- - n Jop wijkt niet voor kritiek PZC déDRVKKERY Hennepkwekerij ontdekt bij brand in Rillandse schuur almanak BEVELANDEN-THOLEN fit 18 en 19 JONGERENONTMOETINGSPLAATS Wethouder Borsele wil geen nieuwe stek zoeken 17 20 Bisschop Ernstschool slaat slag voor 555 Bevelandse scholen in touw voor Haïti Luchtje A1d springt spontaan 1800 euro voor Haïti bijeen Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. www.oad.nl Susan Smit Scheiden plastic afval kent vliegende start Donderdag 28 januari 2010 door Raymond de Frel HEINKENSZAND - Wethouder Mar- ga Vermue van de gemeente Borse le is niet van plan om een nieuwe locatie te zoeken voor een jonge renontmoetingsplaats (jop) in Heinkenszand. De dorpsraad in Nisse en Stichting Behoud van de Zak van Zuid-Beve land (BZZB) storen zich aan de twee zeecontainers op de Zuidzak- sedijk aan de rand van Heinkens zand, waarin de jongeren sinds no vember vrijwel dagelijks een paar uur vertier hebben. De locatie is vooral gekozen, omdat de jonge ren hier niet of nauwelijks geluids overlast kunnen veroorzaken. De dorpsraad vindt dat van de jop een remmende werking uitgaat, omdat fietsers vanuit de richting van Nisse nu liever een andere rou te kiezen dan over de beschermde bloemdijk. De Stichting BZZB vindt de plek vooral uit landschap pelijk oogpunt ongelukkig geko zen. Zij vindt de jop ogen als een 'bouwplek zonder bouwvergun ning'. De dorpsraad en BZZB wendden zich daarom tot Vermue, maar zij wil niet op zoek naar een nieuwe locatie. „Die jongeren zijn toch geen boeven? Er is helemaal niets aan de hand, er zijn goede afspra ken met hen gemaakt. Door de aandacht in de landelijke en regio nale media voor problemen met hangjongeren wordt een bepaald stigma gecreëerd. Dat gevoel wordt door elk bericht weer opnieuw op gestookt, terwijl het maar om een heel klein percentage gaat. Dit speelt de jop op de Zuidzaksedijk nu parten." Jammer, vindt Vermue, want de dertig tot veertig jongeren uit Heinkenszand verdienen volgens haar een kans. „Natuurlijk besefik dat we een gedoogbeleid hanteren, want de containers zijn inderdaad zonder bouwvergunning geplaatst. Maar ik zou het heel triest vinden als dit wordt aangegrepen om de jop van de Zuidzaksedijk te krij gen", aldus Vermue. BZZB-secretaris Maatje van der Stel wil niet op de zaken vooruitlo pen. „Wij hebben nog geen ant woord van Borsele gehad, dus heb ben we nog niet nagedacht over mogelijke vervolgstappen." Benefiet voor Haïti in Goes wordt groots spektakel Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl GOES Bijna twintig leerlingen van groep zeven van de Bisschop Ernstschool in Goes hebben gistermiddag 608 flessen en zeven kratten ingele verd bij supermarkt Jumbo om geld in te zamelen voor hulp aan Haïti. Samen met flessen die bij an dere winkels werden ingeleverd, bracht dat 215 euro op. De actie loopt door tot en met morgen. Klanten van de Jumbo kunnen hun statiegeldbonnen deponeren in ver sierde dozen die leerlingen hebben neergezet. WILHELMINADORP Op verschillende basisscholen op de Bevelanden worden vandaag en morgen acties voor Haïti gehou den. De Stamperiusschool in Wil- helminadorp houdt vandaag een veiling van speelgoed en schoolarti- kelen. De Poeljeugd in 's-Heer Hen drikskinderen houdt vrijdag een dansmarathon voor Haïti op het schoolplein. Tussen 11.00 en 12.00 uur geeft Janvier Dancemasters een workshop van 55,5 minuten met, naar de school hoopt, 150 tot 200 gesponsorde deelnemers. GOES - Ze wilden vorige week eigenlijk meteen beginnen om geld te verdienen voor Haïti. Klas A1d van het Ostrea Lyceum had bedacht iets te gaan verkopen, maar dat zou de jaarlijkse school- brede actie in de wielen rijden. Mentor Wybrand Boonstra, gymleraar, vond dat er toch iets met al die energie moest gebeuren en stelde voor iets sportiefs te doen en dat te laten sponsoren. Het werd touwtje springen. Twaalf uur lang sprongen ze met z'n dertigen in een hoekje van de kantine aan de Bergweg in Goes, ieder telkens twee minu ten. Bij familie en vrienden sprokkelden ze cen ten bij elkaar tot er 1799 euro en 90 cent in de pot zat. De moeder van Eline lapte het laatste dubbeltje bij. foto Willem Mieras Markt 51 Middelburg T0118 886 886 RILLAND - Bij een flinke brand in een schuur aan de Vierlingweg in Rilland is gisterochtend vroeg een hennepkwekerij ontdekt. De politie heeft de bewoner van het huis naast de schuur, een 45-ja rige inwoner van de gemeente Rei- merswaal, aangehouden. Tip? redactie@pzc.nl De melding kwam even voor 06.00 uur. Blussen kon pas nadat de electriciteit was afgeschakeld. De brandweer van Woensd recht verleende assistentie met een blus- voertuig en een watercontainer in verband met de slechte waterwin ning aan de Vierlingweg. Die twee politiemensen waren niet de beroerdsten toen ze in het duister een fietser zonder licht aanhielden. Het draadje van de dynamo was los en dat was zo verholpen. En het bon boekje bleef in de borstzak. Met een joviale slinger aan het voor wiel constateerde een van de dien ders dat het euvel was verholpen. Na het draaien aan het wiel bemerkte hij evenwel iets kleverigs aan zijn hand. Er viel maar één conclusie te trekken: de fietser zonder licht had zojuist door de hondenpoep gereden. Alle reden om zo snel mogelijk naar het politiebureau te gaan voor een grondige handenwasbeurt. De poli tieman met het luchtje droeg zijn lot sportief. „Zal ik rijden?" opperde hij, terwijl hij aanstalten maakte achter het stuur plaats te nemen. Zijn colle ga reageerde gebeten: „Als je dat maar uit je hoofd laat." Vraag naar de voor- waarden bij uw ANVR- reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staatsloterij. vrijdag29 jan. 16.00 uur over haar nieuwe boek Vloed zie www.susansmit.nl zaterdag 30 jan. 15.00-16.30 uur Coverband 'JPS' boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91