241 zeeland 'Band plakken? Hmm, Verdachte drugsbende weer op vrije voeten Schuldig aan schennis eerbaarheid, geen straf Bijna 200 zangers voor Setallands Vrijheidskoor J Nuvoor€ 0,75 De unieke Disney Filmstrip Verzamelbox! VEILIGE HONKEN Nieuwe stichting neemt beheer van pleisterplaatsen yvivio UONK RECLAME vrijdag en zaterdag: Waldkornbrood J vrijdag 29 januari 2010 BIJ NADER In het artikel over gescheiden plas tic afval op de Bevelanden en Tho- len is een fout geslopen. Het blijkt dat de gemeente Reimerswaal het afval van deur-tot-deur ophaalt. Bewoners hoeven dus niet, zoals vermeld, het plastic naar een verza melpunt te brengen. Reimerswaal is, als laatste gemeente op de Beve landen, drie weken geleden begon nen met het afvalsysteem. door Emile Calon MIDDELBURG - Ondanks verzet van officier van justitie heeft de Mid delburgse rechtbank gisteren toch het voorarrest van een 39-jarige in woner van Hulst geschorst. Een 43-jarige plaatsgenoot blijft echter tot 1 april vastzitten. Samen met enkele andere inwo ners van de gemeente Hulst moet hij dan voorkomen voor handel in drugs en de deelname aan een cri minele organisatie. Advocaat A. Bals probeerde gisteren de recht bank ervan te overtuigen dat de beide verdachten maar betrekke lijk kleine visjes zijn als het gaat MIDDELBURG - Een 32-jarige man uit Sint Maartensdijk is gisteren na een eis van 300 euro boete en een voorwaardelijke celstraf van twee weken door de rechtbank in Mid delburg wel schuldig verklaard aan schennis van de openbare "eerbaar heid, maar hij kreeg geen straf op gelegd. De Smerdieker zat zich medio april 2008 in de slaapkamer sek sueel te bevredigen, toen plotse ling zijn vierjarig zoontje de ka mer binnenliep. Het kind werd di rect weggestuurd en de man stop- door Rob Paardekam Het project Veilig Honk is op Tholen een groot succes. Veel scholieren heb ben de afgelopen ja ren aangeklopt bij één van de hon ken, omdat ze. een lekke band had den, gewond waren of werden ge pest. Toch kwam de klad er een beetje in. Daar gaat een nieuwe stichting verandering in brengen. De Stich ting Ondersteuning Veilig Honk (SOVH) komt voort uit de ouder raden van een aantal scholen in en rond Bergen op Zoom. Die kwamen er achter dat het project Veilig Honk een tikkeltje werd ver waarloosd door de vier gemeenten in het gebied. „De ambtenaren bij wie het op het bordje kwam, wis ten niet goed wat ze ermee moes ten", stelt voorzitter Rinus van der Pol van de SOVH. „Alleen in Woensdrecht werd er veel aan dacht aan besteed. In Tholen, Ber gen op Zoom en Steenbergen was dat wat minder. Zo ken ik verha len van veilige honken waar de leenfiets kapot was. Dat is aange kaart door de mensen, maar er werd niets aan gedaan." De vier gemeenten hebben beslo ten de dagelijkse uitvoering in han- om de handel in drugs. De hoofd verdachte zou slechts bemiddeld hebben bij een zestal kleine trans porten van softdrugs. Hij handel de omdat hij in financiële proble men was gekomen door onroe rend goed in Spanje. Verder stelde het nauwelijks iets voor, aldus de raadsman. En de 39-jarige zou vol gens hem alleen voor vrienden wat gehandeld hebben in cocaïne en twee keer met softdrugs heb ben gereden. Officier van justitie W. Smeenk noemde de hoofdverdachte 'de spil van een geoliede criminele or ganisatie die in drugs handelde en daar al zijn geld mee verdiende'. te met zijn handelingen. Volgens zijn inmiddels ex-echtgenote, die aangifte had gedaan, vertoonde het kind' daarna 'seksueel afwij kend gedrag'. Het kind werd een week ter observatie in een zieken huis opgenomen en daar werd ge constateerd dat het kind volkomen normaal gedrag vertoonde. In het vonnis stelt de rechtbank dat zij met het opleggen van de straf reke ning heeft gehouden met het feit dat de man zich in een openbare terechtzitting voor een feit als dit heeft moeten verantwoorden. Maak uw Disney Filmstrip verzameling helemaal compleet met deze handige verzamelbox! Scholieren lopen de deur niet plat bij Monique Rietkerk. Als ze komen is het meestal vanwege een lekke band. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Een kleine twee honderd inwoners van Sint-Anna- land en omliggende dorpen heb ben zich aangemeld voor het Setal lands Vrijheidskoor. Daarmee zijn alle verwachtingen overtroffen. Op bevrijdingsdag, 5 mei, vindt in Sint-Annaland een groot vrijheids concert plaats. Onder muzikale be geleiding van fanfare Accelerando zal een gelegenheidskoor vader landse liederen, internationale be- vrijdingsmuziek en andere werken over vrijheid zingen. Het Comité Vrijheidsconcert deed in decem ber een oproep voor zangers en zangeressen. Dat leverde 198 reac ties op. „Daarmee is dit het groot ste koor wat ooit in Sint-Annaland heeft gezongen", stelt coördinator Petra Goedegebuure. „Misschien is het wel een eilandelijk record." Het Vijheidskoor bestaat voor een kwart uit kinderen. Het gezelschap heeft bovendien een Thools tintje, omdat uit alle kernen van de ge meente aanmeldingen zijn ontvan gen. Zeventig procent van de le den is al lid van een koor. De overi ge zangers gaan hun eerste erva ring opdoen. De eerste repetitie staat gepland voor 27 februari. De dirigenten zijn Pierre van Broekho ven en Cees Quist. lekker meergranenbroodje Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-161.(0113)21 56 14 UW WARME BAKKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58