zeeland 123 woorden in beeldgedichten kleur wat je wilde maken: dan is een grens verlegd' Kamervragen over 'vergeten' rapport 'De Piraat' Middelburg moet bezuinigen Taxatiemiddag voor kunst en antiek Expositie Kunstwereld in Goedereede Mijn Ding Doen wil jongeren prikkelen vrijdag 29 januari 2010 - gewoon gezellig STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle dracht. Er zijn verschillende beel dende technieken gebruikt. Dat is consequent volgehouden." Zoals verwacht kon worden, volg de daarop een 'maar'... In meer voud zelfs. Zo constateerden de ju ryleden dat alle ingezonden ge dichten nog voor verbetering vat baar zijn. De docenten Nederlands kregen in dit verband het advies mee tijdens de les wat meer tijd te door Melita Lanting ZIERIKZEE - Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren heeft ka mervragen gesteld over het 'verge ten' rapport Handboekaanzet val- wildmethodiek. Dit rapport - waar in verschillende manieren staan beschreven om aanrijdingen met damherten en reeën in de Kop van Schouwen te voorkomen - is in 2008 gereed gekomen en daarna 1 is er niets meer mee gebeurd, j Thieme constateert dat het rap- j port in 2008 ook buiten beschou- wing is gelaten toen vergunning is verleend voor afschot van damher ten binnen de natuurgebieden in besteden aan het uitdiepen van het gedicht. Als voorbeelden gel den: kritischer te kijken naar onbe doelde herhaling van woorden, naar het voorkomen van dwang- rijm, de loop van de zinnen, het anders formuleren, waardoor de tekst sterker binnenkomt, naar de vorm van het gedicht, waardoor het sprekender wordt. Ook vindt de jury dat er meer aan- de Kop. Zij is van mening dat het rapport eerst geïmplementeerd had moeten worden voordat ver gunning voor afschot werd ver leend. Thieme wil ook weten hoe veel ongevallen de afgelopen drie jaar hebben plaatsgevonden met damherten. Zij stelt voor om de re gistratie van ongevallen met alle wilde dieren ter-beschikking te stel len van leveranciers van auto-navi gatiesystemen. De systemen kun nen dan waarschuwen als een au tomobilist in de buurt van een risi- coplek komt. De vragen zijn ge steld aan de ministers van Verkeer en Waterstaat en Landbouw, Na tuur en Voedselkwaliteit. dacht mag worden besteed aan de spelling. „Een gedicht wordt nooit in één keer op papier gezet. Daar om is het goed in de kladversie én in de uiteindelijke versie, heel kri tisch te kijken naar de spelling. Dit heeft te maken met een stukje ver zorging van de eigen creatie", al dus Verwoest. Natuurlijk ging het in deze wed strijd om eigen werk. De jury selec- MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg ontkomt niet aan 'pijnlij ke en ingrijpende maatregelen' om de begroting sluitend te houden. Dit schrijven burgemeester en wet houders in een memo aan de ge meenteraad. De bezuinigingen zijn nodig omdat de gemeente in de toekomst minder geld krijgt van het Rijk. Hoeveel minder is nog niet zeker, 'maar zeker is wel dat er financieel onzekere tijden aankomen voor de gemeenten'. Als richtgetal heeft het college vijf miljoen euro genomen vanaf 2012. Dit komt bovenop de besparingen die in de kadernota tot en met 2013 zijn opgenomen. Bij het zoeken naar ombuigings- voorstellen wil het college ook een externe deskundige inschakelen. teerde op originaliteit. Het ene ge dicht dat zij letterlijk terug vond op internet, maar ook de inzendin gen waarvan passages op internet werden gevonden, bleven buiten mededinging. Hierop klonk er wat geroezemoes door de zaal en hier en daar waren wat rode oortjes te zien. Even maar, want de jury stond alweer op het punt over te gaan tot de prijsuitreiking. BRUINISSE De stichting Brusea houdt vrijdag 5 februari een taxatiemiddag voor kunst en Antiek. De middag wordt gehouden in samenwerking met het Zeeuws Veilinghuis in Middel burg. Vrijwel alles kan worden ge taxeerd: van lakdozen of verzame lingen oude ansichtkaarten tot en met antieke kasten of sieraden. Als de spullen te groot zijn om mee te brengen is het ook mogelijk een eerste waardeoordeel te vra gen aan de hand van foto's. De taxatiemiddag is van 13.00 tot 16.00 uur in het Visserijmuseum aan de Oudestraat in Bruinisse. COEDEREEDE Aanstormend kunsttalent van het project Kunstwereld exposeert van af 4 februari schilderijen in het ge meentehuis van Goedereede. Het project Kunstwereld is opgezet voor mensen met een verstandelij ke beperking of jongeren met socia le problemen of gedragsproble men. Het doel is dat de deelnemers zich onder leiding van professione le kunstenaars ontwikkelen tot kunstenaar. De expositie is van 4 fe bruari tot en met 6 april te zien tij dens openingsuren. ZIERIKZEE Met Mijn Ding Doen (MDD) is er een nieuwe Schouwen-Duivelands internetplatform voor jongeren in de lucht. Met MDD probeert het Welzijns huis jongeren te prikkelen van zich te laten horen. In eerste instantie - in de aanloop naar de gemeente raadsverkiezingen - met betrek king tot politiek. Maar ook los daar van wil Mijn Ding Doen digitale ontmoetingsplaats voor Schou- wen-Duivelandse jongeren zijn. - Q www.mijndingdoen.nl verwerkt is. Met de klok mee: Timmo Roosen (winnaar van de aanmoedigingsprijs met zijn gedicht HollandJanita Dekker (eerste prijs voor het gedicht foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89