261 sport Jubilaris Mevo'80 telt zijn zegeningen Tennistoernooi Zierikzee gewoon buiten Li Na verslaat Venus Williams Op Schouwen-Duiveland tieren de sportclubs welig. In een wekelijkse rubriek worden ze geportretteerd. Vandaag deel 2: basketbalvereniging Mevo'8o. 1980 donderdag 28 januari 2010 door Ben Hameeteman BROUWERSHAVEN - Het had niet veel gescheeld of de Schouwse bas ketballers van Mevo'8o waren een vroegtijdige dood gestorven. Drie jaar geleden tierde welig de gedach te de stekker er definitief uit te trekken. Het dertigjarig jubileum van dit jaar was dan nooit bereikt. Een kat in het nauw maakt echter rare sprongen. Zo ook enkele ge dreven bestuursleden van die tijd. Bij die laatste stuiptrekkingen ont stond één heldere ingeving, dat de redding bleek voor het eilandelijke basketbal. „Iemand kwam op het idee om een telefonische ledenwer vingsactie te houden onder vooral oud-leden. Een goede actie zo bleek, want hierdoor bestaan we nu nog steeds," legt penningmees ter Henk van Donk uit. De 48-jari- ge in Brouwershaven woonachtige schatkistbewaarder geldt als het collectieve geheugen van de basket- balsport op Schouwen-Duiveland. Al snel na de oprichting in 1980 werd Van Donk voorgoed besmet met het basketbalvirus. Om vervol gens alle vaccinaties weloverwo gen aan hem voorbij te laten gaan, waardoor hij nog immer actiefis. „Ik woonde toen nog in Zierikzee, waar ik geboren en opgegroeid ben. Aan sport deed ik eigenlijk niet. Een buitensport in de kou en de sneeuw zag ik sowieso al niet zitten, maar op een gegeven mo ment wilde ik toch wel wat gaan bewegen. Op een keer viel er een foldertje van Mevo'8o in de bus. En naar aanleiding daarvan ben ik eens gaan kijken in de RSG, waar toen nog werd getraind. Vooral de snelheid en het dynamische van de sport trokken me aan. Het leuk ste nu vind ik om op het randje te spelen. Net nog die tegenstander uit zijn evenwicht te brengen, zon der dat de scheidsrechter het ziet natuurlijk", vertelt Henk al la chend. Waar hij dan op moet let ten, weet hij als geen ander. „Ik ben zelf ook scheidsrechter", knip oogt hij. Met het dertigjarig jubileum in het vooruitzicht bevindt Mevo'8o zich in redelijk rustig vaarwater. De kleine club schikt zich in zijn lot en telt elk jaar opnieuw zijn zege ningen. „Het grote probleem is dat je de jeugd op een gegeven mo Henk vari Donk is volledig vergroeid met Mevo'80. ment kwijtraakt, omdat ze gaan studeren. En die zie je gewoon nooit meer terug.We hebben ge lukkig wel voldoende trainers en coaches. Alle teams zijn dubbel be zet. Dus dat zit wel goed. Onze gro te wens is nog om een damesteam te krijgen. Zoals in het verleden." Mevo'8o telt een kleine 35 leden', verdeeld over één mannenteam, één jongens juniorenteam en één jongens aspirantenteam. In de goe de jaren, weet Van Donk, stonden er wel eens zestig namen op de le denlijst. „Maar dat is toch alweer zo'n 17 jaar geleden." Met de krimp van de vereniging kwam ook ongewild de begroting onder druk te staan. Hierdoor kon onder meer de hoge huurprijs van de vroegere uitvalsbasis, sporthal Onderdak, niet meer worden opge hoest. Noodgedwongen werd uit geweken naar sportcentrum Wes- tenschouwen, waar wél een halve - nog net betaalbare - zaal kon worden gehuurd. En weer was het eilandelijke basketbal gered. Ondanks de vele bewogen jaren in het verleden is er tevredenheid al om bij Mevo'8o. Zelfs op sportief gebied ligt de lat op een alleszins acceptabele hoogte. Kampioen hoeven ze in ieder geval, niet te worden, wat Van Donk betreft. „Het klinkt gek, maar dat kunnen we niet betalen. Als we kampioen worden moeten we namelijk pro moveren. En dat betekent weer dat we buiten de Kern Zeeland gaan spelen. Waardoor je lange en verre reizen gaat maken. Nee, we staan op dit moment niet onder aan dus gaat het goed. Meer verlan gen we niet." Voor Van Donk zelf is er geen gro tere hobby dan basketbal. Een wel kome afleiding naast zijn zware baan in de gehandicaptenzorg in Aagtekerke. „Ik heb mijn plekje hier wel gevon den. Er wordt wel eens verbaasd gekeken naar mijn lengte van 1.80 meter als ik vertel over het basket bal. Maar ze maken me niets, want ik time gewoon vaak veel be ter bij het springen. Terwijl een lange aanvaller dan helemaal niet springt, omdat hij dat vanwege zijn lengte in principe amper hoeft te doen." Als het aan Henk ligt wordt de spreekwoordelijke stekker vastge- door Sven Bakker ZIERIKZEE - De temperatuur tij dens de finaledag van de Australi an Open zou aanstaande zondag weieens kunnen oplopen naar bo ven de veertig graden Celcius. Aan de andere kant van de wereld, veertig graden kouder, wordt dit weekeinde de eerste bal geslagen bij het Winter Dikke Torentennis toernooi. De tennisvereniging in Zierikzee heeft ook helemaal geen hoge tem peraturen nodig om een toernooi te organiseren. De Smash Courts waarop zal worden gespeeld, bie den tennis 'all year 'round'. Ter wijl menig ander wintertoernooi in de zaal wordt afgewerkt, staan de spelers in Zierikzee vanaf aan staande zaterdag 13.45 uur in de frisse buitenlucht te tennissen. In totaal heeft de vierde uitvoering van het toernooi 255 deelnemers en dat zijn er dertien meer dan vo rig jaar. Het toernooi wordt onder meer ge opend door de wedstrijd in het ge- mengddubbelspel 6 tussen de als tweede geplaatsten Loekie den Hollander en Paul ten Have en het koppel Janny van de Wiel/Kees Heijboer. Ietwat later op de mid dag, zo rond half zes, betreden Peter Godrie/Mike de Looze en Pieter Boot/Koen de Bruijn de baan in de sterkste categorie van het toernooi, de 4-categorie van het mannendubbelspel. Daarin zijn Ike Joziasse en Gerrit van Splunder de favorieten. MELBOURNE - Het Chinese tennis beleeft gouden dagen op de Austra lian Open in Melbourne. Voor de eerste keer in de tennishistorie staan twee speelsters uit China in de halve finales van een grands- lamtoernooi: Li Na en Zheng Jie. Li Na schakelde gisteren de als zes de Amerikaanse Venus Williams in drie sets uit: 2-6 7-6 7-5. Zheng Jie presteerde dat dinsdag al door een overtuigende overwinning op de Russische Maria Kirilenko (6-1 6-3). foto Dirk-Jan Gjeltema smolten, zodat er tot in lengte van dagen op Schouwen-Duiveland kan worden gebasketbald. Mevo'80 komt voort uit de omni- vereniging Mevo, waar in vroeger dagen werd gevoetbald, gevolley bald en gebasketbald. Zoals de toe voeging al doet vermoeden kwam er in 1980 een afsplitsing en ging een ieder zijn eigen weg. De volleyballers smolten op 1 juli 2007 samen met het Bruse Kwiek tot de nieuwe club VV Forza. De voetbaltak Mevo is als zater dagclub uiteraard nog altijd actief op Sportpark Den Hogen Blok. UITSLAGEN 4 BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie. De Heerenstraat 2 - DC Michielsen 2 4-4: Eric Niewenhuyse - Ruud Ooninckx 23-30, 63; Rinus Rijk - Janus de Grauw 25-24, 79; Rob Jacobs - Wim Diepst raten 25-19, 78; Wim Zandee - Rinus Neele- mans 12-20, 34. Driebanden. Grand Prix ZVB. Poule E. Frank de Rijk (35 te maken) - Koen Pöpsel (32) 35-15, 33; Bram de Kraker(32) - Lex de Feijter (27) 25-27, 44; Frank de Rijk - Lex de Feijter 32-27,47. Marco Potvlieger (27) - Fons Baart (32) 18-32, 48; Carel van Meelen (30) - Marco Potvlieger 18-27, 51; Fons Baart - Carel van Meelen 32-18,39. Lex de Feijter en Fons Baart naar volgende ron de. Pool. Regionale eerste klasse. Growing Pains met die ene - The Roadhouse Blues 7-2: straight.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84