Zeeland Projectbureau opgedoekt Nieuwe postagentschappen Telefoon JL £J\J 21 25 WALCHEREN 24 en 25 almanak SCHELDEKWARTIER 'Team heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt' Dief moet ruim een jaar brommen Begeleidingsgroep buurt HKPD stopt Dode vrouw gevonden in haven van Waarde Ook de gemeente Middelburg wacht pijnlijke bezuinigingen Tip? walcheren@pzc.nl Vrijdag 29 januari 2010 Gaat in Meliskerke een winkel dicht, dan gaat er ook een open In het haventje aan de Schaarweg in Waarde is gisterochtend een do de vrouw aangetroffen. Verschillende hulpdiensten, waar onder de duikploegen van Goes en Tholen, rukten rond kwart over tien uit. Zij hadden een melding binnengekregen dat er een drenke ling was aangetroffen in de Wester- schelde. De politie gaat er op dit moment niet van uit dat de vrouw is omgekomen door een misdrijf of een ongeval. Tip? redactie@pzc.ni door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het Scheldekwartier gaat verder zonder projectbureau. Volgens de gemeente Vlissingen kunnen haar ambtenaren het zelf wel weer af Wel wordt een exter ne projectleider ingeschakeld, voor de woningbouw. Het team, dat bestond uit zowel ambtenaren als externe deskundi gen, werd twee jaar geleden ge vormd om het project 'vlot te trek ken'. Maar zo'n team moet nooit lang bestaan, beweert burgemees ter Wim Dijkstra. „Je moet zoveel mogelijk intern oppakken, als dat kan. Dat gaan we nu doen met het beheer van de gebouwen en de or ganisatie van evenementen. Enkel de woningbouw, die onze aller grootste prioriteit en zorg is, laten we over aan een extern projectlei der. Daarvoor verschijnt binnen kort een vacature. Misschien komt er ook nog een extern projectlei der voor de Kenniswerf Wouter Zwamborn, die voorzitter is van het project Stadshavens zo als het Scheldekwartier en de Ken niswerf samen heten, duikt vol gens Dijkstra de komende periode voor de gemeente 'de diepte in met projectontwikkelaars en wo ningcorporaties'. Bekend terrein voor Zwamborn, die zelf ook pro jectontwikkelaar is als eigenaar van planbureau Aroz. Dat het pro jectbureau stopt juist nu projecton derdelen als de Timmerfabriek en de Plaatwerkerij net beginnen te draaien, is niet raar, vindt Dijkstra. „Het grote voorwerk is gedaan. Nu hoeven ze alleen nog af en toe te kijken of alles goed gaat. Die ge bouwen zijn juist de grote verdien ste van het bureau. Net als het Dokje van Perry, waarvan de dam- wanden op dit moment worden geslagen, en het Stadspark, dat lééft." Om dat laatste moet de bur gemeester zelf een beetje lachen. „Zeker in deze tijd moeten we met ons geld buitengewoon voor zichtig omgaan." Dijkstra belooft, net als eerdere keren, dat het stads bestuur snel een beslissing neemt over de Scheldekraan. „Daar wor den we zelf ook ongeduldig van." MIDDELBURG Een 42-jarige Middelburger is giste ren door de rechtbank in Middel burg veroordeeld tot een gevange nisstraf van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Ook moet hij 160 dagen van een eerder vonnis uitzitten. De man werd schuldig bevonden aan een diefstal met geweld, een diefstal en een po ging daartoe. Op 19 september ging hij er in Vlissingen met een tasje vandoor en op 17 oktober nam hij in Middelburg onder verbale be dreiging een laptop mee. Op basis van een signalement kon hij vrij wel direct worden aangehouden. VLISSINGEN Omdat het goed gaat in de buurt, is de begeleidingsgroep voor de Dr Stavermanstraat in Vlissingen niet langer nodig. De club van vertegen woordigers van de gemeente, het HKPD, politie en buurtbewoners wordt opgeheven. Samen hebben zij het buurtbeheersplan opgesteld. De wijkvereniging, die zich zorgen maakte om de komst van de drugs- opvang, blijft: wel bestaan. Mocht het toch weer onrustig wor den, dan wordt de begeleidings groep weer tot leven gewekt. WAARDE foto Ruben Oreel Picknick voor Vlissingers op het stadspark in juli 2009. foto Lex de Meester De opening van het stadspark Scheldekwartier in juli 2009 door burgemeester Wim Dijkstra (foto links) en het kunstproject met een reddingscapsule in de Dokhaven in augustus 2009 (foto rechts). foto's Ruben Oreel MIDDELBURG - Tegenover de slui ting van het hoofdpostkantoor in Middelburg stelt TNT Post de ope ning van drie extra postagent schappen in bestaande winkels. De agentschappen komen in de su permarkten van de Agrimarkt aan de Kalverstraat, van de Albert Heijn aan de Pottenbakkerssingel en van de Jumbo aan de Sir Wins ton Churchilllaan. Ze gaan alle maal open op 25 maart. In de postagentschappen zijn post zegels en pakketzegels te koop. Ook kunnen er brieven, pakketjes en aangetekende poststukken inge leverd worden die wereldwijd ver stuurd moeten worden. Voor bank zaken van de ING zijn de agent schappen niet beschikbaar, die moeten geregeld worden in een bankfiliaal van de ING. In het postagentschap in de Agrimarkt is het wel mogelijk om kentekens over te schrijven en abonnemen ten voor het openbaar vervoer te kopen. In de andere postagent schappen blijft alles hetzelfde. Altijd al het 06-nummer van com missaris van de koningin, Karla Pe- ijs, willen weten? Of dat van Blof-zanger Paskal Jakobsen? Deze week had het gekund. Heel even. Het gebeurde aan het eind van een drukke werkdag vol telefoontjes, e-mails en onderling collegiaal over leg. Die Zierikzeeënaar - niet meer piep maar ook nog lang niet stok - open de de in de loop der jaren met veel ge duld opgebouwde elektronische lijst vol nuttige telefoonnummers. Na het gezochte nummer te hebben gevonden drukte hij vastberaden de lijst weer weg. Dacht hij. Verzenden? vroeg de computer. Gedachteloos drukte de man op ok. Pas toen reali seerde hij zich in een flits dat hij zo juist een complete telefoonlijst naar de website van de krant had verzon den. De opening van het Stadspark in juli 2009.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23