VANAF A S. MAANIAG 'Sluuskilse' astronaut MESSCHERP! 'Nog niet iedereen weet waar Riethoek: ligt' 241 Week lang feest multifunctioneel centrum Zwake Rijbewijskeuring voor mensen ouder dan 70 Reisverslag over Zuid-Afrika in Tholen 't Kerkje van Ellesdiek staat stil bij De Ramp obil ft •-www.agrimarkt.nl Leerlingen Luzac in actie voor Ghana Tijgers knutselen met het WNF verkoop onderhoud tuning Lodewijk van den Berg (77), de enige echte eerste Nederlander in de zaterdag 30 januari 2010 GOES Regelzorg Goes houdt dinsdag 2 fe bruari keuringen voor mensen die ouder zijn dan zeventig jaar, wier rijbewijs moet worden verlengd. De verplichte medische keuringen kunnen door Regelzorg voordelig worden aangeboden. Een keuring kost 35 euro en gebeurt in De Trian gel in de Noordhoek. Afspraken op 0882323300 of www.regelzorg.nl THOLEN Jos Smit vertelt dinsdagmorgen 2 februari over haar reis naar Zuid-Afrika tijdens een inloopoch tend in Tholen. De inloopochtend wordt gehouden in het kerkge bouw van de NPB aan de Oude- landsestraat om 10 uur. Iedereen is welkom om het verhaal van Jos Smit te horen, maar ook om met haar van gedachten te wisselen. ELLEWOUTSDIJK Net als in andere jaren wordt in 't Kerkje van Ellesdiek weer een herinneringsbijeenkomst gehou den, waarbij terug wordt gekeken naar De Ramp van 1953. Zondag 31 januari vertellen Jan en Jopie Min- naard verhalen en Engel Rein- houdt zingt liedjes. Ko de Visser be speelt de piano. De bijeenkomst be gint om 14.30 uur. SUPERMARKTEN Stralend Wh P®" Kobyr^T Im* ROBIJN "W WASMIDDEL Poeder, gel of klein krachtig Diverse soorten per stuk V*" CÊLAVITA KRIELTJES OF SCHIJFJES Duopak a 700 gram ^Prijs per kilo 1 41 MEER AANBIEDINGEN OP .jédifi,, g^lg Violate,dag 6 febru GOES Leerlingen van het Luzac College in Goes houden 5 februari een fan- cyfair waarvan de opbrengst naar een weeshuis in Ghana gaat. De school vindt het goed dat naast Haï ti, waarvoor al veel geld is binnen gehaald, ook voor andere landen ac ties plaatsvinden. De fancy fair in het Oude Manhuis aan de Zuster straat begint om 14.00 uur. GOES Het Wereld Natuur Fonds regio team Zeeland houdt op zaterdag 6 februari van 13.30 tot 16.00 uur in het MEC in Goes een knutselmid- dag voor kinderen van 3 tot en met 10 jaar. Kinderen kunnen een tijger masker maken, een kijkdoos knut selen of een tijgerkleurplaat kleu ren. Aanmelden: 06-33880874 of wnfzeeland@zeelandnet.nl. Autobedrijf Tholen B.v. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit door Ralph van Wolffelaar Niet Wubbo Ockels, maar Lodewijk van den Berg 'uut Sluuskille' was in 1985 de eerste as tronaut van Nederlandse afkomst in de ruimte. In de Verenigde Sta ten, waar hij sinds 1961 woont, groeide Van den Berg uit tot een internationaal topwetenschapper. Inmiddels is hij 77 en zit in het zonnige Florida nog steeds niet achter de geraniums. Van den Berg reisde in 1985 een week lang mee aan boord van ruimtevlucht STS-51-B. Van 29 april tot en met 6 mei deed hij in Spacelab-3 (het laboratorium in het vrachtruim van spaceshuttle Challenger) experimenten op het gebied van kristalgroei. Wubbo Ockels, die later dat jaar furore maakte met zijn ruimtereis en la ter André Kuipers, die in 2004 in de ruimte vertoefde, kent Van den Berg goed. Kuipers zal volgend jaar zes maanden lang onderzoek doen in de kosmos. Van den Berg: „Het is trouwens wel jammer dat Kuipers met de Russen meegaat. Die capsules zijn toch minder com fortabel dan de Amerikaanse. Je zit daar op nogal simpele bankjes, en zo." Van den Berg heeft regel matig contact met Kuipers. „Hij is Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl 'S-GRAVENPOLDER - Multifunctio neel centrum De Zwake in 's-Gra- venpolder viert vanaf dinsdag tot en met vrijdag de officiële ope ning van het complex met tal van activiteiten. De Borselse burgemeester Jaap Ge- lok en directeur Peter Bevers van R8cB Wonen openen het complex rondom de sporthal aan de Egelan tierstraat dinsdag om 14.45 uur. De daaropvolgende dagen zijn er openingsactiviteiten voor jeugd tot senioren. Zaterdag 6 februari kunnen belangstellenden van 10.00 tot 16.00 uur een kijkje ko men nemen in De Zwake. GOES - Toen Martin en Elizabeth Robesin uit Goes een paar jaar ge leden de woonbeurs in de Zeeland hallen bezochten, gingen ze eigen lijk voor een ander project. „Maar toen zagen we Riethoek", vertelt Martin. „De wijk sprak ons met een aan." Gisteren kreeg het Goese koppel als eerste zijn huis in Riethoek op geleverd. Diezelfde dag volgden nog twee opleveringen. De komen de weken zullen meer huizen, steeds in plukjes van drie, aan hun eerste eigenaren worden overgedra gen. Martin en Elizabeth zijn nog altijd blij met hun keuze. „Vooral de vormgeving van de woningen, in jaren dertig-stijl, spreek ons erg aan", vertelt de Goesenaar. „We hebben nu een hele mooie wo- Als eerste inwoners van de Goese wijk Riethoek kregen Elizabeth en Martin Robesin gisteren de sleutel van hun nieuwe woning. foto Willem Mieras ning in Nieuw-West en hebben al tijd gezegd dat we die alleen verla ten voor iets heel moois. Dat is Riethoek. De eerste inwoners van de wijk merken af en toe wel dat Riethoek nog niet bij iedereen be kend is. „De naam zegt ze wel iets", vertelt Elizabeth. „Maar aan veel mensen moeten we toch nog even uitleggen waar het is. 'Wordt er dan gebouwd achter de Buys Ballotstraat?' vragen ze dan." Martin, Elizabeth en hun kroost gaan pas over een tijdje in hun huis wonen. Dat lijkt een goed idee, want de straat is nu nog een modderpoel. Door het strenge winterweer is de bestrating nog niet afgerond. De uitvoerder denkt dat het werk binnen twee tot drie weken is voltooid. Lodewijk van den Berg, thuis tussen de palmbomen in Florida,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 130