61 nland Digitale vijver Vooruitgang in Uruzgan traag Specialisten vangen bot bij rechter BUSVAKANTIES Linda begint drama-afdeling SOCIALE NETWERKEN Linkedln is inmiddels VS dringen aan: 'blijf DUITSLAND ITALIË MIDDEN-EUROPA DE NIEUWE BROCHURE! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Vraag nü gratis de brochure 'Rondreizen Fly-drives' aan met ons complete aanbod voor zomer 2010! donderdag 28 januari 2010 DEN HAAG - Minister Klink (Volks gezondheid) mag bezuinigen op de vergoedingen van zelfstandige medisch specialisten. Dat heeft de rechtbank in Den Haag gisteren bepaald in een kort geding dat de Orde van Medisch Specialisten tegen de bewindsman had aangespannen. De specialisten reageerden vol onbegrip, de koe pel van zorgverzekeraars is ver heugd. Klink toonde zich tevre den. De bewindsman wil 512 miljoen euro besparen op de uitgaven aan medisch specialisten. Die vrezen er daardoor 20 procent op achter uit te gaan en vinden dat zij daar mee harder worden getroffen dan andere partijen in de gezondheids zorg. De rechter oordeelde dat het publieke belang voor dat van de specialisten gaat. De orde begrijpt dat argument niet. „Het algemeen belang is niet gediend bij gedemo tiveerde specialisten en minder be schikbare zorg", aldus voorzitter Willem van der Ham. In Nederland werken 14.000 spe cialisten, van wie de helft als zelf standige. Vrijwel alle vrij gevestig de artsen noemen de korting onac ceptabel, stelt de beroepsgroep. „Zij vinden dat Klink de rol van de specialist ondergeschikt maakt. De kans op acties is heel groot", al dus Van der Ham. HILVERSUM - Linda de Mol begint bij het tv-bedrijf van haar broer John, Talpa producties, een aparte afdeling die zich richt op het be denken van nieuwe dramaseries. Dat vertelde de presentatrice/actri ce gisteren na haar uitverkiezing tot omroepvrouw van het jaar. Ze hoopt binnen de nieuwe constella tie een opvolger te kunnen beden ken voor de serie 'Gooische Vrou- Brieven sturen en bellen is vaak niet meer genoeg om een baan te vinden. Het belang van sociale netwerken op het internet groeit razendsnel. door Stefan Vermeulen Omdat hij een tijdje een interim-functie had be kleed, moest de 35-jari- ge IT'er Rico van der Kooij uit Rotterdam in het najaar op zoek naar een nieuwe baan. Hij besloot te zoeken via zijn sociale netwerk op internet, want dat le verde volgens hem meer op dan solliciteren op openstaande vacatu res. Die inschatting was juist. Soft wareproducent Backbase zocht via netwerksite Linkedln een nieuwe werknemer en Van .der Kooij bleek de ideale kandidaat. „Een vriend van mij kreeg via Lin kedln een oproepje, en zei dat het voor mij geschikt zou kunnen zijn. Ik kende het bedrijf helemaal niet, dus ging eerst eens naar hun websi te. Het zag er inderdaad wel inte ressant uit. Toen heb ik via Linked ln contact gelegd met de persoon die de oproep had geplaatst en een paar keer met hem gebeld. Ik kreeg er een goed gevoel van, en nu werk ik er." Brieven sturen had volgens Van der Kooij weinig zin meer, maar ook het zoeken naar vacatures via sites als Monsterboard leverde wei nig op. „Op die sites keek ik wel, maar daar reageren heel veel men sen op elke vacature. Je bent er een van de velen, contact via Lin kedln is meteen veel persoonlij ker." Twitter, Hyves, Facebook en voor al Linkedln zijn volgens deskundi gen onmisbaar geworden bij de zoektocht naar een nieuwe baan. Volgens loopbaanbegeleidster en Linkedln-specialist Aaltje Vincent wordt tegenwoordig al 70 procent IT'er Rico van der Kooij vond een van de vacatures ingevuld zonder ooit in een vacaturebank zichtbaar te zijn geweest. Andere deskundi gen schatten dat het om de helft van de vacatures gaat. Vincent: „Die worden nu allemaal via via in gevuld. Zonder Linkedln loop je een heel groot deel van de kansen mis." Gebruikers van Linkedln maken een profiel aan, waarin ze hun werkgeschiedenis op een rij zetten en aangeven waarin ze geïnteres seerd zijn. Van vrijwel alle gebrui kers is ook een mailadres zicht baar, sommigen publiceren hun te lefoonnummer. Ook kunnen de deelnemers groepen vormen met mensen uit een zelfde interessege bied, beroepsgroep of verleden aan dezelfde universiteit. door Hanneke Keultjes Als Nederland vertrekt uit Uruzgan, zal Lou Cuypers niet stoppen met zijn saffraanproject in de Afghaanse provincie. Toch is hij onzeker over zijn toekomst. Wat als de opvolger van Neder land het moeizaam opgebouwde krediet onder de bevolking ver speelt? „Kamp Holland is Kamp Holland dan niet meer." Cuypers vreest dat andere mogend heden harder optreden, terwijl Ne derland problemen vaak met de fluwelen handschoen heeft aange pakt. „Veel landen geven hoog op van de Nederlandse 3D-benade- ring (defensie, diplomatie en 'deve lopment', red.), maar gaan onze opvolgers ook zo te werk?" Zolang militairen en ontwikke lingswerkers samenwerken, zal het goed komen, stelt luitenant-kolo nel Frans Van Gooi. Zij zijn vol gens hem 'een gouden combina tie'. „De balans tussen defensie en ontwikkeling wordt bepaald door de situatie; de ene keer valt het ge wicht meer naar de militaire kant, de andere keer naar de ontwikke lingskant." DEN HAAG - De Amerikaanse Na- vo-ambassadeur Ivo Daalder heeft er gisteren nogmaals op aangedron gen dat Nederland zijn militairen nu niet terugtrekt uit Uruzgan. Vol gens hem is 2010 een cruciaal jaar, waarin een maximale inspanning in het gebied is vereist. Het zou vol gens hem moeilijk zijn de Neder landse militairen te vervangen. Het kabinet moet uiterlijk op 1 maart beslissen. De Verenigde Staten oefe nen al langer druk uit op Den Haag om de missie te verlengen. Marinke Ros zet vraagtekens bij de samenwerking die Van Gooi om schrijft. „Er zijn in Uruzgan ontzet tend veel goede dingen gebeurd. Maar ik weet niet of dat één op één is te herleiden tot de aanwezig heid van militairen", stelt de woordvoerster van het Dutch Con sortium for Uruzgan (DCU), een samenwerkingsverband van vijf Nederlandse hulporganisaties. DCU werkt uitsluitend met Af ghaanse medewerkers en wil abso luut niet met de uniformen in ver band gebracht worden. DCU gaat hoe dan ook door met zijn werk in Uruzgan, of de Nederlandse mi litairen na 1 augustus 2010 blijven of niet. De vijf ontwikkelingsorganisaties waren ook vóór 2006 al actief in de provincie. „We zien dat er meer draagvlak onder de bevolking is, maar of dat door de militairen komt? Misschien creëren de Afgha- nen de veiligheid wel zelf." Reizen met Comfort Class bus (méér beenruimte)! Zie www.kras.nl/35583 Zie www.kras.nl/39005 Zie www.kras.nl/35514 Zie www.kras.nl/39028 Zie www.kras.nl/39018 Zie www.kras.nl/35510 Zie www.kras.nl/brochures Excursiereis Bruisend Berlijn Vertrek: van 12 februari t/m 22 oktober busreis, hotelovernachtingen, ontbijt tip: kies ook voor het excursiepakket met uitgebreide stadstour en excursies naar Potsdam Schloss Charlottenburg Excursiereis André Rieu in Wenen Vertrek: 27 mei busreis, hotelovernachtingen, ontbijt inclusief entreekaart voor het concert van André Rieu in Wenen op 29 mei absolute buitenkans, laatste plaatsen! Excursiereis Toscane, Cinque Terre Elba Vertrek: van 30 april t/m 8 oktober busreis, hotelovernachtingen, ontbijt en diner, excursieprogramma met o.a. de toren van Pisa, Cinque Terre, Elba, Siena (optioneel) Florence Rondreis Midden-Europa Vertrek: van 24 mei t/m 6 september busreis, hotelovernachtingen, 11 x ontbijt, 9 x diner, excursieprogramma ontdek de interessante hoofdsteden Berlijn, Praag, Boedapest Wenen Rondreis Polen Mazuren Vertrek: van 24 mei t/m 6 september busreis, hotelovernachtingen, ontbijt en diner, excursieprogramma met o.a. Poznan, Gdansk, Mazurisch merengebied, Warschau en Krakau Excursiereis De Portugese Algarve Vertrek: van 3 mei t/m 4 oktober busreis, hotelovernachtingen, ontbijt en diner, excursieprogramma wissel stranddagen af met excursies naar Faro, Sevilla, Madrid Granada 20 0 waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6