261 zeeland Dikke knipoog in De Kelder SNERT-WEEKEND in VEERE 'De groei CDA wil geen vergunning voor stort staalslak brieven INTERNET PZC-verslaggevers beginnen weblog over, voor en door lagere voetbalelftallen morgen (za. 30 januari) en overmorgen (zo. 31 januari) Malle Jantje Kritiek leveren Werkloosheid Volkstuinencomplex Minicamping misère Sporthal Cadzand 2 vrijdag 29 januari 2010 door Martijn de Koning en Raymond de Frel Nee, er staat doorgaans geen hond langs de lijn, als wij over de Zeeuwse voetbalvelden dartelen. En nee, er verschijnt ook nooit een artikeltje in 'onze' PZC over het gestuntel van 't Vuufde van Terneuzense Boys (Raymond de Frel) en 't Vierde van Luctor'88 (Martijn de Koning). Logisch. Want zeg nou zelf, wie is er nu geïnteresseerd in een uitvoerig wedstrijdverslag van een team, dat acteert op het allerlaagste niveau in Zeeland? Wij worden dus niet serieus geno men. En laat dat nou juist het mooie zijn van onze hobby: dat doen we zelf ook niet. Zo behaal de Raymond afgelopen zaterdag bij de hervatting van de competi tie meteen een nieuwe mijlpaal: de 0-16 van 't Vuufde van Terneu zense Boys tegen het derde elftal van AZW was de grootste neder laag in zijn voetballoopbaan. Uiter aard deed dat even pijn. Maar een kwartier na het laatste fluitsignaal was het alweer een dolle boel in de kleedkamer. Shirt in de tas, kroonkurk van het bierflesje en 'bloedserieus' concluderen dat je toch maar weer mooi negentig mi nuten lekker hebt gerend. Bij 't Vierde van Luctor'88 is hét al niet veel anders. Daar zijn ze al lang blij dat ze, na een klinkende thuis zege op het tweede van Ouwer- kerk, al een hele winterstop niet meer op de laatste plaats staan van de allerlaagste klasse. Natuurlijk, er zijn ook in de reser veklassen best ploegen die hoger op willen en dus een stapje extra zetten. Maar het gros van de spe lers komt vooral naar de club voor de sfeer in de kleedkamer en kanti ne; de prestaties zijn van onderge schikt belang. Die sfeer willen wij vangen in De Zeeuwse Kelder, een nieuw weblog op de internetsite van de PZC. Daarvoor beroepen we ons op eigen ervaringen, maar we hopen ook op medewerking van andere Zeeuwse lagere elftal len. We zijn dol op uw kleedka merhumor en anekdotes waaraan een goedbedoeld luchtje zit. Het niveau waarop wij wekelijks acte ren, vraagt immers ook in de be richtgeving om een dikke knipoog. Keldervoetballers, verenigt u in De Zeeuwse Kelder, want daar wordt u pas echt serieus genomen! 1 www.pzc.nl/blog/zeeuwsekelder De mooiste verhalen, foto's en video's worden geplaatst. Inzen dingen naar kelder@pzc.nl. Burgemeester Lonink PZC-verslaggevers Martijn de Koning (I) en Raymond de Frel starten een weblog voor en door voetballers van lagere elftallen. foto Peter Nicolai bij iedere* 10,- die u morgen en overmorgen bij één van de onderstaande winkels besteed krijgt u een snert-bon t.w.v. 7,50 cadeau! Deze bon kunt u gelijk "opeten" bij Suster Anna - Markt 8 of In den Struyskelder - Kaai 25/27 - Veere. *met een maximum van het aantal gezins-/groepsleden* Saartje - Markt 15 Veere - Keuhenspulhn en houten speelgoed. 1365 dagen per jaar open!j MAGAZIJN WINKEL met o.a. alles van PIP en BLOND Markt 20 - Veere 'fe Atelier "de Schapekop" Kerkstraat 3 - Veere I Enorme collectie truien voor j binnen en buiten. Heerlijke duffelse en wax-jassen. En altijd open! Dameskleding Kaai 33 - Veere De nieuwe collecties van o.a. Part-Two. The Barn, Yaya "stromen binnen". Alle winkels iedere weekend-dag open, vanaf 10 uur. MIDDELBURG - De CDA-fractie in Provinciale Staten wil dat er voor lopig geen vergunning meer wordt verleend voor het storten van staal- slakken in de Oosterschelde. Eerst moeten er betrouwbare gegevens voorhanden zijn over de effecten van staalslakken op het onderwa termilieu. Dat schrijft het CDA in een brief aan het dagelijks provin ciebestuur. Afgelopen jaar barstte het protest tegen de stort van de slakken los. Duikers en vissers zijn bang dat de natuur onherstelbaar wordt be schadigd. Tijdens een informatie bijeenkomst afgelopen maandag werd duidelijk dat het effect van de stort nooit goed onderzocht is. «••••«eaaaoitaeso* Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl In de krant van 20 januari heeft de heer Hoogmoed kritiek op Alert omdat deze partij hypocriet zou zijn. Deze meneer nroet eerst ken nis nemen van de feiten alvorens onwaarheden te roepen en met modder te gooien. Alert heeft nooit het strooien wegbezuinigd, maar het college heeft het strooien niet uitgevoerd zoals de raad in 2005 heeft besloten. Voor veel ouderen was dit een gevaarlijke si tuatie. Blijkbaar word: het niet ge waardeerd als Alert voor de zwak keren opkomt. Alert stelt vragen over 4 miljoen voor dure rappor ten en inhuur. In het veel grotere Vlissingen, met minder ambtena ren, is deze post 1,7 miljoen euro. Ook wordt het blijkbaar niet ge waardeerd als Alert wil weten of er miljoenen belastinggeld over de balk worden gesmeten. Dat geld kan besteed worden aan het terug dringen van de geluidsoverlast. Maar ook aan de gezondheidszorg, de voedselbank en het subsidiëren van de ouderensoos. J. van de Mark Oude Haven 422, Zierikzee De werkloosheid loopt vooral op voor 45-plussers. Veel 45-plussers zijn meer dan een jaar op zoek naar werk. Hoe ga je het oplos- sen?Voor 55-plussers liggen de kan sen nog slechter. Als je er aan vast houdt, dat mensen die ruim 30 jaar zwaar werk hebben gedaan een andere baan moeten krijgen! Iedereen een kantoorbaan? 10 per sonen samen magazijnwerkzaam heden doen? Ik stel voor om de AOW-leeftijd op te trekken tot 70 jaar voor diegenen, die gestudeerd hebben tot hun 30e zoals diverse ministers waarschijnlijk gedaan hebben. Dan hebben zij ook 40 dienstjaren. Laat die werknemers die 40 jaar gewerkt en betaald heb ben gewoon met 65 jaar van hun AOW genieten. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Het volkstuinencomplex 'Tuinder- lust' in Terneuzen wil het afsluiten met een hekwerk, ter voorkoming van vandalisme en diefstal. Dat mag niet omdat de volkstuin een openbare ruimte is. Maar de sport velden zijn ook openbare ruimtes die wel geheel omsloten zijn. De volkstuin in Axel is wel afgesloten. De volkstuin is een vereniging die zonder gemeentelijke subsidies zichzelf bedruipt, terwijl sportver- enigiogen wel subsidies nodig heb ben. Gemeente doe hier wat aan. Veel 65-plussers hebben een volks tuin en voor hen is het een sport om in beweging te zijn met tuinie ren. H.J. van de Wekken Diepenbrockstraat 419, Terneuzen De krant doet elke dag haar stin kende best om lezend Zeeland te informeren over alle procedures voor met name de Veerse minicam- pings. De rechtbank en de Raad van State hebben het er maar druk mee. Die minicampings zijn nog de enige fraaie pareltjes aan de roestende kroon van het tanende Zeeuwse toerisme. Ze liggen vrij wel allemaal idyllisch verscholen in het struweel achter de boerderij en en alleen daar kan de met moei te naar Zeeland gelokte toerist ge nieten van wat het Zeeuwse land schap te bieden heeft. Maar de mo dale minicampingboer(in) is meer tijd kwijt aan het procederen en het implementeren van allerlei Burgemeester Jan Lonink: „Er is bij de eerste inval 4 kilo en bij de tweede 5,5 kilo teveel voorraad ge vonden in het shopgedeelte. Wij zijn overtuigd van ons gelijk, maar er is een interpretatieverschil over welke ruimtes wel en niet bij de shop horen. Ook op het gebied van belastingen was Checkpoint een prima bedrijf. In 2006 kwam er een ommekeer. De groei impli- overbodige lokale bestuursmaatre gelen, dan aan het spelen van gastheer/vrouw. Schei eens uit met pesten, wethouder van Tatenhove, ga besturen. Lex Hoogstrate Boulevard Bankert 264, Vlissingen De inkomsten uit de toeristenbelas ting zijn groot. Als we de toeristen willen aantrekken, moeten we juist tijd en geld investeren in din gen waarvoor de toerist komt. Is er een garantie dat de bevolking en de toerist de sporthal de komende 20 jaar voor een redelijk tarief kun nen gebruiken of staan er over 5 jaar huizen? Een mooie wan del-fiets promenade over de dui nen en in de Badhuisweg naar school, sporthal, tennisbanen en verbinding dorp/bad. Ja dat kost geld maar het is een kleinigheid vergeleken met het geld dat over de balk gegooid wordt. Geef Cad- zand een deel van het geld dat via 23 mei Checkpoint-eigenaar Meddie Willemsen zou een grote kluis met wiel in zijn garage (Grenulaan) hebben.* 25 september Drukte bij Checkpoint, er is meer dan 10 kg per dag nodig. Er zou een kluis zijn met kilo's voorraad. Bevoorrading gaat vanuit oude huis Willemsen aan de Grenulaan.*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28