Auto's geweerd op 30 april PZC Oad almanak Code 'GPS coördinaten in gemeentegids' WALCHEREN 22 en 23 KONINGINNEDAG Verordening geldt voor groot deel Middelburgse binnenstad Schone lucht van de staatssecretaris 28 REIZEN gg 1, Jgy/ binnenste veiligheidsring buitenste veiligheidsring <^»l station Q| markt Q dam Ql abdij Willem Adnaansens bron politie Zeeland VLISSINGEN - Een staatssecretaris laat zich op een druilerige vrijdagmorgen natuurlijk nooit zomaar helemaal van Den Haag naar Vlissingen rijden. Sharon Dijksma nam gisteren een subsidiepotje mee, dat de Vlissingse onderwijswethouder Frans Prins maar al te graag in ontvangst nam. Het Rijk geeft Vlissingen 225.000 euro om haar schoolgebouwen mee te verbeteren. Die hebben behoefte aan klimaatbeheersing en kunnen ook wel wat energiebesparende maatregelen gebrui ken. Volgens Prins draagt dat alleen maar bij aan een positief leerresultaat van de kinderen. „In plaats van al die klamme regenjasjes." Het Rijk had honderd" miljoen euro te besteden. Omdat niet alle gemeenten de subsidie hebben aangevraagd, blijft er straks zelfs geld over, zin speelde de staatssecretaris op een extraatje. Zelf legt de gemeente Vlissingen anderhalve ton bij. Het is de bedoeling dat veel Vlissingse kinderen nog dit jaar in een opgeknapt klaslokaal zitten. De gemeente heeft een afweging gemaakt welke scholen de meeste behoefte hadden aan een kli- maatvriendelijkere uitrusting. En als er één school is die wel een opknapbeurt kan gebrui ken, dan is het de Ravenstein wel. Die zit nog steeds 'tijdelijk' in het oude ROC-gebouw aan de Verlengde Bonedijkestraat. Maar ja, volgend jaar staat er een spiksplinternieuw schoolgebouw. Dijksma heeft de Ravenstein (foto) gisteren een bezoekje gebracht. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl De man van middelbare leeftijd in Terneuzen is een voetbalfanaat. Als het even kan, staat hij 's zaterdags en 's zondags langs de lijn. En 's avonds is er altijd wel een uitzen ding op tv, waarin wordt gepraat over voetbat en alles wat daarmee sa menhangt. En dan zijn er natuurlijk de wedstrijden. Maar de goede man wilde meer. En dus abonneerde hij zich op het speciale voetbalkanaal. Hij kreeg er gratis een pornozender bij. Om z'n zoon van dertien niet in de verleiding te brengen, schakelde hij het kinderslot in. Maar laatst was hij de code vergeten. De man peinsde zich suf, maar kon hem niet achterhalen. Tot zijn zoon binnen kwam. Die wist hem uit zijn hoofd... Liedjes maken deel uit van Annies persoonlijkheid Zaterdag 30 januari 2010 (IMIHiHiHiKiHliilR door Theo Giele MIDDELBURG - Een groot deel van de Middelburgse binnenstad wordt op Koninginnedag afgeslo ten voor auto's. Dit staat in een Ko ninginnedagverordening die het college van B en W aan de ge meenteraad voorlegt. De stad is in twee veiligheidsrin- gen ingedeeld. Voor de binnenste ring, die grofweg tussen de Dam en de Markt ligt, gelden nog stren gere maatregelen. Daar is ook op 29 april autoverkeer verboden en mag ook niet geparkeerd worden. Koningin Beatrix en haar familie vieren op 30 april Koninginnedag in Wemeldinge en Middelburg. De verordening geeft bestuur en poli tie ruime bevoegdheden om de veiligheid van de koninklijke fami lie te waarborgen. In de binnenste ring mogen dus geen auto's geparkeerd staan. Ook is het verboden om vanaf 29 april 5.00 uur tot 30 april 16.00 uur vuil containers, bloembakken, steiger materiaal en andere losse objecten op straat te laten staan. De verorde ning maakt ook cameratoezicht in het gebied mogelijk. Verder is het verboden zich onherkenbaar te maken met bijvoorbeeld bivakmut sen en mag men geen voorwerpen of stoffen bij zich hebben die kun nen worden gebruikt om 'de open bare orde te verstoren of de veilig heid in gevaar te brengen'. Voor de bewoners en onderne mers van de binnenstad is op 8 fe bruari een voorlichtingsbijeen komst in de Nieuwe Kerk; in de ochtend voor de ondernemers en vanaf 19.30 uur voor de bewoners. Voor de bewoners van de buiten ste ring, en dan met name het ge bied tussen de Loskade, Kinder en Korendijk en de Maïsbaai houdt de gemeente later een apar te bijeenkomst, waarop zij worden bijgepraat over de gevolgen van de verordening voor hun buurt. www.pzc.nl/oranjeboven Giro-directeur merkt in Middelburg Italiaanse gastvrijheid Tip? walcheren@pzc.nl WÊÊÊtmimwmÊmmmmmÊÊÊÊÊÊmKummmmmmm VLISSINGEN - De CDA-fractie van Vlissingen heeft het college ge vraagd om in de nieuwe gemeente- gids van Vlissingen, die na de ver kiezingen uitkomt, van voorzienin gen in de stad ook de GPS-coördi- naten te vermelden. Zo rijden au tomobilisten niet onnodig rondjes door de stad. Het CDA heeft gemerkt dat naviga tiesystemen in Vlissingen de weg naar parkeerterreinen, parkeerkel ders en sportterreinen moeilijk we ten te vinden. Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. Vraag naar de voor waarden bij uw ANVR- reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staatsloterij. www.oad.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23