2 sel Perry's voorziet problemen PZC □a déDRVKKERY Familie tegen actie vis Haïti Luchtje Klappen met de ploertendoder Verzelfstandiging Bewaerschole met oprichten stichting nu officieel 17 almanak SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 STRANDPAVILJOENS De Strandtent en Corazon willen ook in de winter openblijven Eenmaal, andermaal. Susan Smit 20 Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. www.oad.nl REIZEN Musical Mozes kan in spel en müziek heel veel kanten op Donderdag 28 januari 2010 door David Duijnmayer SCHARENDIJKE - Beachclub Perry's heeft bezwaar gemaakt tegen 'jaar- rond-openstelling' van De Strand tent. Eigenaar Perry den Broeder denkt dat er in de winter te weinig publiek is voor twee of zelfs drie strandpaviljoens op het kleine stuk strand dat de tenten delen. Sinds 2009 is De Strandtent geves tigd in de oksel van de Brouwers- dam, tussen de paviljoens Perry's en Corazon in. Dat was nodig, om dat De Strandtent op zijn vroegere locatie in het midden van de dam door de zee opgeslokt dreigde te worden. Op dit moment is Perry's de enige 'in de oksel' die 's winters ge opend is. Corazon en De Strand tent willen echter ook een vergun ning om het hele jaar open te blij ven. Volgens Den Broeder zal dat tot 'omvangrijke economische schade' leiden. „We zitten met z'n drieën op 700 meter strand. Het achterland is te klein om drie pavil joens binnen zo'n kleine straal ren dabel te maken en te houden", zegt hij. „Ik voorspel dat zeker één het dan niet gaat redden." Daarnaast wijst Den Broeder op onderzoeken naar de mogelijkhe den om de oude locatie van De Strandtent in stand te houden, bij voorbeeld door zandsuppletie. Het strand in het midden van de dam, is aangewezen als locatie voor ex treme sporten. „Voor die doel groep zijn er nu geen voorzienin gen meer op Schouws grondge bied. Dat is zonde." Tegen de verhuizing van De RENESSE - 'Verkocht!' De kinderen van groep 8 van basisschool 't Staepel'of in Renesse hielden gisteren een veiling, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de slachtoffers in Haïti. Vorige week donderdag begon de actie van 't Staepel'of met het wassen van auto's. Bij ondernemers vroe gen ze om spullen die ze konden veilen. Dat le verde een aanbod op, van skikleding tot schaat sen en van steps tot geurtjes. In totaal zamelden groep acht 2306,47 euro in. De kinderen van De Zonnewijzer in Zonnemaire haalden gisteren 761 euro op met onder meer voorstellingen en de ver koop van gebak. foto Dirk-Jan Gjeltema pagina 18, 20 en 21: meer acties voor Haïti MIDDELBURG - In de Roozenburg- ge plaatsgenoot met een ploerten laan in Middelburg is dinsdaga- doder hebben mishandeld. Die vond een 25-jarige Middelburger raakte door het afweren van de aangehouden. Hij zou een 20-jari- klappen gewond aan zijn arm. door Piet Kleemans Markt 51 Middelburg T0118886886 vrijdag 29 jan. 16.00 uur over haar nieuwe boek Vloed zie www.susansmit.nl zaterdag 30 jan. 15.00-16.30 uur Coverband 'JPS' boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl BURGH-HAAMSTEDE - Met de oprich ting van een nieuwe stichting is de verzelfstandiging van expositie ruimte De Bewaerschole officieel geworden. Na twintig jaar onlos makelijk met elkaar verbonden te zijn geweest zijn de wegen van de (overkoepelende) Stichting Wester- schouwen Kultureel (SWK) en de werkgroep Bewaerschole daarmee van elkaar gescheiden. In eerste in stantie verzette de SWK zich te gen de verzelfstandiging en het daarmee gepaard gaande besluit van de gemeente om het pand waarin De Bewaerschole is geves tigd niet meer aan SWK maar aan de nieuwe stichting te verhuren. Uiteindelijk heeft de SWK toch be sloten haar volledige medewer king aan de verzelfstandiging te ge ven. Ook wethouder Wijnand Renden heeft ermee ingestemd. Stichting Bewaerschole is nu offici eel de nieuwe huurder van De Be waerschole en heeft grootse plan nen om de hedendaagse kunst nog nadrukkelijker voor het voet licht te brengen. SWK en Stich ting De Bewaerschole hebben de intentie met elkaar samen te wer ken daar waar mogelijk. Een leven lang op het hoge land van Schouwen Strandtent naar de voet van de dam, had Den Broeder op zichzelf geen bezwaar. „Het gaat me om de winteropenstelling. Er is te weinig potentieel." Wel zouden de plannen om de Brouwersdam verder te ontwikke len in de toekomst meer levendig heid in de winter kunnen beteke nen. „Dat zou kunnen", reageert Den Broeder. „Maar die plannen zijn nog in een heel vroeg sta dium. Tot die tijd zal er een heel moeilijke situatie ontstaan als dit doorgaat." Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ZIERIKZEE - De familie Van Rien- derhof uit Zierikzee neemt af stand van de actie die visverkoper Peter van Baal vandaag houdt op de Zierikzee weekmarkt. Van Baal verkoopt vier haringen voor zes euro. Drie euro daarvan schenkt hij aan de slachtoffers in Haïti. Hij staat hiervoor van 9 tot 21 uur bij Concordia op de markt. Van Baal had de opbrengst van zijn actie willen overhandigen aan de familie Rienderhof, die twee Haïtiaanse adoptiekindjes heeft. Maar de familie is hiervan niet ge diend. In een e-mail aan de PZC schrijven zij verrast te zijn dat hun naam in combinatie met de haring actie wordt genoemd. Zij vinden elke actie waardevol, maar willen zich verre houden van 'eventuele belangenverstrengeling en een mo gelijk stempel van commercieel ge win'. Doel van de familie is enkel bewustwording van de problemen in Haïti te bewerkstelligen en Van Baal moet zijn geld maar storten op rekeningnummer 555. Vraag naar de voor- waarden bij uw ANVR- I reisadviseur of kijk op j www.oad.nl/staatsloierij. Tip? redactie@pzc.nl Die twee politiemensen waren niet de beroerdsten toen ze in het duister een fietser zonder licht aanhielden. Het draadje van de dynamo was lós en dat was zo verholpen. En het bon boekje bleef in de borstzak. Met een joviale slinger aan het voor wiel constateerde een van de dien ders dat het euvel was verholpen. Na het draaien aan het wiel bemerkte hij evenwel iets kleverigs aan zijn hand. Er viel maar één conclusie te trekken: de fietser zonder licht had zojuist door de hondenpoep gereden. Alle reden om zo snel mogelijk naar het politiebureau te gaan voor een grondige handenwasbeurt. De poli tieman met het luchtje droeg zijn lot sportief. „Zal ik rijden?" opperde hij, terwijl hij aanstalten maakte achter het stuur plaats te nemen. Zijn colle ga reageerde gebeten: „Als je dat maar uit je hoofd laat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75