buitenland 19 stil Depressieve Dutroux wil boek schrijven Vrouw zit 2,5 jaar dood op de bank 'Oplossing conflict Noord-lerland in zicht' Duits gezin krijgt politiek asiel in VS Bisschop Williamson in april voor rechter Brandweer schudt politici wakker Joodse gettoarbeiders krijgen half miljard Hond en kat mogelijk van het menu in China De nieuwe Ford Ka. Nu al vanaf 9.000,-! Feel the difference Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. donderdag 28 januari 2010 BRUSSEL - De Belgische kinder moordenaar Mare Dutroux is de pressief en lijdt aan 'verschrikkelij ke hoofdpijn'. Hij heeft dat gezegd in correspondentie en telefoonge sprekken met een journaliste van het blad Le Soir Magazine, dat daarover gisteren publiceerde. Dutroux wil een boek schrijven over zijn ervaringen en is op zoek naar een auteur die hem daarbij wil helpen en een uitgever. In Le Soir Magazine noemt Dut roux zijn zaak 'een staatsmisdrijf en 'een gerechtelijke dwaling'. Hij zegt 'geofferd te zijn op het altaar van persoonlijke belangen, kasten, instellingen en de georganiseerde misdaad'. Hij klaagt verder over zijn jeugd als 'ongewenst kind' en over de situatie in de gevangenis van Nijvel, waar hij verblijft. Dutroux werd in 1996 opgepakt en in 2004 tot levenslang veroordeeld voor de ontvoering, verkrachting, gijzeling en moord op een aantal meisjes. HELSINKI Een oude vrouw heeft 2,5 jaar dood op de bank van haar appartement in de Finse hoofdstad Helsinki ge zeten. Medewerkers van een reno- vatiebedrijf vonden haar, toen zij de raamkozijnen onderhanden wil den nemen. Dat meldden Finse me dia gisteren. De vrouw was niet ge trouwd en had geen kinderen. Hulpdiensten stelden het tijdstip van overlijden vast aan de hand van de voorraad in de koelkast. BELFAST Na drie dagen van moeizame on derhandelingen houden de pre miers van Groot-Brittannië en Ier land hoop op een oplossing voor de regeringscrisis in Noord-ler land. De Britse premier Brown zei gisteren dat er nog altijd zicht is op een akkoord. Politici van Sinn Fein en de Democratische Unionisti sche Partij ruziën over zeggen schap over de politie en justitie. WASHINGTON Een Duits gezin heeft politiek asiel gekregen in de Verenigde Staten. Dat meldde het Duitse weekblad Stern gisteren. Het echtpaar wilde zijn vijf kinderen thuis onderwij zen, maar volgens de Duitse autori teiten is dat in strijd met de leer plicht. De familie vluchtte in 2008 naar Tennessee. Het christelijke gezin werd bijge staan door een organisatie die zich inzet voor thuisonderwijs. REGENSBURG De omstreden Britse bisschop Ri chard Williamson moet op 16 april voor een Duitse rechter verschij nen. Dat heeft het parket in de stad Regensburg gisteren bekendge maakt. Williamson had vorig jaar de vergassing van de Joden door na- zi-Duitsland 'leugens' genoemd. Dat Williamson weer werd toegela ten tot de Rooms-Katholieke Kerk leidde tot een internationale rel. BRUSSEL De Brusselse brandweer zal politici thuis wakker maken. De verant woordelijke ministers en de negen tien burgemeesters van de Brussel se deelgemeenten kunnen vanaf volgende week op onaangekondigd vroeg bezoek rekenen, zo hebben actievoerende brandweermannen gisteren bekendgemaakt. De brand weer wil met de actie de politici er toe bewegen iets te doen aan de personeelsproblemen bij het korps. ESSEN Joodse voormalige dwangarbeiders uit getto's in de Tweede Wereldoor log hebben recht op achterstallige pensioenuitkeringen ter waarde van zo'n half miljard euro. Dat be paalde een rechtbank in de Duitse stad Essen gisteren. In totaal zijn 70.000 verzoeken ingediend voor dit soort oorlogspensioenen. De ju risten gaan ervan uit dat circa drie kwart van de claims gegrond is. foto Michel Krakowski/EPA n tje panden aan de Rue Léopold. Na het bekend worden van de ont ploffing gingen vijf leden van de Redddingshondenwerkgroep Zee land met drie honden gisteroch tend naar Luik. Toen ze onderweg waren, werd de Luikse brandweer van hun komst verwittigd. Juist toen in de loop van de middag de Zeeuwen in actie zouden komen, werd het meisje gevonden. Daarop werd het zoekwerk even gestaakt. Later kreeg de Zeeuwse afvaardi ging te horen dat de brandweer van Luik het verder af zou kunnen met de eigen reddingshonden. Aan het begin van de avond wa ren de Zeeuwen weer thuis. PEKING - Het eten van honden- en kattenvlees wordt mogelijk verbo den in China, aldus lokale media gisteren. Het verbod maakt deel uit van een wetsvoorstel tegen dieren mishandeling dat de Chinese rege ring in april in behandeling neemt. Mensen die betrapt worden, moe ten vijftien dagen gevangenisstraf en een boete van 5000 yuan (om gerekend meer dan 500 euro) krij gen. Restaurants die het vlees op dienen, kunnen een boete krijgen van 100.000 tot 500.000 yuan. Die renbeschermers protesteren steeds feller tegen de traditie van het eten van honden en katten. Ze wijzen op de wrede manier waarop de die ren aan hun einde komen. Met de nieuwe Ford Ka bent u opvallend aanwezig. Nu is er nóg een reden om voor de Ka te kiezen: hij is uit voorraad leverbaar en kost nu slechts 9.000,-1 Superaanbod én meteen rijden! Profiteer nu bij de Ford dealer: altijd 1.500,- extra (inruil)premie en eventueel 1.000,- slooppremie. U betaalt hooguit 9.000,- voor een splinternieuwe Ka. Met o.a. ABS, radio/CD/MP3-speler met AUX-aansluiting, elektrisch bedienbare ramen en centrale deurvergrendeling. En meteen wegrijden, want de Ka is ruim op voorraad! Voor I.OOO,- met extra: meer een echte Ka Titanium, FordKa -/- extra (inruil)premie v.a. 10.500,- 1.500,- Airconditioning Radio/CD/MP3-speler met 6 premium speakers, subwoofer amplifier Mistlampen vóór Tripcomputer met buiten temperatuur Dashboard met parelmoerlak Make-upspiegel Verlichte bagageruimte Nü 9.000,- Na aftrek eventuele slooppremie* 8.000,- *Slooppremie, hoe werkt het: zie www.nationalesloopregeling.nl Alle prijzen in euro's. Prijzen zijn incl. BTW/BPM. exfl. koslen rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: van 19,6-23,8; liter/100 km: van 4,2-5,1; CO., gr/km: van 112-119.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9