Allefs kijkt uit naar mooi sportjaar 20 Chinese tennisster neemt na zege op Williams gewoon een biertje Hulst In bijna elke kern in de streek wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek 'Kriskras door Zeeuws-Vlaanderen' worden zij in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 2: Monique Allefs uit Hulst. donderdag 28 januari 2010 door René van Stee HULST - Wie een jaar of tien gele den had voorspeld dat Monique Allefs ooit marathons zou lopen, was onmiddellijk voor gek ver klaard. Op zaterdag 17 april gaat de 42-jarige Hulsterse in de Marathon Zeeuws-Vlaanderen echter op voor haar vierde wedstrijd over de bijna mythische afstand van dik 42 kilometer. Zij was vorig jaar ook van de partij, net als bij de Kustma- rathon in 2008 en de Marathon Eindhoven in 2007. „Wie had dat ooit kunnen denken? Een fanatie ke sportster was ik eigenlijk niet. Ik ging altijd wel naar de sport school om mee te doen aan de groepslessen, maar dat was het dan ook wel", vertelt ze lachend. Een specifieke reden om met lo pen te beginnen, kan Allefs niet bedenken. Wel had ze een jaar of vijf geleden het gevoel dat ze meer moest gaan doen om fit en 'in de plooi' te blijven. „En dan kom je al gauw op hardlopen uit. Je kunt gaan en staan waar en wannear je maar wilt. Als je klaar bent, ben je weer helemaal fris in je hoofd. Echt heerlijk. En dan te bedenken dat toen ik begon ik nog niet eens het eind van de straat haalde." Allefs herinnert zich haar eerste wedstrijd als de dag van gisteren. De Kreekloop in Terneuzen werd een martelgang. „Ik was allerlaat ste. De man op de bezemfiets kon ik nog net voorblijven. Ik nam me zelf toen voor dat dit me nooit meer zou overkomen." Vijf keer per week trekt Allefs erop uit. Tot het programma behoren onder meer twee duurlopen van anderhalf uur, een wedstrijd en een lange duurloop in de trainings groep onder leiding van Ingrid IJse- baert. „Daarin bouwen we 's zon dags op naar de marathon. We zit ten nu op twee uur en een kwar tier. Dat moeten drie uur en een kwartier worden." Sinds enkele jaren traint Allefs ook bij atletiekvereniging RKHAV in haar woonplaats op de baan. Monique Allefs is volop in training voor de Marathon Zeeuw-Vlaanderen. Die wedstrijd gaat in haar woonplaats Hulst van start. foto Peter Nicolai Onder leiding van Jan. van Laarho ven werkt zij in het gezelschap van Zeeuws-Vlaamse kleppers zo als Edwin de la Ruelle en Patrick Vervaet 's woensdags aan haar ba sissnelheid. Intervaltraining (tot 35 keer 200 meter) dragen er aan bij dat die omhoog gaat. De resultaten mogen er zijn. De Oost Zeeuws-Vlaamse liep niet al leen drie marathons uit, ook stond ze in haar leeftijdsklasse twee keer op het hoogste podium op de twaalf kilometer van het NK veld lopen voor gemeenteambtenaren. In 2007 leverde zij die prestatie in Katwijk en vorig jaar in Ede. Dit jaar wordt de wedstrijd op 31 maart gehouden door de gemeen ten Veere, Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland. Deltapark Neeltje Jans is de wedstrijdlocatie. In het zicht van de stormvloedke ring wordt er gelopen over verhar de paden, strand en duinen. Er worden duizenden deelnemers verwacht. Allefs, personeelsfunc tionaris bij de gemeente Terneu zen, verheugt zich er enorm op. „Ik ga in m'n eigen provincie na tuurlijk voor prolongatie van mijn titel, al is dat geen vanzelfsprekend heid. Omdat alle categorieën door elkaar lopen, weet je niet precies wie je tegenstanders zijn. Het wordt dus een kwestie van het ver stand op nul, de blik op oneindig en er volle bak tegenaan gaan." Monique Allefs kijkt uit naar eén fraai sportjaar met ook nog het Open Zeeuws kampioenschap hal ve marathon in Cadzand-Bad op zondag 7 februari. „Het veldlopen wordt een hoogtepunt, maar zeker ook de Marathon Zeeuws-Vlaande- ren. Daar heb ik vorig jaar zó van genoten. Ik werd niet alleen vier de, ook onderweg was het één groot feest. Overal zag je familie, vrienden en bekenden. En je liep natuurlijk op bekend terrein. Het was geweldig", zegt Allefs, die in Eindhoven haar snelste tijd van 3 uur 32 minuten neerzette. Zoals het er nu naar uitziet blijft de Hulsterse nog een flinke tijd ac tief als- loopster. Ze wil ze dit jaar ook graag haar beste tijd op de hal ve marathon (één uur en 34 minu ten juni vorig jaar in Roosendaal) verbeteren. Mits ze uiteraard geen zware blessures oploopt. Die zijn haar tot dusverre bespaard geble ven, al kneusde ze drie weken voor de Kustmarathon in 2008 haar ribben na een val over een boomstronk tijdens de training in de Clingse bossen. „Ik heb 'm toen uitgelopen op pijnstillers. Gekken werk natuurlijk, maar ik wilde niet van wijken weten. Ik bleef net binnen de vier uur." MELBOURNE - Het Chinese tennis beleeft gouden dagen op de Austra lian Open in Melbourne. Voor de eerste keer in de tennishistorie staan twee speelsters uit China in de halve finales van een grands- lamtoernooi: Li Na en Zheng Jie. Li Na schakelde gisteren de als zes de Amerikaanse Venus Williams in drie sets uit: 2-6 7-6 7-5. Zheng Jie presteerde dat dinsdag al door een overtuigende overwinning op de Russische Maria Kirilenko (6-1 6-3). Li Na sluipt door haar zeges op Melboure Park de top tien bin nen van de wereldranglijst. „Het is de mooiste dag uit mijn he le leven", glunderde de 27-jarige Li Na na haar winst op Venus Willi ams. „Dit is goed voor het Chinese tennis en voor de speelsters. Ik denk dat ik vanavond een biertje neem." Die vrijpostigheid is opvallend bij Chinese sportmensen, maar de toptennissters genieten tegenwoor dig van hun vrijheid. In december 2008 liet het strenge en strak gere gisseerde Chinese regime de teu gels los bij Li Na, Zheng Jie, Peng Shuai en Yan Zi. Het viertal mag vrij reizen over de wereld, hun ei gen wedstrijdschema bepalen, ei gen coaches kiezen en - niet onbe langrijk voor profspeelsters - hun verdiende prijzengeld bijna hele maal in eigen zak steken. De vrij heid heeft vooral Li Na en Zheng Jie goed gedaan. Li Na is het verst, dat onderstreepte ze met haar zege op Venus Williams. „Mijn doel was dit jaar bij de beste tien ko men en dat heb ik wel erg snel be reikt. Het is pas januari." De wed strijd tussen Li Na en Williams was niet bepaald hoogstaand. Eer der een foutenfestival. Li Na treft nu in de halve finale de jongere zus van Venus. Titelverdedigster 'Serena Williams plaatste zich giste ren eveneens voor de halve finales, maar ze moest daarvoor een zware partij afwerken tegen Victoria Aza- renka uit Wit-Rusland. UIT BASKETBAL New York. NBA. Los Angeles Lakers - Was hington Wizards 115-103, New York Knicks - Minnesota Timberwolves 132-105, Dallas Ma vericks - Milwaukee Bucks 108-107, Charlotte Bobcats - Phoenix Suns 114-109, Sacramento Kings - Golden State Warriors 99-96. BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie. De Heerenstraat 2 - DC Michielsen 2 4-4: Eric Niewenhuyse - Ruud Ooninckx 23-30, 63; Rinus Rijk - Janus de Grauw 25-24, 79; Rob Jacobs - Wim Diepst raten 25-19, 78; Wim Zandee - Rinus Neele- mans 12-20, 34. Driebanden. Grand Prix ZVB. Poule E. Frank de Rijk (35 te maken) - Koen Pöpsel (32) 35-15, 33; Bram de Kraker(32) - Lex de Feijter (27) 25-27, 44; Frank de Rijk - Lex .de Feijter 32-27, 47. Marco Potvlieger (27) - Fojis Baart (32) 18-32, 48; Carel van Meelen (30) - Marco Potvlieger 18-27, 51; Fons Baart - Carel van Meelen 32-18, 39. Lex de Feijter en Fons Baart naar volgende ronde. Pool. Regionale eerste klasse. Growing Pains met die ene - The Roadhouse Blues 7-2: straight. Heiko Bosman - Jeroen Damman 14-50; Jordi - v - v Schouten - Jeroen Damman 46-50. 10-ball. Frank Verhoebem - Dennis van Belzen 6-4. 9-ball. Joos Schevers - Jan Roskam 7-2. 8-ball. Thomas Kleinjan - Martin Neumann 6-5; Hei ko Bosman - Joris Lodder 6-4. HOCKEY San Diego. Oefeninterland. Vrouwen. Verenig de Staten - Nederland 1-4 (1-2). Doelpunten Nederland: Van As, Lammers, Paumen, De Goe de. SCHAATSEN Techendorf. ONK natuurijs. Mannen, 100 ki lometer in 2.36.29: 1. Huisman, 2. Berga, 3. Stroetinga, 4. Aerts, 5. Borst, 6. Heideman, 7. Groeneveld, 8. René Ruitenberg, 9. Hooge- veen, 10. Lissenberg. Vrouwen, 60 km in 1.46.20: 1. Zielman, 2. Bekkering, 3. Huisman, 4. Witty, 5. Haarlink, 6. Van Slochteren. TENNIS Melbourne. Australian Open. Vrouwen. Kwartfinales: Serena Williams (VSt/1) - Azaren- ka (WRu/7) 4-6 7-6 (4) 6-2, Li Na (Chn/16) - Venus Williams (VSt/6) 2-6 7-6 (4) 7-5. Mannen. Kwartfinales: Federer (Zwi/1) - Davi- denko (Rus/6) 2-6 6-3 6-0 7-5, Tsonga (Fra/10) - Djokovic (Ser/3) 7-6 (8) 6-7 (5) 1-6 6-3 6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68