mis door wanbetalers Steeds meer ouders sport 131 kunnen contributie niet meer betalen Lekker blijven plakken Dopinggebruik Simon Vroemen niet bewezen „In een jaar tijd is er een enorme toename van mensen die een beroep hebben gedaan op het Jeugdsportfonds, omdat ze de contributie niet kunnen betalen." Jeugdsportfonds Recessie Patrick Vader van SportZeeland zaterdag 30 januari 2010 Het aantal Zeeuwen dat een beroep doet op het Jeugd sportfonds is in 2009 explosief gestegen. Uit het fonds worden vergoedingen betaald aan minima die de contribu tie van hun kind niet kunnen betalen. door Maurice Steketee MIDDELBURG - Steeds meer ouders met een minimum inkomen kun nen de contributie van hun kind(eren) niet meer betalen. Dat blijkt uit cijfers van het Jeugdsport fonds Zeeland, dat vergoedingen uitkeert om kansarme kinderen toch te kunnen laten sporten. In januari 2009 deden 167 ouders een beroep op het Jeugdsport fonds, in december was dat aantal al opgelopen tot 710. Ouders met kinderen in de leeftijd van vier tot achttien jaar met een inkomen van maximaal 120 pro cent van het sociaal minimum ko men voor een vergoeding van het Jeugdsportfonds in aanmerking. „Het afgelopen jaar hebben steeds meer minima zich aangemeld", zegt Patrick Vader, manager sport en bewegen van SportZeeland, dat de cijfers bijhoudt. „Ook mensen die in de schuldsanering zitten ko men voor een vergoeding in aan merking." Vader is niet verbaasd dat veel clubs problemen hebben bij het in casseren van de contributie. „Wij zien dat terug in het aantal aanmel dingen voor het Jeugdsportfonds. In een jaar tijd is er een enorme toename van mensen die de con tributie van hun kind niet kunnen betalen." Het Jeugdsportfonds werd in 2008 opgericht en inmiddels hebben zes van de dertien Zeeuwse ge meenten zich bij het initiatief aan gesloten. „Kapelle was de eerste", zegt Vader. „Inmiddels zijn daar de gemeenten Middelburg, Vlissin- gen, Veere, Terneuzen en Hulst bij gekomen. Schouwen-Duiveland volgt binnenkort en in Borsele zijn ze het aan het onderzoeken." Ouders die gebruik willen maken van de regeling krijgen het geld niet op hun eigen rekening ge stort. Vader: „De contributie wordt rechtstreeks overgemaakt naar de sportverenigingen. De maximale vergoeding bedraagt 225 euro. En verder kunnen ouders ook nog en tegemoetkoming krij gen in sportkleding en -materia len." De aanmelding voor het fonds loop via intermediairs, zoals bijvoorbeeld bureau Jeugdzorg, AZZ en MEE Zeeland. Zij benade ren het Jeugdsportfonds, dat ver volgens tot uitkering overgaat als iemand er voor in aanmerking komt. Volgens Vader gaat het meeste geld naar de voetbalclubs. „Maar dat is natuurlijk niet zo vreemd, want die zijn er ook veruit het meest. Een voetbalvereniging heeft onlangs verschillende leden naar ons doorgestuurd, omdat ze problemen hadden met het incas seren van de contributie. We krij gen zelfs verzoeken van verenigin gen die een seizoen eerder contri butie zijn misgelopen, maar daar kunnen we niet aan beginnen, want dan moeten we duizenden euro's achterstand gaan betalen." Heeft het slechte betalen van veel sporters te maken met de econo mische crisis? Opvallend genoeg denkt het merendeel van de clubs van niet. Tachtig procent van de clubs wijt de contributieachterstanden niet aan de recessie. John van Anrooij, penningmeester van de Coese atletiekvereniging AV'56, legt wel de link met de eco nomische crisis. „In 2009 werden door de bank meer incasso's te ruggedraaid wegens 'administratie ve redenen' (lees: onvoldoende geld op de rekening) dan in voor gaande jaren." PAPENDAL - De tuchtcommissie van het Instituut Sportrechtspraak (ISR) heeft Simon Vroemen vrijge sproken van het vermeende ge bruik van metandiënon. Vroemen zou het middel gebruikt hebben bij zijn kwalificatiepoging voor de Olympische Spelen van 2008 in Pe king. De Atletiekunie schorste Vroemen op basis van het via de Dopingautoriteit ontvangen analy seresultaat van het dopinglaborato- rium in Keulen. De bond gaf de zaak in handen van de Tuchtcom missie. Die oordeelt dat het labora torium in Keulen de Internationa le Standaard voor Laboratoria niet heeft nageleefd. De overtreding is daarmee niet bewezen. door Barry van der Hooft Terwijl ik mijn boodschappen inlaad, kijkt hij me aan met grote puppyogen. Matthijs is negen, gek op voetbal en deze weken een jongen met eeri mis sie. De onvermijdelijke vraag komt als ik mijn pincode intoets. Mag ik uw voetbalplaatjes? Zijn maatje Lars weet het antwoord al. „Hij geeft ze niet, want hij heeft zelf een kleine." Lars heeft gelijk. Ik spaar voetbalplaatjes, met het excuus dat ze voor mijn zoontje zijn. Ik wil ze alle 271 hebben, zonder er bij stil te staan hoeveel wijn, yoghurt en shampoo me dat nog gaat kosten. Bij elke 10 euro krijg je er sinds deze week weer vijf. De actie is al door de actualiteit achterhaald, want Dwight Lode- weges is volgens het verzamelalbum nog steeds trainer van NEC. En Ronald Koeman van AZ. Dat worden collector items. De plaatjes van Albert Heijn zijn opnieuw een ongekende hit. Vorige week, tijdens onze eer ste voetbalquiz in Middelburg, hebben we er nog een vraag over gesteld. Vorig jaar werden halverwege de actie nog drie nieuwe plaatjes ge drukt van spelers die tijdens de winterstop in de Nederlandse eredivisie waren geland. Welke spelers waren dat? Je moet een beetje gestoord zijn om het antwoord te weten: Ola Toivonen, Ben Sahar en Lasse Nilsson. Nilsson (nummertje 241) heb ik na één keer boodschappen doen al dubbel. Net als num mer 201, keeper Sander Boschker van FC Twen te en de linkerkant van de selectie van Willem II. Daarom heb ik in mijn agenda de data 17 fe bruari en 3 maart al met rood omcirkeld. Dan zijn de ruilmiddagen bij Appie. Ik neem mijn zoontje mee, dan lijkt het net of hij de reden is' dat we er zijn. Matthijs zal ook wel komen, sa men met Lars. Het is wachten op een herha ling van vorig jaar, toen achter verschillende kassa's dranghekken moesten worden geplaatst om opdringerige plaatjesjagers op afstand te houden. Ze werden in de rug gesteund door fa natieke vaders, die zich met moeite konden be heersen. Dat oude vrouwtje daar, wat moet die met voetbalplaatjes? De vaders van nu zijn op gegroeid met Panini-plaatjes, ook al zo'n feno meen. Ik heb nog ergens een boek met op de voorkant een actiefoto van Frank Rijkaard, uit 1983. Toen was ik zes. Ik fungeerde dus ook als alibi voor mijn vader.... Op Marktplaats bieden ze nu 25 euro voor dat album. Verkopen doe ik het niet, dat is ondenkbaar. Nee, ik richt me vol overgave op het nieuwe album. Ik moet er nog maar 239. Het voetbal van vandaag is alle maal afgelast. Wat moeten al die jonge voetbal lertjes dan gaan doen? Ik weet het wel. Het wordt druk bij Albert Heijn. Zijn er op dit moment leden die hun contributie nog niet hebben betaald? m |a I I nee Wat doet uw vereniging als een lid de contributie niet voldoet? H royeren I I deurwaarder/ incassobureau inschakelen Hl boetes opleggen n anders Door de crisis zijn leden minder snel met het betalen van hun contributie Illustratie Felix Binicewicz bron Maurice Steketee Ë9 eens I I oneens Ha geen mening

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33