PZC Pontes Pieter Zeeman 24 1 f 1 uur in touw voor Haïti MuSlCclI MOZCS Kclll ill i8l Rekentraining KERKMUSICAL Klassieke bijbelverhaal verbeeld in het hier en nu Vlaggen halfstok na verjaardag Beatrix Binnenhuisarchitectuur centraal in ZVU-cursus Training voor kinderen met autisme Gemeente Middelharnis druk met hondenpoep Oostflakkee herdenkt watersnoodramp '53 xtra korting op de Lezers- prijs! Sale 11,95 www.pzc.nl/webwinkel donderdag 28 januari 2010 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Slapen op school en 24 uur niet eten. Op de Pontes Pie ter Zeeman in Zierikzee begint vandaag een 24-uurs marathon voor Haïti. Tot nu toe hebben zich 70 leerlin gen opgegeven voor de actie en dat aantal is volgens de schoollei ding nog steeds groeiende. De leer lingen die meedoen aan de 24 hours 4 Haïti laten zich sponsoren door familie en bekenden om een aardig bedrag voor Haïti bij elkaar te brengen. Tijdens de actie zijn er verschillende activiteiten en work shops. Op vrijdag volgen ze de ge wone lessen. Op hun verzoek gaat het bij de gymlessen om een 'light-programma'De actie gaat vanmiddag om 16.00 uur van start. Tot 18.00 uur is er inloop van de deelnemers aan de actie. Hun spul len worden naar de gymzaal ge bracht. Mogelijk verzorgt Dans school Kramer een demonstratie tijdens de inloop. Sportworxs geeft om 20.00 uur een cursus Zumba. In de Aula Zuid kan vanaf 18.00 uur gegamed worden, en van af 19.00 uur kunnen leerlingen er terecht die films willen kijken. Dick de Boer leidt een workshop karate. Hoe laat die begint is nog niet bekend. Voor 22.00 uur staat een quiz gepland. Vanaf 23.00 uur kan er geslapen worden in de gym zaal. De vrijdag begint voor de deelnemers aan de actie met een wake-up call om 08.00 uur. Daarna wordt de gymzaal opgeruimd en om 08.30 uur beginnen de lessen. Om 16.00 uur wordt de actie afge sloten, de balans opgemaakt en de opbrengst bekend gemaakt. Op 20 januari 2010 is ten laste van E. Mouwen, voorheen wonende te Halsteren aan de Vlierbes 16, thans zijnde zonder bekende woon- of ver blijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal bete kend door N.A. Polderman, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennisgeving gegeven van beslaglegging op een aan hem in eigendom toebehorende motorboot met trailer. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarder- kantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen ZIERIKZEE Er was even twijfel bij de gemeen te Schouwen-Duiveland wat er op maandag 1 februari nu met de vlag gen moest gebeuren. Zondag 31 ja nuari is koningin Beatrix jarig. Om dat die dag op zondag valt, is het volgens rijksbeleid gebruikelijk om een dag later de vlag uit te steken. Maandag 1 februari is echter ook de dag van de watersnoodherdenking. Uit piëteit met de slachtoffers heb ben B8eW besloten dat 1 februari de vlag halfstok hangt tussen zons opgang en zonsondergang. MEEST GELEZEN 1Vlaggen halfstok op 1 februari 2. Proosten met advocaatje (foto) 3. Onderzoek vondst in duinen EN VERDER Verdiept verslaggever Maurits Sep zich in de Middelburgse oranjevereni ging op www.pzc.n./blogs TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl Meer regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland ZIERIKZEE De Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) verzorgt binnenkort in Zie rikzee een cursus binnenhuisarchi tectuur. In acht lessen wordt de deelnemers de voornaamste begin selen van het inrichten van een wo ning bijgebracht. Onwerptheorie, verlichting en decoraties komen aan de orde. Een excursie maakt ook deel uit van de cursus. Meer in formatie: 0118-634800. BROUWERSHAVEN In d'Oude Herberg in Brouwersha ven gaat 3 februari een training so ciale vaardigheden voor kinderen met autisme van start. De training is bedoeld voor kinderen van 9 tot 12 jaar met autisme of PDD-NOS. Spelenderwijs leren de kinderen beter met elkaar om te gaan. De training beslaat 10 bijeenkomsten. Wie meer wil weten, kan bellen met Barbara Meulman: 0111-695229. NIEUWE-TONCE De gemeente Middelharnis is bezig met een nieuw hondenpoepbeleid. De nieuwe strategie wordt gefa seerd per dorp in de gemeente be sproken en ingevoerd. Nieuwe-Tonge is als eerste aan de beurt. Dinsdag 9 februari wordt in het lokale dorpshuis een bijeen komst over het nieuwe honden poepbeleid gehouden. De vergade ring begint om 19.00 uur. OUDE-TONGE De gemeente Oostflakkee herdenkt maandag 1 februari de watersnood ramp van 1953. Het college van bur gemeester en wethouders van Oost flakkee legt om 10.00 uur een krans bij het monument op de wa tersnoodbegraafplaats aan de Oost- dijk in Oude-Tonge. In de hal van het gemeentehuis wordt die dag de expositie 'Rijzend water' van het Erfgoedhuis Zuid-Holland officieel geopend. Dat gebeurt om 19.30 uur. Repetitiescèrie voor de musical Mozes: het volk is opgelucht dat Mozes eindelijk oor heeft voor de vele klachten over het verblijf in de woestijn. foto's Dirk-Jan Gjeltema 2 PC Spellen Stimuleer uw brein en train uw grijze cellen. Deze exclusieve set bestaat uit de Rekentraining Begin ners Editie en de Gevorderden Editie. Verhoog uw rekenvaardigheid en leer sneller en beter denken met deze twee volledig Nederlandstalige spellen voorde PC. Van Veou- €20,05 14,05 exclusief 2,95 verzendkosten categorie wintersale I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76