Koninginnedagviering van vroeger zeeland 123 De Tweern zamelt spullen in voor Haïti, anderen rijven geld binnen s ZOA Koninginnedag in Zeeland Twee wervingsdagen Zeeuwse stoomtrein Lessen in vliegvissen voor beginners Stadsraad vreest markten en terrassen WSméQSM zaterdag 30 januari 2010 ■NMMMMMM99MMMIM Het jaar dat de 25ste verjaardag van Hare Majesteit Koningin Wilhelmina werd gevierd. Op het programma in Wemeldinge staan onder meer een aubade, versierde fietsoptocht, historische optocht en vuurwerk. GOES De stichting Stoomtrein Goes-Bor- sele is op zoek naar vrijwilligers, onder meer conducteurs, lokettis- ten en onderhoudsmensen. Tij dens twee wervingsdagen kunnen geïnteresseerden vrijblijvend bin nenlopen. Deze dagen vinden plaats op zater dag 6 februari van 10.00 tot 15.00 uur in het SGB-kantoor aan de Al- bert PlesmanWeg te Goes en op za terdag 13 februari van 11.00 tot 16.00 uur in De Buffer aan de Waardweg te Hoedekenskerke. 'S-HEER ABTSKERKE De Zeeuwse vliegvisvereniging Lu- re and Emerger houdt dinsdag 9 fe bruari een verenigingsavond in het dorpshuis Versvliet in 's-Heer Abts- kerke. Er wordt aandacht besteed aan het maken van nepvliegen als aas en ook het andere materiaal, als hengels en lijnen, wordt bespro ken. De bijeenkomst is vooral bedoeld voor beginnende vliegvissers, maar ook ervaren vissers zijn wel kom. Aanvang om 19.30 uur. VEERE De stadsraad van Veere vreest voor een ongebreidelde groei aan mark ten en terrassen in het stadje. Ze heeft de bewoners opgeroepen om massaal te protesteren tegen wijzi gingen in het bestemmingsplan Be schermd stadsgezicht Veere. De gemeente wil het plan aanpas sen om markten, zoals de Vis markt die vorig jaar moest stop pen, mogelijk te maken. Als Goesenaar zal ik agressief rijgedrag melden reageer op www.pzc.nl/bevelanden Noord-Beveland kan het beste bij Goes worden gevoegd eens m| 34% oneens 66% GOES - De Tweern, basisschool voor speciaal onderwijs in Goes, heeft een directe lijn met Haïti ge vonden, waarvoor maandag een ac tie wordt gehouden. Een van de leerkrachten, Misa Le- kosa, heeft vrienden op Haïti die een groot huis bezitten, dat intact is gebleven. Omdat het aantal weeskinderen aanzienlijk is toege nomen, is besloten er een wees huis in te beginnen. Daarvoor is een stichting, 'Paula', opgericht. In het tehuis kunnen 45 kinderen worden opgevangen. Behalve veel geld, zijn er ook veel spullen nodig. De leerlingen van De Tweern gaan maandag probe ren die spullen bijeen te krijgen. Ze laten zich sponsoren om op twee springkussens, die gratis be schikbaar zijn gesteld, te springen. De spullen die iedereen beschik baar kan stellen, zijn lang houd baar voedsel, beddengoed, verzor gingsproducten, kinderkleding, lui- sers plastic servies en bestek (geen wegwerp), klein speelgoed, schrijf- gerij, Franse en Engelse kinderboe ken, klein speelgoed en kinder schoenen. Intussen zijn meer scholen, bedrij ven en verenigingen bezig met geld inzamelen voor de slachtof fers van de aardbeving. Basis school De Rank in 's-Gravenpol- der hield gisteren een sponsorloop en De Moolhoek in Kapelle liep donderdag maar liefst 6731,50 euro bij elkaar. De Bevelandse bakkers van Dick Bunt en de Walcherse bakkers Bliek konden na een bolus actie 2880 euro overmaken. Dansstudio Shirly houdt morgen, zondag, een Zumba Event in Sportpunt Zeeland. Zumbadocen- ten uit heel Nederland geven om 13.00, 14.15 en 15.30 uur work shops. Het geld is voor wereld- ouders.nl. Bij dansschool Janvier begint van daag om 20.30 uur een dansmara- thon van tien uur. Wie wil kan dranjes en broodjes brengen. Het straatarme HAITI is getroffen door een hevige AARDBEVING. Duizenden SLACHTOFFERS zijn te betreuren. OVERLEVENDEN hebben water, medische zorg, eten en NOODOPVANG hard nodig. HELP ONS HELPEN. Steun onze noodhulpactie en stort uw gift o.v.v. 'aardbeving Haiti'. Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. I Woord ^-/-Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem www.zoa.nl .giro 550, Apeldoorn Antonius de Lalain (r) met gevolg 2 4 uur: Gx'oote allegorische, ten de.ele gecostumeerde optocht waar aan door tal van vereenigingen, sommigen haar bedrijf uitoefenend, wordt deelgenomen, terwijl een Dame. ala beschermengel van H. M. -• hg _dei stoet Stederijdt. Als bietorisefcd personen kooien voor: 868. Luippld v&tï -&wabéo> eerste Baron vail Borsele on Heer van Zuid-Beveiand, met Schildknaap 1305. Jan vaii Henegot 4ü*ï Fleer van Beaumont, Pdota en Zuid-Bave- land, met Schildknaa 1452. Frank van Borsele, Graaf van Oostervant met gevolg. 1553. Fiüps de Lalain, Heer van Wille, Baron vw Borsele en Heer van 'Ztdd-Bevelaud, met gevolg. 1616. Antonius de Laiain, Graaf van Hoogstraten, Baron van Borsele en Heer yan Zuid-Bevelnnd, met gevolg. 1747. Mr. Piefer Coomans, Burgemeester van Goes, Ambachtsheer van N;' Wenteidinge mat N. Dotninicus, kapitein der Landwacht van de Heerlijkheid Wemeldinge, gevolgd door eettige voetknechten. Do stoet op te stellen op de boomweide van den Oud-Burgemee ster, zal de volgende route nemen: Adriaan de Groene (r) met voetknechten Dorpstraat, Wilhelminaatraat, Hieuwen Dijk, Bierweg, Noord-A ter weg, de Loo, Zuid-Achterweg, Chuzce, Bonzyweg, Kanaal, h'elsaina- en Dorpstraat naar de boomweide terug. Luipold van Swaben met schildknaap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 129