221 Lonink begaf zich Dimitri P. op niet op vrije voeten 'Harde onderhandelingen KORTE SERIE OVER CHECKPOINT: DEEL 3 Het proces tegen Checkpoint lag drie maanden stil. In aanloop naar de hervatting diepte de PZC nieuwe dossiers uit en sprak nog eens met spelers in dit spel. brieven Zorg Natuurbescherming Kilometerheffing Kilometerheffing 2 Hongerdieet voor diabetes Ziekenhuis Openbaar vervoer donderdag 28 januari 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzr.nl De kosten van de zorg lopen finaal uit de hand. Klink meent onder an dere door verzelfstandiging te kun nen bezuinigen. Veel zorgverleners willen best een flinke stap extra doen, maar dan ook echt zelfstan dig en niet onder curatele. Gemoti veerde ziekenhuizen met prima zorg voor de patiënt ontstaan niet door reorganisaties, maar door vol doende mensen in de zorg in plaats van plannenmakers die erg duur zijn. Met de plannen van Klink zou de fusie van ziekenhui zen Zeeland direct moeten stop pen en de zorgverbetering voor rang moeten krijgen. Door Vlissin- gen leeg te zuigen en Goes te ver bouwen wordt geld verspild, waar bij straks geen cent over blijkt te zijn voor de kliniek in de Mortiere. In dit geval slechtere zorg en dat is in strijd met de 'Klinkplannen'. P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Waar ik mij ontzettend aan erger is het citaat: 'Balkenende vroeg meer aandacht voor de economie, die door de natuur in de knel komt'. Deze spreuk wordt door meer zogenaamde wereldverbete raars te pas en te onpas gebruikt. Helaas zijn zij degenen die steeds meer de wereld onbruikbaar ma ken want juist het tegendeel van de aangehaalde spreuk is waar: De natuur komt steeds meer in de knel vanwege de oprukkende eco nomie! Vandaar terecht, dat de NA- TURA20oo-regels streng gehan teerd worden. Nog niet streng ge noeg schijnt het als je ziet dat men nog steeds werkt aan WCT plan nen die ook weer ten koste gaan van onvervangbare natuur. F.A.D. van Nieulande Scheldepoortstr. 56, N. en St.-Joosland De overheid veronderstelt dat met de kilometerheffing het probleem van files, zonder vaststelling van oorzaak, op te lossen is. Echter dit is minder waar en bovendien onlo gisch met daarbij een advies van de ANWB blindelings opvolgen. Met deze gang van zaken en de pei ling heeft de overheid het juiste spoor en het vertrouwen van de au tomobilisten verloren met de ver wachting dat zij in de toekomst sa men met de kilometerdetectie in de files staan. L.J. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens Tijdens het invullen van de ANWB-enquête realiseerde ik mij eens te meer wat er over ons heen- komt als dit systeem ingevoerd wordt. Het is absoluut onmogelijk de kilometers te registreren met het GPS-systeem. Onder bomen werkt het niet. Het is gemakkelijk om het GPS-signaal te blokkeren en wat te doen als je in de auto stapt en het werkt niet? Krijg je dan een rekening voor niet gere den kilometers? Wie wil geknoei in de auto waardoor die het mis schien ineens niet meer doet? Fa brikanten in het buitenland zullen blij zijn met het Nederlandse sys teem! En wat doen de omringende landen? Word ik dubbel gepakt als ik in Frankrijk ook moet betalen voor de tolweg? Wie bepaalt de ki- lometerprijs? Stel dat die 50 cent wordt en je wilt naar je dochter die 250 kilometer ver weg woont. Vrijwilligerswerk en sociale activi teiten worden er door ontmoe digd! jan Ottens Notendijk 49, Terhole Wij als diabetesprojectgroep (dia betes type 2)willen reageren op het artikel van Nadia Berkelder. De uit spraak van hongerdieet vinden wij als groep overdreven. Wij ervaren het dieet niet als uithongeren. Wel zijn we erg blij dat we voor dit pro ject in aanmerking zijn gekomen en hebben tot nu toe alleen maar positieve ervaringen en totaal geen honger. Onze voeding bestaat uit 3x daags een shake dit is bij elkaar 500 calorieën. Daarbij mogen we 2 keer daags een bakje sla zonder dressing en ook mogen we onbe perkt koffie thee en water drinken en als klap op de vuurpijl 2 keer daags een kop bouillon. Verder moeten we elke dag minimaal 1 uur bewegen onder begeleiding van de fysiotherapeut van het Ad miraal de Ruyter ziekenhuis. Daar krijgen we ook tips om dat na de opname door te zetten. Inga Becks de diabetesverpleegkundige bege leidt dit project samen interniste dokter Boomgaard. Salomons, Rijn, jurgen Dingemanse L. Simonsestraat3, Biggekerke Ik reageer onder andere op het arti kel over de onzekerheid voor een 'dottervergunning' voor het zieken huis in Goes. De heer Vierhout van het ziekenhuis zegt: 'veel van onze plannen zijn afhankelijk van dat dottercentrum'. Wat die plan nen dan wel mogen zijn? Als be- drijfsmanager behoor je aan lan- ge-termijnplanning te doen geba seerd op realistische feiten. Het pro vinciebestuur noemt 2010 het 'Zeeuws jaar van de fiets', mis schien kan het de heer Vierhout uitroepen tot kampioen 'luchtfiet serij'. Resumerend: behoud zieken huis Walcheren in Vlissingen is be ter voor het welzijn van bewoners en toeristen en betekent minder ka pitaalvernietiging. A. Kleinepier Duinstraat 16, Koudekerke Reactie op artikel over kosten van een abonnement voor scholieren. Mijn jongste dochter zit in Brugge op school. Voor een jaarabonne ment waarop alle bussen van De Lijn mee kan gereden worden, be taal ik per jaar 166,00 euro. Dit abonnement is geldig voor jonge ren tot 24 jaar. Een maandabonne ment van Schoondijke tot Sluis kost me 68,10 euro per maand. Ik weet dat het mijn eigen beslissing is om mijn dochter naar Brugge te sturen voor onderwijs, maar vraag me af hoe dit grote prijsverschil te verklaren is. Misschien vond ik het antwoord wel in de krant van 27 ja nuari: Nederlands koningshuis op een na duurste van Europa. Annie Verherbrugge Prinses Beatrixstraat 18, Schoondijke De uitspraak van plaatsvervangend hoofdofficier van jus titie Jo Valente over burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen is niet mis. „Mogelijk zou, afhankelijk van de omstandigheden, zelfs sprake kun nen zijn van een ambtsmisdrijf', zegt de magistraat tijdens zijn ver hoor bij de rechter-commissaris als hij geconfronteerd wordt met een document in de Check- point-strafzaak. Volgens die memo van Checkpoint-woordvoerder Frank Deij zou Lonink, tijdens een gesprek met Deij, gezegd heb ben dat de politie op de hoogte was van opslagplaatsen buiten de shop. Advocaten vragen tijdens het ver hoor aan Valente of het Lonink was toegestaan dit mee te delen. „Het is de burgemeester formeel niet verboden, maar het zou in mijn ogen al snel onverstandig zijn om te doen", antwoordt Va lente Lonink krijgt tijdens zijn verhoor ook die memo te zien en reageert verontwaardigd. „Wat hij daarin stelt, heb ik niet gezegd. Ik vind het kwalijk." Valente is sinds eind 2006 de gebiedsofficier voor Zeeuws-Vlaanderen. Uit gesprek- Officier van justitie Jo Valente DEN HAAG - Dimitri P. die wordt beschuldigd van valsheid in ge schrifte, oplichting en creditcard fraude komt niet vrij. De Haagse rechtbank heeft een verzoek van advocaat A. van Duijne Strobosch afgewezen om de 34-jarige Middel burger in vrijheid zijn strafzaak te laten afwachten. De advocaat vroeg een groot aan tal gedupeerden als getuigen te ho ren. De rechtbank besloot zes ge tuigen te horen. Ook werd positief ken met betrokkenen blijkt dat hij de man is die zich vanaf het begin zeer kritisch opstelde over de gang van zaken rond Checkpoint. Het schriftelijk verslag van zijn ver hoor bij de rechter-commissaris be vestigt dat beeld. Valente zet ook zijn vraagtekens bij het feit dat Checkpoint zelf nooit is overval len. Hij vermoedt dat het bedrijf werd beschermd of dat het zelf die bescherming regelde. Districtschef Jan Dalebout van de Zeeuws- Vlaamse politie sprak daar tegen over Terneuzense ambtenaren eveneens zijn verbazing over uit. Hij zou toen zelf geantwoord heb ben dat 'Willemsen misschien wel machtiger was dan iedereen ver moedde', aldus één van de beleids medewerkers. Zover bekend is er geen bewijs gevonden voor be scherming. Ook zijn er tijdens de invallen door politie geen wapens Het begon in de jaren zeven tig voorzichtig met de le gendarische 'blauwe deur'. Maar de verkoop van drugs in dat kreupele huisje in de Smids- wal achter de Noordstraatprome- nade, groeide al snel uit tot een bloeiende straathandel. De hele binnenstad van Terneuzen werd er door overspoeld. Toenmalig politiechef Henk Sierse- ma: „In '87 hoorde ik dat er dealers in de stad rondliepen. Di rect daarna heb ik het project Dou ble Shot opgezet. We traden op en pakten de drugspanden aan; als po litie toonden we power." Later zou het project Houdgreep, gericht op het aanpakken van de overlast van illegale drugsverkoop en behande ling van de klachten van buurtbe woners, een succesvolle opvolger blijken. gereageerd op een voorstel van de advocaat om Dimitri P. te laten on derzoeken door een psycholoog en een psychiater. De officier van justitie stelde voor om de strafzitting op 24 februari inhoudelijk te behandelen. De rechtbank had echter twijfels of de onderzoeksrechter binnen vier we ken zes getuigen kan horen. Ook zouden psycholoog en psychiater meer tijd nodig hebben om een rapport over de man op te stellen. gevonden in Checkpoint noch bij medewerkers thuis. Alleen in de woning van Willemsen lag een stroomstok. Vóór Valente was Rutger Jeu ken gebiedsofficier Zeeuws-Vlaanderen. Hij zag nimmer een reden Check point aan te pakken. Wel sprak hij met de toenmalige hoofdofficier over de bezoekersaantallen. Actie werd er niet ondernomen. In het getuigenverhoor komt ook aan de orde dat officieren van justitie von den dat Lonink ten aanzien van de coffeeshops bezig was met 'pap pen en nathouden'. Jeuken kan zich, zo zegt hij tegen de rech ter-commissaris, daar wel iets bij voorstellen. „De gemeente was er langdurig mee bezig zonder dat er duidelijk richting ontstond." Hij herinnert zich tijdens zijn ver hoor dat Lonink ooit een gesprek had met Willemsen over het ver ruimen van zijn handelsvoorraad omdat hij 'zoveel als mogelijk wil de verdienen aan buitenlanders'. Samen met de districtschef van de politie heeft Jeuken burgemeester Lonink toen laten weten dat 'een dergelijk gesprek niet zo handig is' en dat er niet wordt afgeweken van de gedoogregels. Burgemeester Ron Barbé, eerst fer vent voorstander van repressief handelen, kwam halverwege de ja ren negentig tot de conclusie dat het roer om moest. En de nieuwe districtschef Fup Goudswaard wees de weg. Barbé schotelde de gemeenteraad in 1996 een nieuw beleid voor: twee gedoogde coffeeshops en de zeventig illegale drugspanden ste vig aanpakken. Meddie Willemsen (Checkpoint) en L. 'Hassan' Oucheane (Miami) kregen een ver gunning. Het doel leek bereikt. De dealers verdwenen uit het straat beeld; in de binnenstad keerde de rust terug. Voor even, want jaren later zou de enorme toeloop voor nieuwe overlast zorgen. Checkpoint begon écht te groeien na de verhuizing naar een tijdelijk onderkomen tegenover De Rijn- Advocaat Van Duijne Strobosch he kelde de publiciteit rond de ver dachte. Door krantenverhalen en berichtgeving op internet zou P. het leven in Nederland nagenoeg onmogelijk worden gemaakt. In deze publicaties zouden de gedu peerden hun gram proberen te ha len. De advocaat begrijpt niet dat een reisorganisatie Dimitri P. als manager naar Turkije stuurde na dat hij eerder bij dezelfde club met problemen was vertrokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64