241 zeeland Geen regeling woningbouw Verhelst is Corn Boys V Open Dagen Hz^ Hostel Leger des Heils heet Domus 5 en 6 februari, Terneuzen HULST 'Genoeg stimuleringsregelingen' JUBILEUM Camille Verhelst werd in 1939 lid van voetbalclub Corn Boys. De Sassenaar is dat dik 70 jaar later nog steeds. w w.h z Hogeschool Zeeland Hl zaterdag 30 januari 2010 door Harold de Puysseleijr HULST - Wethouder Diana van Damme (ruimtelijke ordening) ziet geen aanleiding om in navol ging van de gemeente Sluis een re geling in het leven te roepen om woningbouw en woningverbete ring te stimuleren. Vanuit de Hulster gemeenteraad is daar wel op aangedrongen. Vol gens Van Damme zijn er echter al genoeg regelingen voor de bevorde ring van woningbouw en woning verbetering. „Zo is er de provinciale subsidiere geling voor het stimuleren van de bouw van starterswoningen in be staand gebied", voert de wethou der aan als voorbeeld. „De subsi die bedraagt tienduizend euro voor een compleet afgebouwde woning en achtduizend euro voor een casco woning. De regeling geldt voor kopers die voor de eer ste keer een huis kopen en ontwik kelaars die de woningen in eigen beheer bouwen." Daarnaast kunnen mensen, aldus Van Damme, onder voorwaarden gebruik maken van de Nationale Hypotheek Garantie, een landelij- mi SiSSSTS*! ke regeling die de hypotheekne mer korting op de hypotheekrente geeft. Ook 'Meer met Minder' is een na tionale actie, waarbij de particulie re huiseigenaar 750 euro subsidie kan krijgen als hij energiezuinige maatregelen aan de woning pleegt. De provincie Zeeland sluit daarop aan met een regeling waarbij ook een financiële bijdrage van de ge meente wordt gevraagd. Wie aan de criteria van 'Meer met Minder' wil voldoen, moet vol gens informatie die de gemeente Hulst van de provincie heeft, reke ning houden met een investering van vijfduizend tot tienduizend eu ro om voor subsidie in aanmer king te komen. Alles bij elkaar zou het dan gaan om een bedrag van 2150 euro (750 euro van het rijk, 700 euro van de provincie en 700 euro van de ge meente. Hulst beraadt zich mo menteel nog over deelname aan de stimuleringsregeling 'Meer met Minder'. Sluis geeft geldleningen aan star ters en voor woningverbetering maar van de regelingen wordt vol gens de gemeente tot op heden weinig gebruikgemaakt. door Martijn de Koning eerse Boys, Gudok uit Tilburg en Woenselse Boys. Camille Verhelst lepelt de tegenstanders van Corn Boys in de nacompetitie van het seizoen 1956/1957 pro bleemloos op. En wie naar de uit slagen vraagt, krijgt die er ook nog bij. Overigens, de Sasse voetbal club promoveerde, onder meer dankzij een legendarische 5-6-zege in Eindhoven tegen Woenselse Boys. Camille Verhelst werd in 1939 lid van de voetbalploeg in Sas van Gent. Dat is hij nu nog steeds. Re den voor de club om hem on langs, tijdens de jaarlijkse clubdag, in de bloemetjes te zetten. Corn Boys bestond nog niet zo lang toen Verhelst zich er meldde. „In de jaren twintig had je hier voetbalclub Oranje. Die speelde in het middenstuk van de wieler baan, waar nu de tennisvelden zijn. Maar begin jaren dertig ont stond er bij de stijfselfabriek een actieve personeelsvereniging, met onder meer een voetbaltak. Er werkten veel jonge mannen met voetbalkwaliteiten in de fabriek, en al snel werd Corn Boys dé club van Sas van Gent." Het betekende de ondergang van Oranje, dat toen inmiddels Sasse Boys heette. „Toen ik ging voetbal len, waren er nog steeds mensen in het dorp die verbitterd waren dat Corn Boys hun clubje had ver drongen." Verhelst kwam terecht bij de jeugd van Corn Boys, dat indertijd speel de op een terrein bij de stijfselfa briek (nu Cargill). „We waren één van de weinige clubs in de streek met een jeugdafdeling. Daardoor speelden we geen competitie, al leen sporadisch eens een wed strijd." Hoogtepunt was een duel tegen de jeugd van Axel. „Dat was een voorwedstrijd van Oost- tegen West-Zeeuws-Vlaanderen. Dat heeft veel indruk op me gemaakt." Verhelst herinnert zich zijn eerste Camille Verhelst, onlangs geëerd voor zijn 70-jarig lidmaatschap: „Corn Boys trainer: Etienne Wulfaert. „Hij is daarna een geweldige voetballer ge worden. Speelde op hoog niveau in Gent. Hij leeft nog steeds, trou wens. Woont in Bergen op Zoom." Na de jeugd speelde Verhelst jaren lang in het eerste van Corn Boys. Hij deed regelmatig mee met de Oost-Zeeuws-Vlaamse selectie ('we speelden elk jaar een keer te gen het westen in Biervliet') en schopte het zelfs een paar keer tot de Zeeuws-Vlaamse selectie. Na zijn actieve voetbalcarrière zet te Verhelst het 'zomeravondvoet- door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Dak- en thuislozen konden er al een tijdje terecht, maar aan de Stationsweg in Ter- neuzen is gisteren het hostel en dienstencentrum van het Leger des Heils officieel geopend. Wet houder Cees Liefting en commisio- ner Roy Frans van de Stichting Le ger des Heils Welzijns- en Gezond heidszorg onthulden de naam: Do mus Scala, vrij vertaald Huis aan de Schelde. Daarvoor was er in het korpsgebouw aan de Dijkstraat een dankdienst. De totstandkoming van het Hostel heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Vanaf de zoektocht naar een goede locatie tot de realisatie van het gebouw is tien jaar verstre ken. Huisvesting in de Tijman te genover het stadhuis ketste in 2004 af vanwege massaal protest. De voorziening voor dag- en nachtopvang begon midden jaren negentigen noodgebouwtjes aan het Schelpenpad en later aan de Beneluxweg. Het nieuwe hostel is er gekomen door samenwerking tussen de gemeente Terneuzen, het Leger des Heils en het Zorgkan toor Zeeland. In het hostel vinden tien mensen onderdak, hulp en begeleiding, in het naastgelegen dienstencentrum is plaats voor dagactiviteiten voor maximaal 30 dak- en thuisloze mannen en vrouwen. Verder be schikt de voorziening over vier plaatsen voor nachtopvang, die ge scheiden zijn van het hostel. Vrijdag 5 februari (18-21 u.) Voorlichtingsrondes: 18.30 en 19.30 u. Economie in D205 en Pabo in A103 Zaterdag 6 februari (10 - 14 u.) Voorlichtingsrondes: 10.30, 11.30 en 13.00 u. Economie in D205 en Pabo in A103. Voltijd; Bedrijfseconomie Commerciële Economie Management, Economie en Recht Leraar Basisonderwijs; Jaar 1 en 2 Combi MBO-HBO Economie Leraar Basisonderwijs Deeltijd Bedrijfseconomie Commercële Economie Management, Economie en Recht EVC-procedure Verkorte deeltijd-trajecten mogelijk op basis van EVC-prcedure. Informatie hierover is aanwezig tijdens de Open Dagen. Meer weten? Vlietstraat 11a, Terneuzen (ROC Westerschelde) Propedeuse l Tel: 0115 - 64 16 00 Volledige opleiding in Terneuzen of e-Biail: info@hz.nl Wethouder Cees Liefting (links) en de naam van het nieuwe hostel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 148