PZC L Ketens versterken winkelhart JmltL Vandaa§ Middelburg ontvangt Koningin autovrij OPEN DAG Directeur voor Cleijenborch almanak 22 en 23 24 en 25 GOESE BINNENSTAD Ruimte is nu beperkt voor grotere nieuwkomers y Koop een Staatslot y1 en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. Foto's bieden uniek kijkje op viering van Koninginnedag Zaterdag 30 januari 2010 Sluiskilse astronaut gaat nog iedere dag naar kantoor Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Goes moet ruimte schep pen voor grotere winkels in de bin nenstad, bijvoorbeeld door pan den met elkaar te verbinden. Daar mee kan Goes inspelen op de trend dat met name ketens zeker 1500 vierkante meter winkelvloer oppervlak nodig hebben. Juist dat soort winkels (een voorbeeld is Hennes Mauritz) versterken de kracht van- Goes als koopstad. Schaalvergroting in de compacte binnenstad van Goes was één van de thema's die deze week aan de orde kwamen in de raadscommi- sie, die de pas verschenen detail handelsvisie besprak. Op zich is in de binnenstad nog uitbreiding mo gelijk met 2000 vierkante winkel vloeroppervlak. Die staat vooral te gebeuren in Kolveniershof waar in de schil van de parkeergarage commerciële ruimten komen. Dat betekent dat de mogelijkhe den in de binnenstad beperkt zijn, met name voor grotere nieuwko mers. Met name modeketens vra gen meer ruimte. Winkels die arti kelen verkopen die mensen niet dagelijks nodig hebben (sportza ken, drogisterijen) worden ook steeds groter. De Ondernemers Organisatie Goes (OOG), die de meeste winke liers vertegenwoordigt, vindt dat de gemeente creatief te werk moet gaan, zegt adviseur Thom Visser van de OOG. „We kunnen de ogen niet sluiten voor ontwikkelin gen in de detailhandel. OOG is ook erg voor de komst van grotere winkels in de binnenstad,-want juist de vele kleine zelfstandige winkeliers die Goes telt en de gro tere winkels versterken elkaar." De detailhandelsvisie biedt wel openingen om te schuiven en crea tief met panden om te gaan. Als grotere nieuwkomers alleen in be staande panden terecht kunnen, kan worden bekeken of twee pan den intern aangesmeed kunnen worden. Mogelijk kunnen ook kan toorpanden worden omgebouwd tot winkel. Medio dit jaar komt trouwens nog een flink gebouw vrij: ABN Amïo aan de Singel straat. Het is nog onduidelijk wat er daarna met dat kantoorpand ge beurt. Overigens heeft de gemeen te daar verder invloed op. Wethouder Sophie van 't Westein de verwacht ook veel van een bete re verbinding tussen de binnen stad en het Marconigebied, de meubelboulevard waar alleen nog non-foodzaken mogen neerstrij ken die niet concurreren met win kels in de binnenstad. JpEjf 10.30-15.00u HogeschooljJ^Zedand tKmrnmaKKmnm COLIJNSPLAAT - A. Kallewaard (40) uit Zierikzee wordt per 1 april di recteur van zorgcentrum Cleijen borch in Colijnsplaat. Zij vervangt de vorig jaar plotseling overleden Rien Oosdijk, ook in diens functie van bestuurder van de stichting Ouderenzorg Noord-Beveland. Kal lewaard is sinds 1996 onafgebro ken werkzaam geweest in de ge zondheidszorg in Zeeland, tot nu toe als manager ouderenpsychia- trie bij Emergis. ie verdieping testauron' Tip? redactie@pzc.nl De Hema in Goes, al jaren te vinden aan de Klokstraat. Voor grote nieuwkomers zijn de mogelijkheden echter beperkt in het Goese winkelhart. foto Willem Mieras door Theo Giele MIDDELBURG - Een groot deel van de Middelburgse binnenstad wordt op Koninginnedag afgeslo ten voor het autoverkeer. Dit staat in een Koninginnedagverordening die het college van burgemeester en wethouders aan de gemeente raad voorlegt. De stad is in twee veiligheidsrin- gen ingedeeld. Voor de binnenste ring, die grofweg tussen de Dam en de Markt ligt, gelden nog stren gere maatregelen. Daar is al ook op 29 april autoverkeer verboden en mag ook niet geparkeerd worden. Koningin Beatrix en haar familie vieren op 30 april Koninginnedag in Wemeldinge en Middelburg. De verordening geeft bestuur en poli tie in het gebied ruime bevoegdhe den om de veiligheid van de ko ninklijke familie te woorborgen. In de binnenste ring mogen dus geen auto's geparkeerd staan, maar ook is het verboden om vanaf 29 april 5.00 uur tot 30 april 16.00 uur vuilcontainers, bloembakken, steigermateriaal en andere losse ob jecten op straat te laten staan. De verordening maakt ook camera toezicht in het gebied mogelijk. Verder is het verboden zich onher kenbaar te maken met bijvoor beeld bivakmutsen en men mag geen voorwerpen of stoffen bij zich hebben die kunnen worden gebruikt om 'de openbare orde te verstoren of de veiligheid in ge vaar te brengen'. Voor de bewoners en onderne mers van de binnenstad is op 8 fe bruari een voorlichtingsbijeen komst in de Nieuwe Kerk. Voor de bewoners van de buitenste ring, wordt later nog een aparte bijeen komst gehouden. De man van middelbare leeftijd in Terneuzeh is een voetbalfanaat. Als het even kan, staat hij 's zaterdags en 's zondags langs de lijn. En 's avonds is er altijd wel een uitzen ding op tv, waarin wordt gepraat over voetbal en alles wat daarmee sa menhangt. En dan zijn er natuurlijk de wedstrijden. Maar de goede man wilde meer. En dus abonneerde hij zich op het speciale voetbalkanaal. Hij kreeg er gratis een pornozender bij. Om z'n zoon van dertien niet in de verleiding te brengen, schakelde hij het kinderslot in. Maar laatst was hij de code vergeten. De man peinsde zich suf, maar kon hem niet achterhalen. Tot zijn zoon binnen kwam. Die wist hem uit zijn hoofd... Staatsloterij Vraag naar de voor waarden bij uw ANVR- i reisadviseur of kijk op M '.".".■vvvoad.ni/staatsloft-fs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 127