zeeland 123 van de persoonlijkheid Annie I 1 Heksenketel wint weer procedure van Veere ZOA High tea Vastenactie van 't Kompas voor Haïti is succes Eén verdachte Bloemenlaan nog in voorarrest 'Het meest trots ben ik op het nummer 'Het is nooit te laat'. De 'oude' Annie zingt dat nummer, samen met twee 'verhuizers'. Alles in die scène klopt.' 'Natuurlijk zitten er dingen in die ik achteraf anders had gewild. Maar daar was gewoon geen tijd meer voor.' tr deGOUDEN <3ESOCK<ï zaterdag 30 januari 2010 w Danny Weijermans Danny Weijermans MIDDELBURG - Minicamping De Heksenketel in Veere heeft weer een gerechtelijke procedure gewon nen van de gemeente Veere. Dit keer gaat het om een kort geding. De gemeente wilde de vergunning van het bedrijf intrekken, omdat de minicamping gevestigd zou zijn in een natuurgebied. De rechtbank stelt klip en klaar in het vonnis dat Veere te laat is met dat argument. Ondanks dat de ge meente al jaren wist dat het be drijf gevestigd is in een natuurge bied, is er nooit tegen opgetreden. Om die reden mag dat argument nu niet plotseling van stal worden gehaald, aldus de rechtbank. Daarnaast draagt de rechter de ge meente op om De Heksenketel een vergunning te geven voor het hele jaar 2010 en toe te staan ..dat er tijdens het kampeerseizoen vijf tien niet-permanente kampeereen- heden staan. Daarmee krijgt het bedrijf van de rechtbank meer dan het vroeg. Alle argumenten van de gemeente Veere om de vergunning van het bedrijf in te trekken, worden door de Middelburgse kortgeding-rech ter verworpen. De rechter bepaal de gisteren ook dat de gemeente Veere alle proceskosten moet beta len, inclusief de kosten die De Hek senketel maakte. Het straatarme HAITI is getroffen door een hevige AARDBEVING. Duizenden SLACHTOFFERS zijn te betreuren. OVERLEVENDEN hebben water, medische zorg, eten en NOODOPVANG bard nodig. HELP ONS HELPEN. Steun onze noodhulpactie en stort uw gift o.v.v. 'aardbeving Haiti'. Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. Woord -Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem w.zoa.nl giro 550, Apeldoorn Een fragment uit de tv-serie Annie M.G., met de acteurs Malou Gorter als Annie M.G. Schmidt en Gijs Scholten van Aschat als Annie's grote liefde Dick van Duijn, met wie ze een zoon (Flip) kreeg. foto GPD De hele maand februari: voor 2 personen incl. glaasje prosecco 3 5euro RESERVEREN NOODZAKELIJK: 0118-617484 open: dinsdag t/m zaterdag vooT meer info: www degoudenbock.nl OOST-SOUBURG - Kinderen van groep 7 van basisschool 't Kompas in Oost-Souburg hebben gisteren met een vastenactie 850,27 euro op gehaald voor Haïti. Tussen half ne gen en drie uur werd niet gegeten door de kinderen. Ook andere leerlingen van de Sou- burgse school zamelden deze week geld in voor het goede doel. Net als op andere scholen leverde bijvoorbeeld het inzamelen van le ge flessen flink wat op. In totaal heeft 't Kompas drieduizend euro bijeengebracht voor de slachtoffers van de aardbeving op Haïti. Leerlingen van een andere Sou- burgse basisschool, 't Mozaïek, zijn bezig met een lege flessenac- tie. De actie gaat door tot de voor jaarsvakantie. Dan worden de fles sen ingeleverd en het geld overge maakt. In woonzorgcentrum Ter Reede gaan de ouderen op 9 en 10 februa ri geld inzamelen met onder meer een verkoop van zelfgebakken uienkruiers (op 9 februari) en een kunstveiling en een loterij (op 10 februari, 14.30 uur). Dagbehande ling voor ouderen Getij in de Oos- terscheldestraat in Middelburg houdt 3 februari een rommel markt voor Haïti. VLISSINGEN - Nog één verdachte van de schietpartij in de Vlissingse Bloemenlaan zit in voorarrest. Donderdagavond is het voorarrest van vier andere verdachten opge heven. De enige verdachte die nu nog vastzit, is een negentienjarige Vlis- singer. Volgens een woordvoerder van het Openbaar Ministerie beslis te de rechter-commissaris gisteren dat het voorarrest van hem met veertien dagen verlengd mag wor den. Die Vlissinger wordt ervan ver dacht dat hij vorige week zaterdag, rond half acht 's avonds, schoten zou hebben gelost in de Bloemen laan. Waarom en op wie, wilde de woordvoerder van het Middelburg se parket niet kwijt. De vier anderen zijn ook allen Vlis- singers. Het gaat om twee minder jarige jongens en twee meerderjari ge jongemannen. De schietpartij zorgt voor veel on rust in de Bloemenlaan en omge ving. Burgemeester Wim Dijkstra overweegt om weer een samen scholingsverbod voor het gebied af te kondigen, eventueel in combina tie met de mogelijk om mensen die daar lopen preventief te fouille ren. De burgemeester wacht eerst een analyse af voor hij een derge lijk besluit neemt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25