341 sport Hunkeren naar een in Miranda Weijermans wint met zelf gefokt paard in klasse M1 Willem II verslaat RKC in degradatieduel M.D. Meeusen loopt verder uit Ajax verhuurt Donald aan Willem II Eenvoudige zege voor Citroën Dees Sport Vasseur gaat door naar volgende ronde KLASSIEKER Na de verrassende bekerwinst bij PSV maakt Feye- noord zich op voor een nieuwe krachtproef. Tegen aartsrivaal Ajax wil het afrekenen met een trauma. zaterdag 30 januari 2010 MIDDELBURG In de eerste klasse van het Ore- vo-zaalvoetbal is M.D. Meeusen ver der uitgelopen op de concurrentie. De Bressiaanders hoefden niet in actie te komen, omdat Spitsbroek te weinig spelers had. Meeuwsen won hierdoor met 5-0. Trendy Telecom won verder verras send met 5-4 van Hinneman Engi neering. De Kameleon is de eerste halve fi nalist in het bekertoernooi. In een spannend duel werd Drie Konin gen met 9-8 verslagen. TILBURG Mitchell Donald speelt tot het ein de van het voetbalseizoen voor Wil lem II. De Tilburgers huren de 21-ja- rige middenvelder van Ajax. Donald kwam bij Ajax weinig aan spelen toe. In totaal deed hij dit sei zoen vijf eredivisiewedstrijden mee, waarin hij één keer scoorde. Willem II huurt ook al Jan-Arie van der Heijden van Ajax. Willem II versterkte zich de voor bije weken eerder met Stefan Nij- land van PSV en Frank van der Struijk van Vitesse. TERNEUZEN Op de derde speeldag van de voor jaarscompetitie van het bedrijfsvol- leybal in Terneuzen bleef Citroën Dees Sport andermaal zonder punt verlies. De koploper trof in het team van Rabobank een gewillig slachtoffer en won gemakkelijk met 3-0: 25-17, 25-20 en 25-12. Za- man Sport deed echter weinig on der voor Citroën Dees en versloeg Inspiratiecentrum met overtuigen de cijfers: 3-0 (25—10, 25-21 en 25-8). GROEDE Qua spelpeil viel de vierde dag van het Grand Prixtoernooi drieban den enigszins tegen. De spanning in poule B vergoedde echter veel. In het bovenste deel van de groep was Cees Baumgarte duidelijk de beste man. In het onderste deel was er heel wat meer spanning en moesten de rankingpunten de doorslag geven, omdat alle drie de spelers één par tij wonnen. De berekeningen vielen uit in het voordeel van Aart Vasseur al bleef hij Harald Pluijm maar net voor. Baumgarte en Vasseur gaan dus door naar derde ronde. MEEST GELEZEN 1. Amateurvoetbal afgelast 2. Ersahin zoekt de korste weg... 3. Betalen contributies probleem STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Barry van der Hooft rotterdam - Feyenoord en top wedstrijden. Het is de laatste jaren vanuit Rotterdams oogpunt een slechte combinatie geweest. Op pa pier lijken het op voorhand thril lers, in de praktijk blijken het uit eindelijk vooral eenzijdige duels. Ajax heeft zich tot een kwelgeest ontpopt, in duels waarbij het Am sterdamse doelpunten en Rotter damse rode kaarten heeft gere gend. Toch stappen de Feyenoorders morgen niet met knikkende knie ën het veld op. Stefan de Vrij mis schien, maar dat mag als je zeven tien jaar bent. De rechtsback is te gen VW en PSV knap overeind ge bleven, maar Feyenoord-Ajax in een kolkende Kuip, dat is toch even wat anders. De broodnuchte re De Vrij hoeft zich echter geen zorgen te maken, want hij wordt omringd door een handvol routi niers die azen op eerherstel en dankzij een heerlijk avondje in Eindhoven een nieuwe stoot ver trouwen hebben gekregen. Zoals Ion Dahl Tomasson, die zo wel binnen als buiten het veld al tijd één en al optimisme is. De Deen gaat voorop in de strijd en maakt meters alsof hij geen 33 maar 23 is. Na afloop van een wed strijd heeft Tomasson ook vaak een andere kijk op het duel dan zijn collega's. „Een paar maanden geleden verloren we thuis met 3-1 van PSV", zegt de spits. „Volgens mij was ik na afloop de enige die zei dat het niet zoveel scheelde. Dat hebben we woensdag laten zien. En ook nog eens met goed voetbal." Tomasson geniet daar met volle teugen van, zoals hij ook uitkijkt naar wedstrijden zoals die van tilburg - Willem II heeft gisteren drie belangrijke punten gepakt in de strijd tegen degradatie. De Til burgers versloegen op eigen veld RKC Waalwijk met 2-1 en klom men daarmee van de zeventiende naar de vijftiende plek. In de eerste divisie heeft Cambuur Leeuwarden gisteren in de strijd om het kampioenschap in de Jupi- ler League slechte zaken gedaan. Het elftal van trainer Stanley Men zo verloor met 3-1 bij FC Eindho ven, dat getraind wordt door Jan Poortvliet. Eindhoven is door de winst koploper in de stand om de derde periodetitel. RBC verloor in eigen stadion met 2-0 van Excel sior. FC Zwolle was in Maastricht met 2-0 te sterk voor MW. FC Vo- lendam kwam tegen Fortuna Sit- tard niet verder dan 0-0. FC Omni- world behaalde, met het oog op degradatie, een belangrijke zege op Helmond Sport: 1-0. morgenmiddag. In Engeland, Duitsland, Spanje en Italië heeft hij het ene na het andere topduel gespeeld. Ze brengen het beste in Tomasson naar boven. Zoals vorig seizoen, toen hij er met twee goals voor zorgde dat Feyenoord aan het thuisduel met Ajax (2-2) een punt overhield. „Ik heb al veel meege maakt, maar toch is dit een span nende week. Feyenoord-Ajax, dat is altijd voor al veel strijd. In de Arena hebben we met 5-1 verloren, omdat Stefan Babovic vlak voor rust een rode kaart kreeg. Nu wordt het anders." De praktijk zal dat morgen uitwij zen. Als Feyenoord voetbalt zoals tegen PSV, kan het de aartsrivaal verslaan. Met Karim El Ahmadi, Leroy Fer en Denny Landzaat als kloppend hart van de ploeg. „Wij hebben alle drie diepgang in ons spel, het vermogen om bij te slui ten", kijkt Landzaat terug op de succesvolle samenwerking van drie dagen geleden. „Alleen moeten we die momenten wel herkennen. Naar de wedstrijd tegen Ajax wordt door ons echt uitgekeken. De vorige uitslag telt niet meer. We hebben tegen PSV duidelijk gemaakt dat er wat moge lijk is met dit Feyenoord. Tegen Ajax moeten we het weer laten zien. Het is de wedstrijd der wed strijden." Het 'probleem' is de afge lopen jaren vooral geweest dat de Rotterdamse ploeg in de Klassie ker te vaak over de schreef is ge gaan. Babovic, Rob van Dijk, Dwight Tiendalli, André Bahia, Ro meo Castelen; ze kunnen allemaal zeggen dat ze het einde van een duel met Ajax niet hebben ge haald. Mario Been weet dat ook. „Ik heb mijn spelers verteld dat ze er vol voor moeten gaan, maar wel binnen de normen en waarden van de scheidsrechter. Het is al een paar jaar geleden dat we van Ajax hebben gewonnen. Dat wil len we nu veranderen." De trainer weet wat het duel losmaakt bij de achterban. „Toen ik speler was wist ik dat de Feyenoord-suppor- ters heel erg met deze wedstrijd be zig waren. Dat waren wij als spe lers ook. Die wedstrijd móest je winnen. Vroeger was ik ook altijd erg bezig met de verhoudingen tus sen Amsterdam en Rotterdam. Nu ik trainer ben is dat minder gewor den. Het blijft een bijzondere wed- door Lucien Roelandt nieuw- en sint joosland - De klas se Ml beet gisteren het spits af van de Masters dressuur bij Stal de Kroo en zette met sport van hoog niveau meteen de toon. Miranda Weijermans schreef met Zidane de klasse Mi op haar naam. Dinja van Liere toonde zich met Zibbe- dy's Way de beste in de klasse M2. Jurylid Piet Westveer: „Het was een leuke groep om te jureren. Paarden met fraaie basisgangen. Ik jureer veel nationaal en ik moet zeggen dat de paarden vooral in stap duidelijk beter uit de verf ko men, omdat zij nog niet zoveel doorverzameld zijn. Miranda We ijermans toonde een afgewerkte proef met een uitstekende galop, die goed was voor het cijfer negen, maar door een kleine tactfout is het uiteindelijk een acht gewor den." Winnen met een zelf gefokt paard is de droom van iedere rui ter. Miranda Weijermans flikte het voor de tweede keer. Na Krac C, waarmee ze inmiddels Z rijdt, heeft de amazone uit Zoutelande met de zelf gefokte en opgeleide ruin Zidane weer een klasbak on der het zadel lopen. Weijermans reed de Stedin- ger-zoon met het uitstekende to taal van 201 punten naar het oran je erelint. Twee punten meer dan Jessica van Belzen met de Flem- mingp-dochter Zodeste. Miranda Weijermans stelde hier mee uitdrukkelijk haar kandida tuur voor de Zeeuwse titel, waar volgende week in Heinkenszand om wordt gestreden. „Het was de eerste wedstrijd sinds november. Ik had zoveel zeges, dat door ver plichte promotie deelname aan het kampioenschap in Mi in ge vaar kwam. Deze wedstrijd kon er nog net bij. Hij gaf mij vandaag het gevoel dat hij klaar is voor de titelstrijd. Daarna stap ik meteen over naar Zi." Of Miranda Weijermans de plan nen ooit kan uitvoeren is nog de vraag. Dan zal ze de belangstelling van geïnteresseerden moeten weer staan. „Ik zie in Zidane een paard voor de nationale tour. Maar ja, er kan wel eens een bod komen waar je geen nee tegen kunt zeggen." De titelstrijd in de klasse M2 be looft bijzonder spannend te wor den. In de selectiewedstrijden ble ken Dinja van Liere en Wilma Salm aan elkaar gewaagd. Bij stal de Kroo was het niet anders. Dinja van Liere stuurde de Saros van 't Gestelhof -dochter met 199 pun ten naar het oranje erelint. Slechts één puntje meer dan Wilma Salm met de San Remo-dochter Zazou.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 158