7 vol met personeel TURKIJE Erkenning polygaam huwelijk ingeperkt KRASNL Gevonden 'urn' blijkt oude snoeppot te zijn onmisbaar bij het vinden van een nieuwe baan Levensverwachting jongens gestegen SP-Kamerleden en Duisenberg vrijuit Aanbieder sms-dienst steviger aangepakt Beetje beweging helpt al bij overgewicht 8- t/m 22-daagse zonvakanties BOEK ONLINE of bel 0900-9697 donderdag 28 januari 2010 nieuwe baan dankzij de netwerksite Linkedln. „Het belangrijkste zijn de informe le contacten", zegt Iris Dorre boom, consultant en schrijfster van het boek De droombaan vero verd. „Het werkt twee kanten op. Door een profiel te maken word je gedwongen om na te denken: wie ben ik, wat is mijn achtergrond, wat heb ik te bieden? Dan zoek je gerichter. Daarnaast leer je nieuwe mensen kennen door deel te ne men aan discussies met mensen uit je netwerk en ben je zichtbaar voor bedrijven die personeel zoe ken." Omdat van alle contactpersonen ook hun contacten zichtbaar zijn, ontstaat bij elk netwerk een ho ningraat aan contacten. Veel groter dan het vroegere - op fysiek con tact gebaseerde - netwerk, „je kunt mensen snel online benaderen als je een kennis of interessegebied ge meenschappelijk hebt", legt head hunter en onlinerekruteerder Bas Westland uit. „Als je mensen via een bekende benadert, reageert 8o procent daar positief op." Westland adviseert contact te leg gen via zakelijke netwerken als Lin kedln of Xing. De meer privé ge bruikte netwerken Hyves en Face- book zijn minder geschikt. „Over het algemeen vinden mensen het niet prettig om professioneel bena derd te worden via een netwerk dat ze privé gebruiken." Inmiddels hebben ook bedrijven de sociale netwerken ontdekt als een vijver vol toekomstige werkne mers. De crisis speelt daarbij ook een rol; bedrijven besparen flink foto Evert Elzinga/CPD door hun personeel te zoeken via de gratis sociale netwerken. Wer ving- en selectiebureaus zochten al langer actief via netwerken. Ook zij besparen flink, omdat ze geen fysieke database met cv's meer hoeven bijhouden. Vincent: „Het afgelopen jaar is daarin echt een doorbraak geweest. Als werkzoe kende ga je nu niet meer op zoek naar vacatures, je moet zorgen dat je online goed gevonden wordt." Een goed voorbeeld geeft adviesbu reau Deloitte. Alle leden van de af deling recruitment van Deloitte hebben zich aangemeld op Linked ln, Hyves, Facebook en Twitter en leggen via die netwerken allerlei contacten, om op die manier talen ten te spotten en mensen voor het bedrijf te interesseren. DEN HAAG Meisjes die in 2008 geboren zijn, worden 82,3 jaar oud. Die levens verwachting is vier jaar hoger dan die van jongens (78,3). Sinds 1980 is het verschil in levensverwachting tussen de seksen verkleind. Man nen boekten vanaf 1980 een winst van 5,8 jaar, vrouwen zijn gemid deld 3,t jaar ouder geworden. Dat meldde gisteren het Centraal Bu reau voor de Statistiek. AMSTERDAM Het Openbaar Ministerie zal de Ka merleden Van Bommel en Karabu- lut (beiden SP) en activiste Gretta Duisenberg niet vervolgen voor uit latingen tijdens een demonstratie tegen de inval van het Israëlische leger in de Gazastrook in Amster dam in januari vorig jaar. Het drie tal scandeerde de tekst 'intifada, in tifada, Palestina vrij'. DEN HAAG Staatssecretaris Heemskerk van Economische Zaken bereidt wetge ving voor waarin wordt bepaald dat bij een geschil met de afnemer van een sms-dienst de aanbieder moet bewijzen dat de verkoop op een goede manier tot stand is geko men. De maatregelen zijn een reac tie op de handelwijze van malafide aanbieders van sms-diensten, zoals een ringtone of een spelletje. GRONINGEN Jongeren met overgewicht hebben al baat bij vier keer per week een halfuurtje bewegen. Ook al vallen ze niet af, de kans op diabetes ver mindert flink en ook de hoeveel heid vet rond de darmen en in de lever neemt af, zo blijkt uit onder zoek van Gert-Jan van der Heijden, die op 3 februari promoveert aan de Rijksuniversiteit Groningen. DEN HAAG - De erkenning van poly game huwelijken die in het buiten land zijn gesloten, wordt aan ban den gelegd. In sommige gevallen zal veelwijverij strafrechtelijk wor den vervolgd. Dat schrijft minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie in een brief aan de Tweede Kamer. Polygamie is in Nederland bij wet verboden, maar in sommige geval len worden dergelijke huwelijken toch erkend. Omdat deze huwe lijksvorm volgens Hirsch Ballin vaak duidt op een onvrije partner keuze en dwang, wil hij de erken ning van polygamie inperken. Wanneer een vreemdeling, na aan vraag van een verblijfsvergunning, een tweede (of derde of vierde) huwelijk sluit in het buitenland, kan hij erop rekenen dat dat huwe lijk ongeldig wordt verklaard. In de ogen van de minister had de aanvrager kunnen weten dat trou wen met meerdere vrouwen (of mannen) niet wordt getolereerd in Nederland. Buitenlanders die al in Nederland verblijven en afreizen naar een ander land om daar een polygaam huwelijk aan te gaan, kunnen wat betreft Hirsch Ballin rekenen op strafrechtelijke vervol ging. Ook wordt het huwelijk niet erkend. De nieuwe regels gelden echter niet voor vreemdelingen die al voor de aanvraag van een verblijf- vergunning met een tweede part ner waren getrouwd. Volgens de minister hebben zij op dat mo ment niets te maken met Neder landse wetgeving. Daarnaast zal een polygaam huwe lijk worden erkend als blijkt dat vrouwen en kinderen in de proble men komen wanneer dit niet ge beurt. Een vrouw die volgens het Nederlands recht niet is getrouwd, zou anders nooit van haar man kunnen scheiden. INCLUSIEF vliegreis transfers taxen 5-sterren tophotels (ultra) all inclusive Hotel Long Beach***** - Alanya v.a. 429 prachtig, groot en modern resort met veel faciliteiten! slechts door een weg gescheiden van het strand beschikt o.a. over winkeltjes, 5 restaurants, bars, uitgebreid beautycenter, 7 zwembaden en groot aquapark met 8 glijbanen Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 1 april t/m 29 oktober I Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 4 personen. Zie www.kras.nl/77528 waarom zou je meer betalen Hotel Ersan Resort***** - Bodrum v.a. 449 volledig gerenoveerd en luxe hotel nabij Bodrum! direct aan het privé-strand, in de baai van Icmeler beschikt o.a. over een weelderige tuin, 6 restaurants, bars, 3 zwembaden, 2 aparte kinderbaden, miniclub en beautycenter Vertrekdata- vrijwel dagelijks van 29 april t/m 23 oktober I Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 3 personen. Zie www.kras.nl/72176 Hotel Delphin Diva***** - Antalya v.a. 519 modem en stijlvol resort met faciliteiten voor de hele familie! direct aan het lange privé-strand, in de hotelzone van Lara beschikt o.a. over een bioscoop, div. restaurants, bars en zwembaden, discotheek, miniclub, tienerclub en grote speeltuin Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 1 april t/m 29 oktober Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 3 personen. Zie www.kras.nl/71087 Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds 15 cpm EMMEN - De 'urn' die een passant zaterdagmiddag in het trappen huis van een flat in Emmen vond, blijkt een oude snoeppot te zijn. De eigenaresse van de pot meldde zich, nadat de politie Drenthe dins dag in de regionale media beelden van de 'urn' had getoond. Dat heeft de politie laten weten. Gisteren meldde de 64-jarige vrouw uit Emmen zich op het bu reau in haar woonplaats. De poli tie, die de pot voor een asvaas aan zag, wilde hem niet openen, om dat ze na hem te hebben geschud vermoedde dat er as in zat. In wer kelijkheid ging het om oude snoep jes. „Het deksel zat aan de pot vast geplakt, doordat de eigenares hem een keer had overgeschilderd", al dus een politiewoordvoerder. De Emmense zei dat ze de pot had willen weggooien. Ze was echter vergeten dat ze hem in het trap penhuis had gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7