in de huisvesting van hun scholen. De gemeente Kapelle zou van elke euro die het Rijk beschikbaar stelt slechts 52 cent aan dat doel uitge ven. De AOb baseert zich op cij fers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Herselman: „De conclusie is niet terecht. Wij krijgen jaarlijks 823.000 euro van het Rijk voor on derwijshuisvesting. In 2009 heb ben we 818.000 euro geïnvesteerd. Dat geld hebben we niet daadwer kelijk in 2009 uitgegeven, maar het wordt over meerdere jaren afge schreven." Daarnaast is bijna acht duizend euro besteed aan het bin nenklimaat van de Kapelse school gebouwen. De gemeente Sluis besteedt van el ke euro 68 cent daadwerkelijk aan onderwijshuisvesting. Raymond de long, directeur van de Escalda scholen (openbaar basisonder wijs) herkent zich in die cijfers. „Ik kan me voorstellen dat de ge meente niet al het geld dat in het gemeentefonds voor onderwijs huisvesting gereserveerd is voor dat doel gebruikt. We wachten in Breskens al acht jaar op een nieu we brede school. Ondertussen is het pappen en nathouden. Er zijn rioleringsproblemen en er is geen goed systeem voor frisse lucht. Die problemen worden niet aange pakt, omdat er een nieuwe school gebouwd wordt." De komende jaren staan ook nieur we schoolgebouwen in Oostburg op de rol. De Jong: „Dat is veelbe lovend, maar we hebben wel enige scepsis óf en wanneer dat ge beurt." De gemeente Sluis geeft aan dat zij het rijksbudget voor de verbetering van het binnenklimaat in scholen verviervoudigt. MIDDELBURG - De Zeeuwse biblio theek, de PZC en Omroep Zeeland zullen samenwerken in het project Nieuwspoort Zeeland. Het project heeft als doel de func tie van informatieverstrekker van de bibliotheek te versterken en uit te breiden. Dat willen de partners bereiken door de bibliotheken- /archieven en hun collecties en ex pertise nauwer te binden aan de media en hun publiek. Het is de bedoeling dat het project (Friesland kent een soortgelijk ini tiatief) als het gereed is, naadloos overgenomen kan worden in ande re provincies. Begin juni moet het project gereed zijn en wordt het af gesloten met een debat. Elke vereniging heeft last van leden die het niet zo nauw nemen met het betalen van contributie. Dan volgt aanma nen, bidden, smeken. En als dat allemaal niet helpt: royeren. Zo heeft elke penningmeester zijn problemen. Uit onderzoek van deze krant blijkt dat dit taaie ongerief ernstige vormen aan neemt waar sportclubs noodge dwongen steeds harder op moe ten reageren. In 2009 werden tientallen sporters geroyeerd. Het snel toenemende aantal ouders dat een beroep moet doen op het Jeugdsportfonds, wijst erop dat dit allang niet al leen meer om laksheid gaat, maar steeds meer draait om puur geldgebrek. Op slordigheid is een antwoord te vinden. Verplichte automati sche incasso bijvoorbeeld. Dat is niet vriendelijk maar wel ef fectief. Aan het geldgebrek ech ter is weinig te doen. De over heid heeft flinke bezuinigingen in het vooruitzicht en kan dus niet bijspringen. De sportclubs zelf zullen, als ze toegankelijk willen blijven voor een breed publiek, hun contributies tot het uiterste moeten beperken. Statenleden zingen Toine Poppelaars toe bij zijn afscheid als gedeputeer de. www.pzc.nl/video Jongeren in debat in het provincie huis. Hoe leuk is dat nou? De redac tie van watisnouje.nl nam een kijkje. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl En zonder haar. Nu met stagiair Leon Rodermond (derde links) die ook niet gespaard bleef. foto's Lex de Meester De Vlaswiek in Koewacht in actie voor Haïti. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3