zeeland 119 Lamswaarde blijkt schot in de roos Met wat goljlessen voel je je bijna Tiger Woods s Actiegroep wil mening bewoners over stadhuis Benefietconcert met Cordon in Zeelandhallen ZOA meer op de veeleisende Bourgondiër i f 1 www.pzc.nl Laagdrempeligheid is waarschijnlijk onze grootste Meest gelezen En verder :mssÊma donderdag 28 januari 2010 li x v''vv' v ft "*r—- X»-.S -."-f"-/* V door Harold de Puysseleijr Zonder diploma kun je op geen enkele golfbaan in Zeeuws-Vlaanderen aan de slag. Behalve dan in Lamswaarde. Daar mag je ook als volstrekt ongeoefende speler op de shortgolfbaan van de Petrus en Paulushoeve aan de Jacobus de Waalstraat een balletje komen slaan. De vergelijking met midgetgolf of boerengolf gaat in het geheel niet op. Shortgolf is simpel gezegd een eenvoudiger en goedkoper variant van het gewone golf De maximale afstand van afslag tot vlag op de holes bedraagt zo'n tachtig meter. De familie Mahu verbouwde de oude boerenschuur en begon er in 1997 een eet- en drinkgelegenheid. Ruim drie jaar geleden werd de ac commodatie uitgebreid met de shortgolfbaan, op een terrein van anderhalve hectare ernaast. De keuze om golf op een laagdrem pelige manier aan te bieden als sport en als recreatief tijdverdrijf bleek een schot in de roos. „Wij milcken op mensen die graag eens willen golfen, maar daar geen grote investering in lidmaatschap en materialen voor over hebben", legt eigenaar Piet Mahu uit. Het mes sneed echter aan twee kanten. Het concept trok ook de meer ervaren golfer aan. Zeventig procent van het spel in het 'grote' golf bestaat namelijk uit slaan over kortere afstanden. Geoefende spe lers kwamen naar Lamswaarde om er de techniek van hun korte spel op peil te houden. Zo ont stond al snel ook de P en P Short golfclub. Deze club telt inmiddels tot het familiebedrijf heeft de hoe ve zich ook op culinair niveau sterk ontwikkeld. De traditionele wafels en pannen koeken worden nog steeds geser veerd, maar ook de veeleisende Bourgondiër kan aan zijn trekken komen. Voor de doelgroep 'culinai re liefhebbers' is een nieuwe kaart gemaakt met allerlei exquise ge- - rechten. Om de gediplomeerde spelers aan de golfclub te blijven binden, be- troef Piet Mahu tweehonderd leden die gemiddeld twee keer in de week komen spe len. Die vaste bezoekers zijn vol gens Mahu al goed voor 12.000 be zoeken per jaar. Daarnaast komen zoals gezegd de nodige passanten voor de lol en de gezelligheid incidenteel eens een baantje lopen, vaak in combinatie met een hapje en een drankje. Ook voor dat laatste kunnen be zoekers terecht. Sinds de toetre ding enkele jaren geleden van zoon Yannick Mahu als chef-kok door Sheila van Doorsselaer Stel, je hebt nog nóóit gegolfd (midgetgolf op de camping telt niet mee), je bent over je vooroordeel heen ('hoe kleiner de bal, hoe groter de kwal') en je wilt het golfen nu eigenlijk wel eens le ren... Dan neem je les bij golf-pro Gra ham Philps, werkzaam op de green van de Petrus en Paulushoeve in Lamswaarde. Deze geboren en ge togen Schot (inclusief boterzacht Barry Stevens-accent - 'foorall doorgan') heeft al tientallen golf- lustigen aan hun GVB (golf- vaardigheidsbewijs) geholpen. Het schijnt dat golfen iedereen wel te leren is en daarom durven wij het ook wel aan. Voor bovengete- kende gaat de les echter niet ver der dan de drivingrange. Hoge hak ken. Daar mag je niet mee op de green weten we nu. Philps legt ge duldig het verschil uit tussen de di verse clubs (zeg nooit 'sticks' of, nog erger, 'stokken') en geeft ons er eentje om de afslag mee te oefe nen. We voelen ons allemaal even Tiger Woods, als we licht gebogen in de positie gaan staan, en met een enorme uithaal de bal een hengst willen geven... Om vervol gens de bal finaal te missen... En nog een keer, en nóg een keer... Philps grijpt in. Hij doet het even voor. Met één hand (en twee vin gers in zijn neus) knalt hij de bal in een perfecte rechte lijn 120 me ter ver weg. De anderen hebben het afslaan eerder onder de knie. Bij mij ligt het gewoon aan die stomme hoge hakken. Echt. 'at:-:-., ^SÏF -aV-T. 1. Vraag naar ander parkeerregime 2. Infoborden op begraafplaats 3. Sas moet cultuurstad worden Stem op de stelling 'Hulst moet ont- poldering Hedwigepolder accepteren' op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto's AARDENBURC - De Actiegroep Be houd Stadhuis vraagt inwoners van Aardenburg via de website van de groep hun mening te geven over de toekomst van het voorma lige stadhuis in die plaats. De ge meente Sluis wil het gebouw ver kopen, maar dat vindt de actie groep geen goed idee. De actiegroep is ervan overtuigd te spreken namens een meerder heid van de Aardenburgse bevol king, maar kan dat niet met cijfers staven. Via een enquête op http://behoudstadhuisaardenburg. ning.com hoopt de groep de me ning van zoveel mogelijk inwoners van Aardenburg te weten te ko men. sloot de familie Mahu vorig jaar tot uitbreiding van het complex met een tweede baan (zes holes par 3) die in principe alleen be stemd is voor geoefende spelers. De baan meet 2,5 hectare. Er is negenhonderd kubieke meter ontzilt zeezand in verwerkt. Het zand is per schip aangevoerd in Walsoorden, en vervolgens tractor voor tractor naar Lamswaarde is gebracht. Een laag van 250 kubieke meter compost uit Litouwen zorgt voor een gezonde voedingsbodem voor het gras. Honderden meters drainage zorgen ervoor dat de ba nen ook bespeelbaar blijven bij he vige regenval. Verder is ook de dri vingrange vernieuwd. Die is nu overdekt en telt twaalf afslagplaat sen waar golfers zomer en winter hun slagen kunnen oefenen. Ook hier geldt volgens Piet Mahu van de Petrus en Paulushoeve trou wens dat het op grote banen ver plichte golfvaardigheidsbewijs (GVB) niet strikt noodzakelijk is. „Iedereen met een GVB mag uiter aard op die nieuwe baan komen spelen. Daarnaast zijn daar echter ook mensen welkom die na een aantal lessen bij onze pro Graham Philp een zogeheten baanpermis- sie krijgen", vertelt Mahu. „Je moet namelijk wel enigszins ge oefend zijn in de golfsport. Om te beginnen is de nieuwe baan een stuk moeilijker dan de shortgolf baan. Bovendien voorkomen we ermee dat de baan helemaal kapot wordt gespeeld door mensen die de bal niet goed weten te raken", legt hij uit. Golfprofessional Joost Luiten ver richt dit voorjaar de officiële ope ning van het vernieuwde golfcom- plex in Lamswaarde. Oefening baart kunst. GOES - Zanger Gordon is morgena vond, vrijdag, de hoofdact op het grote Zeeuwse benefietconcert voor Haïti in de Zeelandhallen in Goes. Tal van Zeeuwse muzikanten wer ken mee; leden van Jovink, Nuff Said, Fragment, The Old Firm, Ma ntilla, Kick the Bucket, Juke Joints en Zeeuws Kamerorkest iy. De presentatie is in handen van Ad Visser, het gezicht van het be faamde tv-programma Top Pop. De entree, 25 euro per persoon, komt volledig ten goede aan nood hulp voor Haïti via stichting Jari- kin die al jaren actief is in Haïti. Het benefietconcert begint om 20.00 uur. Het straatarme HAITI is getroffen door een hevige AARDBEVING. Duizenden SLACHTOFFERS zijn te betreuren. OVERLEVENDEN hebben water, medische zorg, eten en NOODOPVANG hard nodig. HELP ONS HELPEN. Steun onze noodhulpactie en stort uw gift o.v.v. 'aardbeving Haiti'. Afstemming heeft plaats gevonden met Tear, Dorcas en Red een Kind. Woord -Daad www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem VLUCHTELINGENZORG www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61