PZCL Zeeland Houtwal verliest bescherming Kamers in R'dam almanak 24 en 25 SCHOUWEN-DUiVELAND 22 en 23 CULTUURHISTORIE Gemeenteraad schaft wallenverordening af Goud voor oud Koop een Staatslot j-fen krijg 50 korting op een Oad-vakantie. Kats speelt met plan voor duikbootmuseum Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ROTTERDAM - De corporatie Stads- wonen in Rotterdam stelt 25 extra kamers en appartementen beschik baar voor studerende kinderen van huurders in Zeeland. De splin ternieuwe woonruimten zijn in het nieuwbouwproject Cité op de Kop van Zuid. De 25 woonruim ten komen bovenop de 75 kamers waarvoor jaarlijks kinderen van huurders van RWS, Castria en Zeeuwland voorrang krijgen bij Stadswonen. Voor een woonruim te in Cité moeten kandidaat-huur ders wel minimaal 20 jaar zijn. Tip? redactie@pzc.nl De man van middelbare leeftijd in Terneuzen is een voetbalfanaat. Ais het even kan, staat hij 's zaterdags en 's zondags langs de lijn. En 's avonds is er altijd wel een uitzen ding op tv, waarin wordt gepraat over voetbal en alles wat daarmee sa menhangt. En dan zijn er natuurlijk de wedstrijden. Maar de goede man wilde meer. En dus abonneerde hij zich op het speciale voetbalkanaal. Hij kreeg er gratis een pornozender bij. Om z'n zoon van dertien niet in de verleiding te brengen, schakelde hij het kinderslot in. Maar laatst was hij de code vergeten. De man peinsde zich suf, maar kon hem niet achterhalen. Tot zijn zoon binnen kwam. Die wist hem uit zijn hoofd... Pontes-leerlingen vasten een hele dag voor Haïti Zaterdag 30 januari 2010 door Meiita Lanting RENESSE - Historische houtwallen op particuliere gronden verliezen in veel gevallen hun bescherming. Dat betekent dat deze wallen van af maandag afgegraven en ge snoeid mogen worden. De eeuw enoude wallen die op gemeente lijk terrein liggen blijven wel be schermd. De gemeenteraad heeft in meer derheid besloten de wallenverorde ning af te schaffen. Daarmee ver valt de instandhoudingsplicht voor zover dit niet is vastgelegd in een bestemmingsplan. Alle houtwallen die op gemeente lijke grond liggen krijgen wél be scherming: deze wallen worden alsnog opgenomen in het bestem mingsplan. De historische houtwallen liggen in de Westhoek, in het randgebied tussen polder en duin. De wallen zijn eeuwenoud. Het zijn overblijf selen uit een tijd dat er nog geen prikkeldraad en schrikdraad was om percelen grond af te scheiden. „Je hebt in Engeland de beroemde muurtjes en hier heb je wallen om het terrein af te bakenen", zegt voorzitter Hans Erbrink van vere niging Stad en Lande. Hij* is onge lukkig met de beslissing van de ge meenteraad. „Daar zal mijn vereni ging niet blij mee zijn en dat is een understatement." Het afschaffen van de wallenveror dening is een initiatief van LSD en WD. Beide partijen zeggen dit te willen 'om burgers de vrijheid te geven om zonder toestemming van de gemeente de beplanting te onderhouden', „voor ieder takje knippen is een vergunning nodig", stelt raadslid Dick Meulblok. Dat laatste ligt, vertelt een woord voerder van de gemeente, genuan ceerder. Eigenaren van houtwallen móeten juist de wallen onderhou den om ze in stand te kunnen hou den. Hoeveel wallen exact op parti culiere grond liggen is niet direct boven water te tillen. Het gaat vol gens de gemeente wel om enkele tientallen. Dat betekent nog niet dat de eige naren zonder meer kunnen doen wat ze willen. Een deel is aangewe zen als natuurgebied en een deel is vastgelegd in het bestemmings plan. In deze gevallen moeten eige naren alsnog vergunning aanvra gen om iets te veranderen. Bij het overgrote deel van de hout wallen is overigens sprake van ge deeld eigenaarschap. De ene kant van de wal ligt op particulier ter rein en de andere helft is van de gemeente. BURCH-HAAMSTEDE - De polonaise wordt ingezet bij het optreden van Ria Valk, gistermiddag in het sportcentrum van Westerschouwen. Ruim achthonderd oudere bezoekers vermaakten zich opperbest tijdens Goud voor Oud, het senioren festival dat sinds drie jaar voorafgaat aan Aems- tie Alive. Behalve van Ria Valk, waren er optre dens van Popwave, Jan Keizer, Paula Snoeren, Al- bert West en als grande finale Koos Alberts. Van daag is van 13.00 tot 17.00 uur het middagpro gramma van Aemstie Alive voor kinderen. Daar zijn nog kaarten voor. De eerste lustrumeditie van Aemstie Alive, van avond vanaf 20.00 uur, is helemaal uitverkocht. foto Ronald den Dekker '"J Vraag naar de voor- 'jr~f waarden bij uw ANVR- ry-J reisadviseur of kijk óp M m wwwoad.nl/staatsloterij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 109