PZC Betalen contributies groot probleem OV-chipkaart in maart in Zeeland Burgemeester Lonink ontkent voorkennis opslag en verder Olivijn kan de wereld redden van opwarming 10 en 11 Justine Henin bij rentree meteen in finale Melbourne 28 en 29 Opfrisbeurt voor BMW 3-serie auto VERSCHILLEN Onderwijsbond stelt gierigheid gemeenten aan de kaak Tunnel N57 ligt op zijn plaats Zeeuwse percentages Word ook abonnee! L_8 711688 555530 Winterse buien 4-6° VRIJDAG 29 januari 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 24 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN Onderhoud scholen versloft MIDDELBURG - Van elke euro die het Rijk voor onderwijshuisves ting beschikbaar stelt, heeft de ge meente Kapelle de afgelopen jaren maar 52 cent aan dit doel uitgege ven. Schouwen-Duiveland daaren tegen legt er 60 cent bij. Deze uitersten in Zeeland onder strepen de conclusie van de Alge mene Onderwijsbond (AOb) dat er grote verschillen zijn tussen ge meenten die extra geld uittrekken voor de huisvesting van hun basis scholen en de gemeenten die de hand op de knip houden. De onderwijsbond heeft vastge steld dat gemeenten in Noord- en Zuid-Holland en Utrecht het minst uitgeven, zo'n 73 tot 84 pro cent van het daarvoor bestemde geld. Zaanstad spant de kroon met eenderde deel van het budget. Ge meenten in Friesland en Drenthe geven juist meer uit dan zij ontvan gen. Zeeland zit er met 92 procent tus senin, maar dat betekent nog altijd dat van elke euro voor onderwijs huisvesting 8 cent een andere be stemming krijgt. De AOb wil dat het Rijk beter toe zicht houdt op de uitgaven van ge meenten. „Veel scholen hebben problemen met de luchtkwaliteit of stoppen grote klassen in kleine ruimten, omdat ze geen geld krij gen voor aanpassing van het ge bouw. Zie je daarin als leerling of leraar eens te concentreren", aldus een woordvoerder. AW) pagina 4 en 5: muis gedijt in aftandse schoolgebouwen MIDDELBURG - Het zinkelement voor de tunnel onder de nieuwe N57 ligt als een enorme drijven de betonnen doos in het Kanaal door Walcheren. Gisterochtend werd het vanuit het bouwdok (links) op zijn plaats getrokken. De tunnel is een schakel in de nieuwe rijksweg N57 op Walcheren tussen de A58 bij Middelburg en de Veersedam. Binnen twee uur lag het zinkelement op zijn plaats. Nadat duikers een inspectie hadden uitge voerd en kabels hadden aangebracht, trokken vier grote lieren gisteravond het tunnelelement onder water. In de kanaalbodem was er een sleuf voor uitgebaggerd. Minister Camiel Eurlings mag op 1 maart als eerste officieel door de tunnel lo- MIDDELBURG - Zeeuwse sportclubs lopen samen tienduizenden euro's aan contributiegelden mis door wanbetalers. Dat blijkt uit onder zoek van de PZC. Verder hebben steeds meer ouders met een minimuminkomen pro blemen met het betalen van de in schrijfgelden. Om hun kind toch te kunnen laten sporten, doen zij een beroep op het Jeugdsport fonds. In januari 2009 maakten 167 ouders gebruik van deze regeling; eind 2009 was dat aantal al opgelo pen tot ruim zevenhonderd. Morgen in deze krant meer over het onderzoek MIDDELBURG - De busondernemin gen Connexxion en Veolia voeren in maart de OV-chipkaart in Zee land in. Een uitgebreide informa tiecampagne is opgezet om de klanten van het openbaar vervoer snel afscheid te laten nemen van de strippenkaart. Die blijft overi gens in elk geval tot eind dit jaar in gebruik. Zoveel mogelijk Zeeuw en worden rechtstreeks benaderd om zich van de gratis OV-chip- kaart te verzekeren. Groot voor deel is de mogelijkheid het saldo automatisch te verhogen. Aüu\ pagina 3: commentaar V/ pagina 2/3: campagne bij entree Schouwen-Duiveland 160,5 Reimerswaal 109,9 Tholen 96,7 Borsele 89,8 Vlis5ingen 87,3 Veere 83,8 Middelburg 83 Noord-Beveland 82,7 Terneuzen 82,6 Hulst 74,5 Goes 72,1 Sluis 68,6 Kapelle 52,4 TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen distantieert zich van de suggestie dat hij zou hebben geweten van voorraad plaatsen van Checkpoint. De ver trouwelijke getuigenverhoren van justitie die de PZC in handen heeft, zijn volgens hem incom pleet en schetsen een eenzijdig beeld van de gang van zaken vóór de twee invallen in Checkpoint. Hij zegt de indruk te hebben dat oud-politiechef en CDA-fractie- voorzitter Henk Siersema 'zijn straatje probeert schoon te vegen'. pagina 27: opslagplaats bekend OV-chipkaart is een uitkomst voor reizigers reageer op www.pzc.nl reacties: 401 Ik wil best meer premie betalen voor behoud van mijn pensioen 42% oneens 1 58% pen. In december gaat de N57 en de tunnel open voor het verkeer. Voorlopig alleen tot Gapinge, het tracé tot de Veersedam gaat een jaar later open. luchtfoto Joop van Houdt/Rijkswaterstaat pagina 22 en 23: precisiewerkje met betonnen doos van 20 miljoen kilogram Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Econo mie: 13; Boeken 15; Cultuur: 17 Weer: 18; Strips: 19; Sport: 28 t/m 33; Televi sie: 38, 39; Bijlage: Auto. Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1