Cijfers krimp Plattelanders bouwen liegen niet Vrees voor ongehoorde groei waterschapslasten 20 I Red onze Polders roept op tot massale deelname lawaaistoet Actie voor Haïti AFNAME Woningcorporatie waarschuwt Hulst TONEELVOORSTELLING Stijn Streuvels' vermaarde verhaal Teleurgang Benefietconcert voor Heemkundevereniging zorgboerderij Terhole heeft beste website Feestelijke opening hostel voor daklozen Scène uit de werklustige, nieuwe toneelvoorstelling van De Plattelanders. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Zeeuwen dreigen be hoorlijk op de kosten te worden gejaagd door een akkoord waar over de waterschappen en de rijks overheid bijna overeenstemming hebben bereikt. De CDA-fractie in het algemeen bestuur van water schap Zeeuws-Vlaanderen spreekt die vrees uit. Een tariefstijging met honderden euro's ligt op de loer, volgens CDA-fractievoorzitter Ka- rel Martinet. Wat is er aan de hand? Den Haag moet fors bezuinigen en heeft de waterschappen landelijk voorge steld een aantal taken van de rijks overheid en de provincies over te nemen. De positie van waterschap pen wordt zo versterkt. Den Haag vraagt daar ook iets voor terug, na melijk dat waterschappen helpen structureel honderd miljoen euro te bezuinigen. Om dit voor elkaar te krijgen moet onder meer de ver antwoordelijkheid voor aanleg, be- 'heer en onderhoud van regionale waterkeringen volledig bij de wa terschappen komen. En daar schuilt, aldus CDA'er Mar tinet, een groot gevaar in. Het dun bevolkte Zeeland kent heel veel ki lometers dijk. Nu hebben de water schappen al afgesproken dat ze on derling 'solidair' zullen zijn. Ande re waterschappen willen dus Zee land helpen, maar - en dat is Mar tinets punt - ze willen dat niet vol ledig doen. De rekening komt ver volgens per ommegaande post bij de Zeeuwse huishoudens terecht. Martinet vindt dit onacceptabel en dat zal hij vanavond ook laten ho ren in de vergadering van het wa terschapsbestuur. „We moeten hier paal en perk aan stellen", al dus Martinet. HULST - Kinderen uit de groepen zeven en acht van basisschool De Ark uit Hulst bakken en verkopen vandaag pannenkoeken voor Haïti. De leerlingen verkopen de pannen koeken tussen 9.30 uur en 11.30 uur en zijn te vinden op de Grote Markt in Hulst. Op 20 januari 2010 is ten laste van E. Mouwen, voorheen wonende te Halsteren aan de Vlierbes 16, thans zijnde zonder bekende woon- of ver blijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal bete kend door N.A. Polderman, t.k.- gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt kennisgeving gegeven van beslaglegging op een aan hem in eigendom toebehorende motorboot met trailer. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarder kantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen donderdag 28 januari 2010 door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - Kees Reinhoudt, directeur van woningbouwcorpo ratie Woongoed, waarschuwt de gemeente Hulst niet de kop in het zand te steken waar het de krimp, de afname van de bevolking, be treft. „Krimp ontkennen kan niet meer. Cijfers liegen niet", aldus Rein houdt tijdens een samenkomst van de Hulster wijk- en dorpsra den op een discussieavond van de Zeeuwse Vereniging Kleine Ker nen (ZVKK) in Sint Jansteen. „Het is niet te voorkomen dat er in de dorpen voorzieningen verdwijnen omdat dorpen minder inwoners gaan krijgen." Reinhoudt roept daarom op tot actie. De corporatie zelf is druk in de weer om plan nen op te stellen om de krimp het hoofd te bieden. Zo wil en moet de corporatie toe naar minder, maar betere huurwoningen die toegesneden zijn op bepaalde doel groepen. In de strijd tegen krimp vinden Reinhoudt en zijn collega-corpora tiedirecteuren niet bepaald het Hulster dagelijks bestuur aan hun zijde. Volgens de Hulster wethou der Fons Dobbelaer (dorps- en wijkraden) valt het in Hulst alle maal best mee met die krimp. „De krimp in de gemeente Hulst be droeg afgelopen jaar 0,1 procent. Waar praten we dan'over? Ik zeg maar zo: krimp is kramp. Het gaat over." De gemeente Hulst heeft ook geen officieel standpunt ingenomen over de krimp. Dat laat het dage lijks gemeentebestuur na de ko mende verkiezingen graag over aan de nieuwe gemeenteraad en de nieuwe wethouders. „Wij gaan nu niet over ons graf heen rege ren", stelt Dobbelaer. Het bestuur van de ZVKK gaf de vertegenwoordigers van de wijk en dorpsraden inzicht in de vraag stukken waar men onvermijdelijk tegenaan zal lopen. Is het in de toe komst nog houdbaar dat elk dorp zijn eigen school heeft? Hoe stop pen we de massale uittocht van de jeugd? Het ZVKK-bestuur stelt dat om gaan met krimp doorgaans ver loopt via een aantal fases: ontken ning, verzet, acceptatie en actie. Volgens de zaal verkeert de ge meente Hulst nog in ontkenning. AXEL TERNEUZEN Zeven muziekverenigingen geven morgen vanaf 19.30 uur een bene fietconcert voor zorgboerderij 'Bin nenste Buiten' in Terhole. Het eve nement vindt plaats in de Grego- riuskerk aan de Walstraat 31 in Axel. Zangvereniging Asaf, Hosan na, SOW koor Axel, Showband Jong Axel, Parochiekoor Westdor- pe, Gospelkoor Revelation en het Gregoriuskoor Axel werken mee. Na afloop kunnen bezoekérs een gift deponeren. De Heemkundige Vereniging Ter- neuzen heeft van alle heemkunde kringen in Nederland de beste web site. Het Historisch Nieuwsblad hield daartoe een wedstrijd en gis teren volgde de uitslag in Amster dam, met de eerste plaats voor de Terneuzense vereniging. Voorzitter Edwin Hamelink liet weten 'heel blij' te zijn met de bijzondere prijs waaraan een bedrag van 2.500 euro is verbonden. Het adres van de site is www.heemkundeterneuzen.nl TERNEUZEN HULST Het is al even in gebruik, maar op 29 januari wordt het hostel en dien stencentrum voor daklozen aan de Stationsweg in Terneuzen officieel geopend. In het hostel, dat wordt geëxploiteerd door het Leger des Heils, vinden tien mensen onder dak, hulp en begeleiding. In het naastgelegen dienstencentrum kun nen dertig dak- en thuislozen te recht voor dagactiviteiten. Verder zijn er vier plaatsen voor nachtop- vang. Actiecomité Red onze Polders roept alle Zeeuwse burgers en bui tenlui op mee te doen aan de la- waaioptocht tegen ontpoldering. De lawaaistoet wordt aanstaande maandagavond 1 februari gehou den in Hulst, de avond dat hoge ambtenaren van het ministerie van LNV in het Hulster stadhuis uitleg komen geven over het gewraakte Rijksinpassingsplan Hedwigepol- der. Om 18.30 uur vertrekken vanaf bedrijventerrein Hogeweg de trac toren richting de Grote Markt. Van af het Stationsplein kan de menig te, voorzien van toeters, pannen- deksels, spandoeken etcetera te voet aanhaken. Om 19.00 uur wor den op de Grote Markt toespraken gehouden en is er muziek en klok gelui. Om 19.30 uur begint de voor lichtingsavond. Die is openbaar. Maak uw Disney Filmstrip verzameling helemaal compleet met deze handige verzamelbox!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62