zeeland 25 1940 aan informatie Middelburg Vlissingen heropent onderhandeling over verdeling geld uit havenschap SCP-raadslid Veere hekelt overdreven aandacht topsport z:zii"r www.wooneco.nl WOONECO Extra kamers op Kop van Zuid Autobedrijf Tholen B.V. www.wooneco.nl WOONÉ Twee wervingsdagen Lessen in vliegvissen Zeeuwse stoomtrein voor beginners [waterwijkzierikzee.nl zaterdag 30 januari 2010 Informatiedag vandaag van 11.00-14.00 uur Locatie: Rabo Woonshop, Lange Viele 49 te Middelburg Wooneco is een ontwikkeling van Woonburg en Marsaki Meer informatie: M2 Makelaars T oil8 44 22 oo makelaar I Huifkarren van de Walcherse boeren die naar de donderdagse botermarkt kwamen. Op de achtergrond zijn de Sint Jorisdoelen te zien. Op 17 mei 1940 werd een groot deel van Middelburg door oorlogsgeweld ver woest. De serie Middelburg 1940 en de website www.pzc.nl laten de vooroor logse stad herleven. door Selma Osman DOMBURG - Als oudere SGP'er kan Piet de Visser zich niet vinden in de 45 mille die Veere uittrekt voor de doortocht van de wielerkoers Giro d'Italia, op 10 mei. Dat bleek donderdagavond tijdens een verga dering van de gemeenteraad. Het Veerse raadslid onderschrijft de promotionele waarde van het evenement, maar is principieel te gen topsport. „Wat een mens daar voor moet doen, gaat te ver", aldus De.Visser. Hij weigert mee te wer ken aan 'sportverdwazing' en kan wel betere doelen bedenken voor de 30.000 euro die Veere moet af dragen aan finishplaats Middel burg. Opmerkelijk was dat het SGP-raadslid geen steun kreeg van zijn jongere fractiegenoten. Daar om nam hij niet alleen een min derheidsstandpunt in binnen de raad, maar ook binnen zijn partij SGP/ChristenUnie. De Veerse raad ging verder zonder morren akkoord met de bijdrage. Daarin is 15.000 euro opgenomen voor het opruimen van knelpun ten in de route bij Vrouwenpolder, Domburg en Zoutelande. Winters plaatje van de Korte Delft. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Vlissingse haven wethouder Piet Polderman is weer aan de onderhandelingstafel gaan zitten met zijn collega's uit Borsele en Terneuzen. Weer, want het geld dat vrijkomt na de verzelfstan diging van Zeeland Seaports was al verdeeld. Maar niet naar de zin van de Vlissingse raad. Omdat Zeeland Seaports zelfstan dig wordt, komt er geld vrij. Zeker voor Vlissingen. Die krijgt om te beginnen 4,3 miljoen euro con tant, dat het college graag zou stop pen in de algemene reserve. Ver- der komt er voor Vlissingen 4,3 miljoen euro 'preferent dividend', wat inhoudt dat als Zeeland Seaports ooit geld gaat uitkeren, dat Vlissingen dan voorrang krijgt. Dan is er nog eens 4,3 miljoen eu ro 'trekkingsrecht' op de rekening van het havenbedrijf Vlissingen wil dat geld op een later moment investeren in een cruisekade in Vlissingen. En daar wringt de schoen. Want het college mag dat een goed idee vinden; de gemeen teraad niet. Die wil zélf beslissen waar ze dat geld aan uitgeeft, en wanneer. En dus is wethouder Piet Polderman door de raad terug gestuurd naar de onderhandelings tafel. Dat doet hij niet helemaal van harte. „Waar ik bang voor ben, is dat de andere gemeenten zeg gen: het is goed met jullie. Dat wij met lege handen komen te staan'. De stemverhouding is daar im mers wel naar: het is twee tegen één. En we kunnen wel besluiten om de cruisekade er niet van aan te leggen, maar dat moet toch ook een keer gebeuren. Publiek geld is bij dit soort projecten noodzake lijk. Cruisebusiness is per defintie onrendabel. Overal in Nederland." De raad heeft Polderman twee we ken de tijd gegeven om met een beter voorstel op de proppen te ko men; maandag 15 februari beslist de raad of ze dat haar goeddunkt. ROTTERDAM De corporatie Stadswonen in Rot terdam stelt 25 extra kamers en ap partementen beschikbaar voor stu derende kinderen van huurders in Zeeland. De splinternieuwe woon ruimten zijn in het nieuwbouwpro ject Cité op de Kop van Zuid. De 25 woonruimten komen boven op de 75 kamers waarvoor jaarlijks kinderen van huurders van RWS, Castria en Zeeuwland voorrang krijgen bij Stadswonen. Kandidaat-huurders moeten wel minimaal twintig jaar zijn. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit verkoop tj'y onderhoud \SMay tuning Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.lholenbv.nlwww.saabtuning.nl Informatiedag vandaag van 11.00 -14.00 uur Locatie: Rabo Woonshop, Lange Viele 49 te Middelburg duWeHjïwordti^KoTpsom va^af^lM Zó C°2'neutrale -t °'a' keuken, sanita.r, kunststof Sn^ Wooneco is een ontwikkeling van Woonburg en Marsaki Meer informatie: M2 Makelaars T 0118 44 22 00 makelaar GOES 'S-HEER ABTSKERKE De stichting Stoomtrein Goes-Bor- sele zoekt vrijwilligers zoals con ducteurs, lokettisten en onder- houdsmensen. Tijdens twee wer vingsdagen kunnen geïnteresseer den binnenlopen. Deze dagen zijn op zaterdag 6 februari van 10.00 tot 15.00 uur in het SGB kantoor aan de Albert Plesmanweg te Goes en op zaterdag 13 februari van 11.00 tot 16.00 uur in De Buffer aan de Waardweg te Hoedekenskerke. De Zeeuwse vliegvisvereniging Lu- re and Emerger houdt dinsdag 9 fe bruari een verenigingsavond in het dorpshuis Versvliet in 's-Heer Abts- kerke. Er wordt aandacht besteed aan het maken van nepvliegen als aas en ook het andere materiaal, als hengels en lijnen, wordt bespro ken. De bijeenkomst is vooral be doeld voor beginnende vliegvis- sers, maar ook ervaren vissers zijn welkom. Aanvang om 19.30 uur. LAATSTE WONINGEN IE FASE TE KOOP poortAmbachtll

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27