Liedjes maken deel uit 221 zeeland Protest stadsraad over toename terrassen en markten in Veere Sportkennismakingspas moet Veerse jongeren meer in beweging brengen Kinderboerderij Klepperhoeve krijgt 1000 euro Balk, brug, mat, ringen TV-SERIE ANNIE M.C. De van oorsprong Vlissingse musicus Danny Weijermans maakte de muziek voor de dramaserie over het leven van Annie M.G. Schmidt. Annie M.G. VALENTI.1N 2010 zaterdag 30 januari 2010 WESTKAPELLE - In Westkapelle is gisteravond 'de grootste turnwedstrijd van Walcheren' begonnen. In sporthal De Bellink in Westkapelle turnden de dames-junioren en de dames hun wedstrijden, zoals Luiza Manea van de gymnastiekvereniging Veere/Vrouwenpolder (foto). Vandaag gaan om 08.45 uur de turnwedstrijden verder in sporthal De Halve Maan in Oostka- pelle. Daar turnen de meisjes, de jongens en de heren. foto Ruben Oreel VEERE - De stadsraad van Veere vreest voor een ongebreidelde groei aan markten en terrassen in het stadje. Ze heeft de bewoners opgeroepen om massaal te protes teren tegen wijzigingen in het be stemmingsplan Beschermd stads gezicht Veere. De gemeente wil het plan aanpas sen om markten, zoals de Vis markt die vorig jaar moest stop pen, mogelijk te maken. Maar het plan gaat veel verder, waarschuwt de stadsraad. „De herziening maakt het mogelijk om vrijwel overal in Veere horecaterrassen te plaatsen." Dit tast volgens het co mité het leefgenot van de bewo ners aan. De stadsraad wil juist een rem op terrassen in Veere. In een brief aan de gemeente wordt gepleit voor een gedegen plan, dat rekening houdt met ver keer, recreatie en stedebouwkundi- ge ontwikkelingen. De herziening van het bestemmingsplan wordt maandagavond in de commissie ruimtelijke ordening besproken. DOMBURG - Fitness, reddend zwem men, jiu jitsu en zumba. Veerse jongeren die deze sporten eens wil len proberen, kunnen voor vijf eu ro een pas kopen die recht geeft op proeflessen bij twee verschillen de sportverenigingen. Jongeren tus sen 15 en 18 jaar krijgen vandaag een uitnodiging in de bus van de Stichting Welzijn Veere en de ge meente Veere voor de Sport Ken nismakingspas. Ze kunnen ermee terecht bij fitnesscentrum De Drie hoek in Serooskerke, de Domburg- se Reddingsbrigade (reddend zwemmen), Cees Nieuwenhuijze in Zoutelande (jiu jitsu) en DOK in Oostkapelle (zumba). door Miriam van den Broek Ga er maar aan staan. Gedichten van An nie M.G. Schmidt veranderen in mooie liedjes, die ook nog eens perfect passen in een televisie serie. Componist en 'sounddesig ner' Danny Weijermans, geboren en getogen in Vlissingen, ging de uitdaging graag aan. Het resultaat is momenteel te horen en zien in de succesvolle televisieserie Annie M.G. Danny is geboren met muziek in zijn genen. Op zijn vijfde kreeg hij al accordeonlessen van Harry Schroevers. Daarna speelde hij trompet in de Jeugd Deltaband en nog later volgde hij ook piano- en orgellessen. Op zijn achttiende verliet Danny zijn ouderlijk huis aan de Kasteel straat om aan het conservatorium in Utrecht te gaan studeren. Niet om perfect een muziekinstrument te leren bespelen, maar om alles te leren over de combinatie muziek en techniek. „Ik leerde wat er ge beurt en wat erbij komt kijken als je muziek overzet op studioappara tuur. Ook leerde ik composities te Annie M.G. Haar liedjes, haar lief de, haar leven is een zevendelige tv-serie die is gemaakt onder regie van Dana Nechushtan. Annie M.G. Schmidt wordt door vijf actrices gespeeld: Jentel Schie- baan (0 jaar), Robin Brans (4-5 jaar), Sanne Vogel (16-34 jaar), Ma- lou Gorter (34-59 jaar) en Annema- rie Prins (59-84 jaar). De serie is geïnspireerd op de bio grafie Anna die is geschreven door Annejet van der Zijl. De tv-serie wordt elke zondaga vond uitgezonden door de NPS/VARA. Het vijfde deel van de serie Annie M.G. is morgenavond om 20.15 uur te zien op Nederland 2. maken met de modernste midde len." Daar ligt nog altijd zijn passie. Met zijn eigen bedrijf Soundpalette zorgt hij al een aantal jaren voor de muziek en geluiden in films en voor televisie. Zo werkte hij mee aan de film Zusje en aan de serie De 9 dagen van de Gier'. De opdracht voor Annie M.G. was wel de meest bijzondere opdracht tot nu toe. „Van april 2008 tot de cember 2009 heb ik er keihard aan gewerkt. Om een beeld te schet sen: soms krijg je voor een hele film maar drie maanden de tijd. Maar in deze serie vervult muziek natuurlijk een hele belangrijke, na drukkelijke rol. De liedjes en de teksten maken echt deel uit van de persoonlijkheid van Annie M.G. Schmidt. Die moeten dan ook wel heel erg goed zijn én helemaal pas sen in het verhaal. Bovendien wor den er bijna nooit series zoals déze gemaakt. Dus het zal ook wel lang duren voordat ik weer zoiets spe ciaals op mijn pad vind." In het script stond al vast welke liedjes op welk moment werden gezongen. „Aan sommige bestaan de liedjes, op muziek van Harry Banning, hoefde ik niét zo veel te doen. Van andere liedjes hebben we de tekst of de muziek veran derd. Ook heb ik van gedichten liedjes moeten maken." Het meest trots is hij op het num mer 'Het is nooit te laat'. Een frag ment daarvan is vaak als aankondi ging te zien geweest op tv. „De 'oude' Annie zingt dat nummer, sa men met twee 'verhuizers'. Alles in die scène klopt." Na het inzingen door acteurs en zangers moesten de liedjes wor den aangekleed met instrumen ten. „Ik ben naar Moskou gegaan om daar een week lang orkestopna mes te maken. Ik wilde het niet met een metropoolorkest, omdat die over te weinig strijkers beschik ken. Daarom hebben we zelf een orkest samengesteld. Dat we naar Moskou zijn gegaan, heeft de pro ducent bepaald. Zo gaat dat." Over het eindresultaat is Danny wel tevreden. „Elke zondag zit ik voor de buis te kijken en te luiste ren naar hoe het geworden is. Na tuurlijk zitten er dingen in die ik achteraf anders had gewild. Maar daar was gewoon geen tijd meer voor. Ik sla ze wel op in mijn ge heugen om er voor een volgende keer lering uit te trekken." Danny Weijermans maakte de muziek voor Annie M.G.: „Het zal lang duren voordat ik weer zoiets speciaals op mijn pad vind." foto Lex de Meester RESTAURANT m Zondagmiddag 14 februari van 13.00 uur tot 16.00 uur serveren wij onder begeleiding van onze "Huis-TroubadourfRop een Valentijns-menu: Kp Amuse Gerookte zalm met scampi en panna cotta van wasabi Gebraden Runderhaasseizoens groentjes en een truffeljus of Gebakken Heilbotfilet"peekluts", rivierkreeftenstaartjes en saffraansaus Lopend chocoladetaartje, hutsgemaakte spekkoek en bubbels met rozenlikeur €33,50 Reserveren kan tot 7 Februari, dus wees er snel bijl! Restaurant "Vrouwe in den Polder" Vrouwenpolderseweg 81 - 4354 ND Vrouwenpolder Alléén maandag dinsdag gesloten T: 0118-591900 I: www.vidp.nl KONINGINNEDAG Op het blog www.pzc.nl/oranjeboven schrijven Lilian Dominicus en Maurits Sep over Koninginnedag in Zeeland. EN VERDER 1. Tunnelelement op zijn plaats 2. Wijkagent begrijpt bewoners 3. Bureau Scheldekwartier weg STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - De Middelburgse kinderboerderij De Klepperhoeve heeft een cheque van duizend eu ro gekregen van de Rabobank Walcheren/Noord-Beveland. Het geld is in oktober vorig jaar bij eengebracht via een actie van de bank voor jonge spaarders. Die konden hun spaargeld op een reke ning zetten. In ruil daarvoor kre gen ze vrijkaartjes voor een attrac tie of ze konden met het geld van de kaartjes een goed doel steunen: De Klepperhoeve. De kinderboerderij gaat met de duizend euro die dat heeft opgele verd de opvanghokken voor konij nen en cavia's opknappen of ver vangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24