221 zeeland Sluis is te arm voor duurzaam gemeentehuis VvGrClCI IS grOtCI" Cldfi 'Hoogwerker-plus' is Sluis extra geld waard Code SAMENWERKING Open Basis en gemeente leggen contacten met Wulder Blaozen Werm in café d' Ouwe Brug Mannenkoor en Gebiedscommissie jongerenkoor in kerk verkiezingsthema www.bezorgers.nl PZC almanak Fucky Duckies feesten met Romeins tintje mm zaterdag 30 januari 2010 door Martijn de Koning SLUIS - Met pijn in het hart wees een aantal Sluise raadsleden don derdag een 'duurzaamheidsvoor- stel' van hun collega lohan Keste- loo (Helder Zeeuws) af. Niet om dat ze het geen goed idee vonden, maar omdat financiën-wethouder Ben Hennekam de raad nadrukke lijk voorspiegelde dat er geen geld is voor zo'n investering. Kesteloo wil de verbouwing van het gemeentehuis in Oostburg aan grijpen om het gebouw duurzaam te maken. Er zouden zonnecollec toren op het dak, isolatie in de mu ren en modern isolerend glas in moeten komen. Volgens Kesteloo zou dat een besparing van co2-uit- stoot én, door de lagere energiere kening, geld opleveren. In acht jaar zou de investering zijn terugver diend, had Kesteloo door meerde re partijen laten uitrekenen. Wethouder Hennekam gaf echter aan dat er nu geen geld is voor een investering. Onbegrijpelijk, meen de fractievoorzitter Hans Meijer van Helder Zeeuws. „Hallo, wordt wakker! We kunnen hier juist geld verdienen." Een grote meerder heid van de raad volgde echter Hennekam, hoewel sommigen met tegenzin. „Triest, maar we moeten tegenstemmen", gaf Willi am Gijsel (Gemeentebelangen) aan. „Dit spijt me verschrikkelijk, maar blijkbaar kan het echt niet", stelde Robert Evers (PvdA). SAS VAN GENT Stichting De Ratjetoeters houdt vanavond het festival Wulder Blao zen Werm in café d'Ouwe Brug in Sas van Gent. De toegang is euro en gaat naar de stichting Doe een Wens. Die ver vult dromen van zieke kinderen en hun gezin. Meer informatie is te vinden op www.stichting-deratjetoeters.tk. TERNEUZEN SLUIS Christelijk Mannenkoor Zeeuws Vlaanderen en jongerenkoor Matt- hanja uit Goes treden vanavond ge zamenlijk op in de Goede Herder kerk aan de Koninginnelaan in Ter- neuzen. Er wordt aandacht geschonken aan de watersnoodramp van 57 jaar ge leden. De avond begint om 19.30 uur. Kaar ten kosten 6 euro. WGGGNGR NieuwsMedia BIJ NADER INZIEN Tip? redactie@pzc.nl De man van middelbare leeftijd in Terneuzen is een voetbalfanaat. Als het even kan, staat hij 's zaterdags en 's zondags langs de lijn. En -s a- vonds is er altijd wel een uitzending op tv, waarin wordt gepraat over voetbal en alles wat daarmee samen hangt. En dan zijn er natuurlijk de wedstrijden. Maar de goede man wilde meer. En dus abonneerde hij zich op het specia le voetbalkanaal. Hij kreeg er gratis een pornozender bij. Om z'n zoon van dertien niet in de verleiding te brengen, schakelde hij het kinderslot in. Maar laatst was hij de code verge ten. De man peinsde zich suf, maar kon hem niet achterhalen. Tot zijn zoon binnen kwam. Die wist hem uitzijn hoofd... Vol bewondering praat onderwijzeres Barbara Dekker van basisschool De Meerpaal in Terneuzen over haar collega's in de Georgische badplaats Kobuleti. Met gemeente-ambte naar Ad Hendriks is ze een week aan de Zwarte Zee geweest. „Met minimale middelen en maximaal enthousiasme proberen ze hun scholen draaiende te houden." VOGELWAARDE Wagenbouwvereniging De Fucky Duckies uit Vogelwaarde houdt vanavond feest in café Het Karre- wiel. Dj Beezzz draait de avond aan elkaar. Verder is er een loterij. Thema van de avond is Romeins. De hoofdprijs van de loterij is dan ook een 'meet and greet' met een gladiator. Het feest begint om 21.00 uur. De bom die een aantal Sluise raads leden onder de gebiedscommissie West Zeeuwsch-Vlaanderen heeft gelegd, is nog niet afgegaan. Helder Zeeuws wilde donderdag in een raadsvergadering voorstellen om als gemeente uit dat adviesorgaan te stappen, maar een meerderheid van de raad vond het beter een be sluit daarover na de verkiezingen door een nieuwe raad te laten ne men. Het voortbestaan van de com missie wordt daardoor een verkie zingsthema. Zonder afvaardiging uit de gemeente lijkt de gebieds commissie ten dode opgeschreven. In het kaartje dat dinsdag in deze krant stond van parkeerlocaties in Terneuzen, zat een fout. Parkeerga rage Theaterplein is gesitueerd aan de Nieuwstraat. De garage is echter bij het Scheldetheater. Dit is van belang. Vlakbij de garage zijn de bo vengrondse parkeerterreinen West- kolkstraat en Scheldedijk waar alle dagen ook van 9 tot 24 uur moet worden betaald. Bedrijven willen hier vanaf De garage is dan niet meer rendabel, aldus de gemeente. Leerlingen in een volgepakt klaslokaal in een school in Kobuleti, Georgië. Een aantal kinderen zit gedrieën aan één schoolbank. foto's Ad Hendriks en Barbara Dekker Softdrugsbeleid Terneuzen was in orde door Martijn de Koning SLUIS - Een grote meerderheid van de Sluise gemeenteraad steunt de aankoop van de door het college zo gewenste hoogwerker uit Fin land. Tijdens een vergadering van de raad, donderdagavond, stem den uiteindelijk alleen Hans Meijer en Peter Loonen van Hel der Zeeuws tegen. Het voorstel van het college tot aankoop van het voertuig had nog al wat voeten in de aarde. De raad stelde de limiet voor de aanschaf vorig jaar op 200.000 euro. De be geerde hoogwerker is 35.000 euro duurder. Het college verzuimde in eerste instantie aan te geven dat het voertuig nogal wat extraatjes bevat ten opzichte van 'gemiddel de' hoogwerkers. Zo is deze voor zien van een waterkanon en is de hoogte 32 meter: genoeg om geen beroep meer te hoeven doen op hoogwerkers van buurgemeenten. De meeste raadsleden vergaven het college de overschrijding van het budget, behalve Loonen en Meijer. Die laatste merkte op dat het voertuig wél heel mooi glimt. „Je zou bijna brandweer willen worden als je hem ziet." Zijn colle ga Marianne Carels wist er wel raad mee. „De brandweer in Cad- zand zoekt nog mensen." Zie www.pzc.nl/ zeeuws-vlaanderen Hulst moet ontpoldering Hedwigepolder accepteren 33% 67%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 146