zeeland 12 7 nog de angst voor het oude' 6480 joints draaien voor 1440 euro per maand PvdA laakt uitspraken Siersema Kunstenaar Gust Romijn overleden 'Voor je het weet heb je een steen door je raam.' Colofon Checkpoint Wangedrag Weer helleborusdagen op Ferdinandushof 'Heb je stem of niet, zing een vrolijk lied' zaterdag 30 januari 2010 Binnenstadbewoner over drugsoverlast Tekst: Wout Bareman, Emile Calon, Raymond de Frel en Marcel Modde Fotografie: Peter Nicolai Toen Miami in oktober 2008 geen softdrugs verkocht, nam het aantal meldingen van overlast flink toe. gens dat Checkpoint met twee monden sprak. Richting de buiten wacht deed Meddie Willemsen het na de eerste inval (1 juni 2007) voorkomen dat hij het aantal klan ten wilde beperken. Uit een e-mail van zijn advocaat uit die tijd blijkt echter dat 'Willemsen (nog) niet over wil gaan tot het in voeren van het klantenmaximum van 1500 om bedrijfseconomische redenen'. Lonink kreeg niets te ho ren van die economische motie- De belastingdienst was vanaf het begin op de hoogte van de omzet van Checkpoint. Belastingambte naren deden in 2001 zelfs een uit gebreid boekenonderzoek. Ook kwamen twee van hen op een drukke zondag kijken hoe de ver koop was geregeld. In de coffeeshop bevonden zich vijf kassa's, die vanuit het kantoor ernaast werden bevoorraad. Checkpoint had ruim negentig mensen in dienst. De meest opval lende medewerker was de nu 79-ja- rige schoonvader van Willemsen, die bij een geldtransport slachtof fer werd van de enige overval in de historie van Checkpoirit. Hij be voorraadde de zeven thuiswerkers en telde, voor acht euro per uur, het geld. Die thuiswerkers draai den onder andere joints en bakten wietcakes. Een van hen kon in 38 uur welgeteld 6480 joints draaien. Daar kreeg ze 1440 euro per maand voor. Na de eerste inval slaan medewerkers van Check point ook thuis voorraden soft- gebracht naar het gemiddeld ver diende salaris. Er werd de laatste ja ren niet of nauwelijks geïndexeerd. Nu is er sprake van verlaging van de uitkeringen, vanwege de vergrij zing. Maar die vergrijzing was 40 jaar geleden al te zien. Dat waren de klanten die iedere maand bij droegen aan nog hogere bonussen en de bouw van luxere kantoorge bouwen. We voelen ons bestolen. Cor Smolders Noordeinde 12 Koudekerke Het tekent het niveau van bestuur ders, die, na een criminele organisa tie op alle mogelijke wijzen gefarili- teerd te hebben, nu zeggen die cri minele organisatie niet anders be handeld te hebben dan een meu belzaak van Ikea. Dat gedurende de gedoogtijd van de Terneuzense overheid een aantal drugsgerela teerde ongelukken gebeurde in en rond Terneuzen en de zeer groot schalige handel in drugs hoogst waarschijnlijk hier en in België en Frankrijk ook nog leidde tot versla ving en afrekeningen zal volgens hen liggen aan het feit dat 'meubel zaak' Checkpoint ietsjes te ver ging. Het zou de Terneuzense hui dige en ex-bestuurders sieren hun medeverantwoordelijkheid voor het uit de hand lopen, niet te ont kennen. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Het wangedrag van de jeugd komt niet alleen in Terneuzen voor maar door heel Nederland. De oor zaak is gewoon gebrek aan contro le. En wat is de oorzaak van het ge brek aan controle? Dan moeten we terug naar de jaren tachtig en ne gentig van de vorige eeuw. Toen was er een conflict tussen de politie en de overheid over de sala rissen. Tegelijkertijd was de bewaking in opkomst en de politiebeambten werden met open armen ontvan gen met een hoger salaris. Het ge volg was een uittocht van poli- tie-ambtenaren met kennis en erva ring en de overheid zat toen prak tisch zonder. De naweeën hiervan ondervinden we nu nog dagelijks. L.J. Bensink Burg. Cerritsenstraat 20, Breskens drugs op. Een van hen kreeg tien euro per dag voor de opslag van acht kilo.Met de ingebruikname van het nieuwe Checkpoint in 2006 werd de bedrijfsvoering ver der geprofessionaliseerd. Er kwam - net als in een bankgebouw - bui zenpost voor het geïnde geld en het gebouw werd voorzien van elektronische snufjes. Een timmer man van het aannemingsbedrijf dat Checkpoint bouwde, zorgde voor wat extra luikjes en zelfs een schuifpaneel voor de kluis. dreischor - Beeldend kunstenaar Gust Romijn is gisteren op 87-jari- ge leeftijd overleden. Hij werd op 3 oktober 1922 in Noordwijker- hout geboren. Na vele omzwervin gen vestigde hij zich in 1982 op Schouwen-Duiveland. Romijn heeft als beeldhouwer, graficus, schilder en sculpteur een uitge breid en eigenzinnig oeuvre opge bouwd. Hij maakte zowel figura tief als abstract werk. Het Zeeuwse landschap inspireerde hem onder meer tot wiskundige objecten. Hij is in Zeeland vooral ook bekend als ontwerper van het watersnood- monument vlak bij het Rampmu seum in Ouwerkerk. Romijn is tot op hoge leeftijd actief gebleven. terneuzen - De PvdA-fractie in de gemeenteraad van Terneuzen is verbolgen over kritische uitlatin gen in de media van CDA-fractie- voorzitter Henk Siersema over de kwestie Checkpoint. In een krantenartikel daarover noemde Siersema het beleid 'be schamend' en het feit dat de cof feeshop onder meer eenhorecaver- gunning had gekregen 'bezopen'. Fractievoorzitter Marnix van Oyen betitelde die kwalificaties tijdens de raadsvergadering als 'vreselijk oncollegiaal en eigenlijk onbe schoft'. Immers, het beleid kwam mede ondersteund door Siersema en zijn fractie tot stand. Van Oyen: „Wie is hier nu bezopen? In de pe riode 2003-2006 was het CDA de grootste partij in de gemeente raad. Het aantal bezoekers aan de coffeeshop was sterk gestegen en we hebben samen met heel de raad, inclusief het CDA en het col lege, alles uit de kast gehaald om deze problematiek onder de knie te krijgen." Siersema hoorde de harde kritiek van Van Oyen gelaten aan. Hij was kort in zijn reactie. „Ik heb mijn mening gegeven over zaken van vóór 2006. Over de periode erna spreek ik als fractievoorzitter. En verder wil ik vooruit kijken. Naar morgen en overmorgen. Daarom ga ik nu ook niet in de verdedi ging." Burgemeester Jan Lonink ging aan het begin van de vergade ring in op de krantenpublicaties over Checkpoint. Hij verweet de kranten 'stemmingmakerij'. „Wat er geschreven wordt is buiten alle proporties. Mijn advocaat heeft contact gehad met officier van jus titie Valente en die heeft gezegd dat er geen hout klopt van wat er in de krant staat. Wat de kranten doen is mensen zwart maken. Het is echt buiten alle proporties." Hij benadrukte dat college en raad in teger tewerk zijn gegaan. OVERSLAG Bij kwekerij Ferdinandushof in Overslag worden zaterdag en zon dag weer de jaarlijkse helleborusda gen gehouden. Bezoekers kunnen een keus maken uit diverse soor ten kerstrozen in de kleuren rood, roze, paars, wit, lichtgeel en zwart blauw. Naast enkelbloemigen zijn er ook zeldzame dubbelbloemige variëteiten. De kwekerij is zaterdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. HEIKANT Iedere dinsdag van 14.00 tot 15.00 uur komt een groepje mensen bij een in gemeenschapscentrum het Heike in Heikant om samen te zin gen onder begeleiding van Rita Lij- baart. Zij begeleidt de mensen op gitaar onder het motto; 'heb je een stem of niet, zing een vrolijk lied'. Deelname kost nog geen twee euro per keer en is geschikt voor alle leeftijden. Aanmelding via Stich ting Welzijn Hulst op nummer 0114 - 684700.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29