sport 133 Federer met speels gemak naar finale Te goed AUSTRALIAN OPEN Roger Federer tenniste gisteren een bijna foutloze partij tegen de Fransman Jo-Wilfried Tsonga. Juve ontslaat Ferrara, benoemt Zaccheroni Aad de Mos gaat aan de slag in Griekenland Junioren pakken titel op Australian Open Vriendin Ricardo Ricco betrapt op cera WK veldrijden 2013 in Verenigde Staten Jo-Wilfried Tsonga won slechts zeven games tegen Roger Federer. zaterdag 30 januari 2010 Tsonga had na afloop niet echt een verklaring voor zijn tegenvallende optreden. „Federer was gewoon te goed." MELBOURNE - De Schot Andy Mur ray is gewaarschuwd. Roger Fede rer tenniste gisteren in Melbourne een bijna foutloze partij. De Zwit serse nummer een van de wereld deklasseerde de Fransman Jo-Wilf- ried Tsonga in nog geen anderhalf ^.uur met 6-2 6-3 6-2 en lijkt de gro te favoriet morgen in de finale te gen Murray voor de titel in de Au stralian Open. Naast zijn uitstekende spel lijkt Fe derer ontspannender dan ooit. Na afloop van de partij tegen Tsonga trakteerde hij het publiek op de ene na andere grap in het gesprek je op de baan met oud-tennisser ]im Courier. „Of ik veel train? Nee, ik lig in een stoel en speel wat met de kinderen. De reden waarom ik er zo fit uitzie, is talent", lachte Fe derer, sinds vorig jaar vader van een tweeling. Ook zijn komende tegenstander nam hij alvast op de hak. „Ik weet dat hij als eerste Brit in, wat zal het zijn, 150.000 jaar graag de titel wil winnen. Die arme jongen wordt hier steeds maar weer mee geconfronteerd. Maar hij heeft het tot nu toe geweldig gedaan. Ik kijk erg uit naar de finale." Federer bezorgde de tennisfans met zijn gevatte opmerkingen toch nog een vermakelijke dag op Melbourne Park. In de eenzijdige partij tussen hem en Tsonga was er niet veel te genieten geweest. De Fransman, in 2008 nog finalist in Australië, oogde vermoeid na zijn vijfsetters in de vierde ronde en de kwartfinale, die hij mede won door maagklachten van de Serviër Novak Djokovic. Gisteren straalde hij geen moment het ver trouwen uit dat hij het zijn oppo nent moeilijk kon maken. Hij had na afloop niet echt een verklaring voor zijn tegenvallende optreden. „Federer was gewoon te goed", concludeerde Tsonga. Federer hield er gisteren al reke ning mee dat de tegenstand mor gen een stuk zwaarder zal zijn. „Het is lekker om zo'n makkelijke wedstrijd te hebben, maar ik weet dat ik de volgende absoluut vol aan de bak moet. Maar ik ben ze ker niet van plan om het straks na drie weken in Australië in één wedstrijd weg te geven. Ik ga er een zware partij van maken. Het blijft mooi om in een grandslamfi- nale te staan." De Zwitser plaatste zich voor de 22e keer voor de eindstrijd van een grandslamtoernooi en voor de achtste keer op rij. Hij kan zijn re cordaantal titels uitbreiden tot zes tien. In Australië won hij eerder in 2004, 2006 en 2007. Vorig jaar moest hij in een spectaculaire fina- TURIJN Juventus heeft gisteren trainer Ci- ro Ferrara ontslagen en Alberto Zaccheroni als zijn vervanger aan gesteld. Dat maakte de Italiaanse voetbalclub gisteren bekend. On der Ferrara verloor Juventus negen van de laatste twaalf wedstrijden. De veelvoudig kampioen van Italië is de komende tegenstander van Ajax in de Europa League. Het ont slag van Ferrara zat er aan te ko men. De 'Oude Dame' verloor vijf van de laatste zes competitieduels en is afgezakt naar de zesde plaats. ATHENE Aad de Mos is per direct benoemd tot trainer van de Griekse club Ka- vala. De Hagenaar was gisteren al aanwezig bij de training van de se lectie. De Mos blijft in elk geval tot het einde van het seizoen bij Kava- la. „Daarna zien we wel verder", verklaarde hij. Volgens De Mos is Kavala een club met grote ambitie. „De vereniging is de laatste jaren opgeklommen van de derde divisie naar het hoogste niveau. De voor zitter wil verder groeien. Daar gaan we aan werken." Ie in vijf sets buigen voor zijn Spaanse rivaal Rafael Nadal. Murray en Federer stonden in 2008 in New York ook tegenover elkaar in een grandslamfinale. MELBOURNE Het Nederlandse tennis heeft toch nog succes gevierd op de Australi an Open. Het jongensduo Justin Eleveld (17) en Jannick Lupescu (16) won gisteren de titel in het dubbel spel bij de junioren. Het talentvolle koppel zette in de finale de als tweede geplaatste Duitsers Kevin Krawietz en Dominik Schulz in twee sets opzij: 6-4 6-4. In 2008 was een Nederlands talent ook al zeer succesvol tijdens de Au stralian Open. Toen won Arantxa Rus de juniorentitel bij de meisjes. ROME Vania Rossi is na het Italiaans kam pioenschap veldrijden positief be vonden op cera, de populaire va riant van het bloeddopingmiddel epo. Dat meldde het Italiaans olym pisch comité (Coni) gisteren op de website. Rossi is de vriendin van Riccardo Ricco. De 26-jarige Italiaanse wiel renner testte tijdens de Ronde van Frankrijk in 2008 positief op cera. Ricco werd voor twintig maanden geschorst. In maart keert hij terug in het peloton. Toen was de Zwitser te sterk. Mur ray heeft echter wel laten zien dat hij van hem kan winnen. Van hun tien eerdere ontmoetingen zege vierde hij zes keer. TABOR De Amerikaanse plaats Louisville mag in 2013 de wereldkampioen schappen veldrijden organiseren. De internationale wielrenunie UCI heeft dit gisteren in het Tsjechi sche Tabor bekendgemaakt. De wereldtitelstrijd werd nooit eer der in de Verenigde Staten gehou den. Tabor is dit weekeinde gastheer voor de WK. Volgend jaar is het evenement in het Duitse Sankt Wendel en in 2012 in het Belgische Koksijde. Roger Federer doet een uiterste poging om de bal terug te slaan in de partij tegen Jo-Wilfried Tsonga. De Zwitser wint de partij vrij gemakkelijk in drie sets. foto Mast Irham/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 121