Benefiet Haïti Animo in Kats voor wordt groot spektakel 20 Medelijden leidde tot verliefdheid Christenunie wil klimaatwinkel De unieke Disney Filmstrip Verzamelbox! Tevens begin wereldwijde kunstveiling TOEKOMST HAVEN Een domein voor de betonindustrie is uit den boze donderdag 28 januari 2010 door Claudia Sondervan door Luc Oggel GOES - Het benefietevenement Hulp voor Haïti, dat morgenavond in de Zeelandhallen in Goes wordt gehouden, belooft een waar spekta kel te worden. Er is niet alleen veel muziek, maar er zijn ook spectaculaire vuur shows van Hase Inc., speciale cock tails van topkok Sergio Herman en een fotohoek waar iedereen met zijn of haar favoriete artiest op de foto kan. Verder staan er volgens de organisatie diverse 'bevallige' da mes klaar om bezoekers tegen beta ling een knuffel te geven. Gordon is de grote naam op het af fiche, hij betreedt het podium om 22.20 uur. Verder treden op Kick the Bucket, Nuff Said, Amir, saxo fonist Yochem Sax, The Juke Joints, De zingende makelaar, The Old Firm, The Good Girlie Vood oo Choir, Pierre Mak met het Zeeuws kamerorkest TY, Surren der, Mamilla, Jovink en de Hei- noos en Fragment. Om 02.00 uur is er een grote finale. Alle betrok ken artiesten, organisaties en be drijven werken belangeloos mee. Het evenement is niet alleen een concert, maar ook het begin van een uniek nieuw initiatief, Art for Haïti. Vier bekende Zeeuwse kun stenaars, Onno de Graaf, Reynier de Muynck, Ineke Otte en Theo Voorzaat, hebben elk een stuk kunst gedoneerd en één van deze kunstwerken wordt tijdens het concert verloot. Lootjes daarvoor zijn te koop voor een euro per stuk. Welk schilderij verloot wordt, zal pas tijdens de verloting bekend worden gemaakt. De drie overgebleven kunstwer ken, samen met andere kunstwer ken die worden gedoneerd, gaan door naar een nationale tentoon stelling, die zes maanden door Ne derland reist. Vergelijkbare acties worden ook ge houden in de rest van de wereld. Gedurende deze tentoonstelling is er opnieuw de mogelijkheid om lootjes te kopen om deze schilde rijen te winnen door middel van sms of internet. De beste vijf kunstwerken uit elk van de deelnemende landen gaan door naar de tweede ronde en de rest van de kunstwerken wordt ge veild in het land zelf. Dan begint een nieuwe tentoonstelling met de beste vijf kunstwerken uit elk land en deze toert, gedurende nog eens zes maanden, door alle hoofdste den van de deelnemende landen gaan, waarbij Haïti de eindbestem ming is. Daar worden de kunstwer ken verloot in wat 'de meest be sproken en bijzondere kunstloterij ter wereld' moet worden. Het benefietevenement is een ini tiatief van Stichting Jarikin, die al jaren ontwikkelingshulp op Haïti biedt. Wim en Elly Stolk uit Kats zijn nauw bij de stichting betrok ken en zijn de afgelopen weken, sa men met onder anderen Tim Alexander van Fragment, bijna dag en nacht in touw geweest om het gebeuren op poten te zetten. Het benefietevenement begint om 19.00 en duurt tot in de kleine uur tjes. Kaarten kosten 25 euro. De eerste 250 bezoekers krijgen een gratis bandana. De presentatie is in handen van Bertje Doperwtje, de 'legende van Alkmaar'. www.hulpvoorhaiti.nl Katsenaren zijn trots op het betonverleden van hun haven, maar ze zien dat liever geen nieuw le ven ingeblazen. De grote kraan die de plek van het dorp aan de hori zon markeert, verdient monumen tenstatus. Die kraan werd immers gebruikt bij de productie van de betonnen delen van de Zeelandbrug. Maar rond die kraan ziet een ruime meerderheid, van de ruim zestig dorpelingen die gisteren afkwa men op de raadpleging van de dorpsraad, liever jachthavens, re creatie en eventueel wat kantoor- bedrijven voor banen. En er is grote sympathie voor de zilte teelt: de haven kan dienen als broed- en opkweekplaats van mos selzaad en oester- en visbroed, in combinatie met de kweek van zeegroenten. Dat kan aansluiten bij de zoute tuin- en waterbouw die bij Colijnsplaat gaat ontstaan. Voor alles moet de haven, die nu een bestaan gescheiden van de dorpskom leidt, direct toegankelijk worden voor de inwoners, lieten insprekers blijken. Zij willen toe gang tot de kades en het kreeften restaurant bij de steigers voor de pleziervaart. Dat wordt nu bemoei lijkt door de activiteiten van aan- De kraan uit 1963 verdient monumentenstatus, vinden de Katsenaren. nemer Hoondert. Tegelijk hoeft Hoondert voor een aantal dorpe lingen de activiteiten niet te stop pen. Hoondert zelf verlaat de Kat- se haven liever niet, meldde dorps raadslid en scheidend gemeente raadslid voor Noord-Bevelands Be lang Chris van der Kraan. Maar de veiligheidsmaatregelen rond de aannemer beperken wel de moge- HEINKENSZAND - Als de moeder van Sartinah Martoredjo niet zo veel medelijden met de Nederland se militairen in Nederlands-Indië had gehad, waren Sartinah (82) en Johan Nieuwenhuize (83) uit Hein- kenszand vast niet met elkaar ge trouwd. Gisteren vierde het echtpaar zijn zestigjarig huwelijk. Nieuwenhui ze, een geboren en getogen Krui- ninger, ging in 1946 als militair naar Midden-Java. Sartinahs moe der vond het maar zielig voor de Nederlanders; zo ver van huis, vaak slecht eten en steeds maar moeten vechten. Ze trakteerde een groepje militairen, onder wie Jo han, daarom regelmatig op een lek kere maaltijd. „Ook Sartinah kon heel lekker koken", vertelt Johan. Het verliefde paar trouwde in Ne- derlands-lndië en verkaste daarna naar Zeeland. Daar kregen ze twee dochters, vijf kleinkinderen en zes achterkleinkinderen. Johan Nieuwenhuize en Sartinah Martoredjo leerden elkaar kennen op Mid den-Java. Gisteren waren ze zestig jaar getrouwd. foto Willem Mieras door Rob Paardekam THOLEN - De Christenunie in Tho- len pleit in haar verkiezingspro gramma voor het oprichten van een klimaatwinkel in de gemeen te. Daar kunnen inwoners terecht met vragen over duurzaamheid. Dat thema speelt een belangrijke rol in de plannen die de CU met Tholen heeft. Zo pleit de partij ook voor onder meer klimaatneu- trale nieuwbouw, het ondersteu nen van klimaatinitiatieven in de gemeente en het stimuleren van het gebruik van het openbaar ver voer. Een ander opvallend punt uit het verkiezingsprogramma is de wens om inwoners meer verantwoorde lijkheid te geven. Als voorbeeld noemt Van de Sande het door de CU ondersteunde plan om een groep inwoners (de Werkgroep Dorp) van Anna Jacobapolder het beheer van het dorpshuis te laten uitvoeren. „Dat is een vernieuwen de manier van met je burgers om gaan", stelt de lijsttrekker. Andere speerpunten van de Christenunie zijn het bevorderen van de leef baarheid, voldoende voorzienin gen voor jongeren en een beleid dat erin voorziet dat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. De partij wil te vens een seniorenraad in het leven roepen. Als het om de bezuinigin gen gaat, wil de partij heldere keu zes maken. In beginsel moet het gemeentelijk apparaat onder de loep worden genomen. Maak uw Disney Filmstrip verzameling helemaal compleet met deze handige verzamelbox!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 94