PZC i8l Gewenste hoogwerker is écht hoog en kan blussen GOlT clIS VOlkSSDOrt 111 Rekentraining Raad van State verwerpt bezwaren tegen zendmast Luchtje UITBREIDING Petrus en Paulus Hoeve richt zich met nieuwe kaart ook 'Fanfaren' speelt nieuwjaarsconcert Man (68) rijdt te hard en drinkt te veel almanak Extra korting op de Lezers- prijs Sale €11,95 www.pzc.nl/webwinkel donderdag 28 januari 2010 door Martijn de Koning OOSTBURC - De door burgemeester en wethouders van Sluis zo begeer de hoogwerker staat in Finland, is 32 meter hoog en is als extraatje uitgerust met een waterkanon. Daarom is het voertuig duurder dan 'gewone', lagere hoogwerkers zonder blusmogelijkheden. Dat maakt het college duidelijk in brieven aan raadsleden. Onder hen ontstond afgelopen dagen ver warring over een voorstel om voor 235.000 euro een hoogwerker aan te schaffen. De raad werd aange spoord snel te beslissen, omdat 'het buitenkansje' anders aan de neus van Sluis voorbij zou kunnen gaan. De vraagprijs van het voer tuig ligt echter 35.000 euro boven de limiet die de raad vorig jaar, als bezuinigingsmaatregel, stelde aan de aanschaf van een hoogwerker. Dat tot ergernis van burgemeester Jaap Sala, die waarschuwde dat de veiligheid in Sluis in het geding zou kunnen komen als het materi eel niet op orde zou zijn. De informatie die het college vori ge week aan raadsleden verstrekte over de gewenste aanschaf was summier. Het zou gaan om een hoogwerker van zes jaar oud en de overschrijding van de limiet van twee ton zou weggewerkt kunnen worden door een meevaller, ont staan door collectieve inkoop met andere korpsen. De brief leverde verbaasde reacties op. Hans Meijer van Helder Zeeuws, destijds initia tiefnemer van de motie waarmee de maximumprijs werd afgedwon gen, noemde het ongepast dat het college de raad zo het mes op de keel zette. Hij vroeg per brief om opheldering, net als Chris van de Vijver (Liberaal Sluis). Kandidaat raadslid Francois Babijn (Lijst Ba- bijn) stuurde mailtjes rond met een link naar websites waarop vele tientallen (relatief goedkope) hoog werkers worden aangeboden. Het college komt nu met aanvul lende informatie. Het blijkt te gaan om een exemplaar van 32 me ter, waarmee ook grote branden te lijf gegaan kunnen worden en er dus geen beroep meer op buurge meenten gedaan hoeft te worden. Het voertuig is voorzien van een waterkanon. Ook dat verbaast raadsleden echter. „In de commis sievergadering waarin is gesproken over de brandweerbegroting, is aan de commandant gevraagd wat voor soort voertuig er nodig was. Daarbij heeft hij niks gezegd over een blusvoertuig", stelt Meijer. Ook wordt duidelijk dat een dele gatie van de gemeente al in Fin land is geweest om de hoogwerker te bekijken. De reiskosten worden voorlopig vergoed door de verko per, maar als er niet gekocht wordt, is nog maar de vraag of dat zo blijft, stelt het college. De gemeenteraad beslist vanavond over de aankoop. AARDENBURG Leden van de Koninklijke Muziek- sociëteit Aardenburgsche Fanfaren geven komende zondag een nieuw jaarsconcert. Het gezelschap speelt onder meer werk van Strauss en polka's. De fanfare staat onder leiding van dirigent Erwin Swimberghe. Het concert vindt plaats in de ka tholieke kerk in Aardenburg en be gint om 11.15 uur. Toegang is gratis. BIERVLIET TERNEUZEN Een 68-jarige Terneuzenaar raakte in de nacht van dinsdag op woens dag zijn rijbewijs kwijt, nadat hij met veel te hoge snelheid door Ma- grette en Spui reed. Agenten konden hem pas in de Gui- do Gezellestraat in Terneuzen tot stoppen dwingen. Uit controle bleek dat de man ook anderhalf keer teveel alcohol op had. De gemeente Tereneuzen heeft te recht vergunning gegeven voor de bouw van een 65 meter hoge zend mast aan de Driewegenweg in Bier vliet, vindt de Raad van State. Die is het niet eens met bezwaren van omwonenden dat de bouw in strijd is met het provinciaal Omge vingsplan en dat er geen deugdelij- Die twee politiemensen waren niet de beroerdsten toen ze in het duister een fietser zonder licht aanhielden. Het draadje van de dynamo was los en dat was zo verholpen. En het bon boekje bleef in de borstzak. Met een joviale slinger aan het voor wiel constateerde een van de dien ders dat het euvel was verholpen. Na deze actie voelde hij wel iets kleve rigs aan zijn hand: hondenpoep. Alle reden om zo snel mogelijk naar het politiebureau te gaan vooreen gron dige handenwasbeurt. De politieman met het luchtje droeg zijn lot sportief. „Zal ik rijdenop perde hij, terwijl hij aanstalten maak te achter het stuur plaats te nemen. Zijn collega reageerde gebeten: „Als je dat maar uit je hoofd laat." De driving-range op de golfbaan bij de Petrus en Paulushoeve in Lamswaarde heeft nu een overdekte afslagplaats waar twaalf golfers tegelijkertijd kunnen werken aan hun slagen. foto's Peter Nicolai ke ruimtelijke onderbouwing ligt. Het leefgenot wordt wel 'eniger mate' aangetast stelt de Raad, maar niet genoeg om de vergunning te weigeren. De omwonenden zijn te leurgesteld. „We kunnen nu enkel nog planschade claimen", zegt Maarten Loskamp. „We voelen ons grotelijks in de maling genomen." Tip? redactie@pzc.nl 2 PC Spellen Stimuleer uw brein en train uw grijze cellen. Deze exclusieve set bestaat uit de Rekentraining Begin ners Editie en de Gevorderden Editie. Verhoog uw rekenvaardigheid en leer sneller en beter denken met deze twee volledig Nederlandstalige spellen voorde PC. Van Voor 20,05 14,05 exclusief 2,95 verzendkosten categorie /wintersale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60